Gündem

YouTube Aramasının Çalışmadığını Düzeltmenin En İyi 9 Yolu

Önerilerin yeterince iyi olmadığını düşünüyorsanız, YouTube araması yeni videolar bulmanıza yardımcı olur. En sevdiğiniz şarkıları, videoları veya YouTube kanallarını aramak için aramayı kullanabilirsiniz. Ancak, YouTube araması sonuçları gösteremeyebilir veya tamamen çalışmayı durdurabilir.

YouTube Arama’nın çalışmamasının birçok nedeni olabilir. Her durumda, bu kılavuz, YouTube arama sorunlarını kalıcı olarak düzeltmenize yardımcı olacaktır. Öyleyse kontrol edelim.

1. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

YouTube ile ilgili sorun yaşadığınızda yapmanız gereken ilk şey internet bağlantınızı kontrol etmektir. Yavaş veya zayıfsa, YouTube araması sizin için çalışmayabilir. İnternet bağlantınızı kontrol etmek için cihazınızda hızlı bir hız testi yapmayı deneyin.

2. Uygulamayı yeniden başlatın

Ardından, YouTube uygulamasını yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bu, uygulamadaki küçük aksaklıkları düzeltmeye yardımcı olan yaygın bir sorun giderme yöntemidir. Bu nedenle, diğer çözümlere geçmeden önce deneyebilirsiniz.

3. Kontrol Aşağı Dedektörü

YouTube, Instagram, Snapchat vb. hizmetlerde kesinti olması alışılmadık bir durum değildir. Neyse ki, Downdetector gibi web siteleri bu tür hizmet kesintilerini takip etmeye yardımcı oluyor. Diğer kullanıcıların da aynı sorunla karşılaşıp karşılaşmadığını görmek için Downdetector web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Downdetector You Tube

4. Tarih ve Saati Kontrol Edin

Cihazınızın saati veya tarihi yanlışsa, YouTube uygulaması YouTube sunucularıyla iletişim kuramayabilir. Cihazınızın sistem saatini kontrol etmeli ve şebeke tarafından sağlanan saati gösterdiğinden emin olmalısınız.

Android

Aşama 1: Ayarlar uygulamasını başlatın ve Sistem’e gidin.

Android'de Sistem Ayarları

Adım 2: Tarih ve saat üzerine dokunun ve ‘Ağ tarafından sağlanan saati kullan’ ve ‘Ağ tarafından sağlanan saat dilimini kullan’ın yanındaki geçişlerin etkinleştirildiğinden emin olun.

Android'de Tarih ve Saat Ayarları
Android'de Tarih ve Saati Otomatik Olarak Ayarlayın

iPhone

Aşama 1: iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını başlatın, Genel’e gidin ve Tarih ve Saat üzerine dokunun.

i Phone'daki Ayarlar Menüsü
iPhone'da Tarih Saat Ayarları

Adım 2: Otomatik Olarak Ayarla’nın yanındaki anahtarı açın.

i Phone'da Tarih Saatini Otomatik Olarak Ayarla

5. YouTube’u güncelleyin

YouTube gibi uygulamalar düzenli olarak hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler getiren güncellemeler alır. Arama sorunu bir uygulama hatasından kaynaklanıyorsa uygulamayı en son sürümüne güncellemek sorunu çözecektir.

6. Önbelleği Temizle (Android)

Diğer akış hizmetlerinde olduğu gibi, YouTube da yükleme sürelerini ve uygulama performansını iyileştirmek için önbellek verilerini toplar. Sorun, bu veriler bozulduğunda ve uygulamayla çakıştığında başlar. Bu nedenle, sorunu çözüp çözmediğini görmek için bu önbellek verilerini temizlemeyi deneyebilirsiniz. İşte nasıl.

Aşama 1: YouTube’un Uygulama Bilgileri sayfasını ziyaret etmek için YouTube’un uygulama simgesine dokunun ve basılı tutun.

You Tube Uygulama Bilgilerini Açın

Adım 2: Depolama ve önbelleğe gidin ve Önbelleği temizle düğmesine dokunun.

You Tube Depolama ve Önbellek
You Tube Önbelleğini Temizle

7. Sınırsız Veri Kullanımına İzin Ver (Android)

Cihazınızda herhangi bir veri koruyucuyu etkinleştirdiyseniz YouTube, bu sınıra ulaştığında cihazınızda mobil veri veya Wi-Fi kullanmayabilir. Bu durumda, YouTube arama sonuçlarını getirirken sorun yaşayabilir. Bunu nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Uygulama bilgilerini açmak için YouTube uygulaması simgesini basılı tutun.

Adım 2: Mobil veri ve Wi-Fi’ye gidin ve “Arka plan verileri” ve “Sınırsız veri kullanımı”nın yanındaki anahtarların etkinleştirildiğinden emin olun.

You Tube Veri Ayarı
You Tube Arka Plan Veri Kullanımına İzin Verme

8. Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

YouTube aramasını kullanırken sorun yaşamanızın bir başka nedeni de, Wi-Fi’nin bağlanmaması veya sinyalin düşmeye devam etmesidir. Bu gibi durumlarda, Android veya iPhone’unuzdaki ağ ayarlarını sıfırlamak yardımcı olabilir. İşte nasıl yapılacağı.

Android

Aşama 1: Android cihazınızda Ayarlar’ı açın ve Sistem’e gidin.

Adım 2: Sıfırlama seçeneklerini ziyaret etmek için Gelişmiş’i genişletin. Ardından Wi-Fi, mobil ve Bluetooth’u sıfırla üzerine dokunun.

Android'de Seçenekleri Sıfırla
Wi Fi mobil ve Bluetooth'u sıfırlayın

Aşama 3: Son olarak, alttaki Ayarları sıfırla düğmesine basın.

Android'de Ağ Bağdaştırıcısını Sıfırla

iPhone

Aşama 1: İPhone’unuzdaki Ayarlar’ı açın ve Genel’e gidin.

Adım 2: İPhone’u Aktar veya Sıfırla’ya dokunmak için aşağı kaydırın.

i Phone'u Sıfırla

Aşama 3: Alt kısımdaki Sıfırla seçeneğine dokunun ve Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçin.

iPhone'unuzu Sıfırlayın
Telefonda Ağ Ayarlarını Sıfırla

Sizden şifreyi (varsa) isteyecektir. Doğrulandıktan sonra, geri yükleme işlemine başlamak için Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun.

9. YouTube’u yeniden yükleyin

Hiçbir şey işe yaramazsa, son seçeneğiniz YouTube uygulamasını yeniden yüklemektir. Bu şekilde, uygulamayla ilişkili tüm dosyalardan veya verilerden kurtulabilir ve ona yeni bir başlangıç ​​yapabilirsiniz.

Aramanız Burada Sona Eriyor

YouTube, çoğumuz için eğlence ihtiyaçlarının kaynağıdır. Ve boş zamanınızın bu tür sorunlar tarafından bölünmesinden daha sinir bozucu bir şey yoktur. Umarız, yukarıdaki çözümler sorunu tamamen çözmenize yardımcı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu