Gündem

Spotify’ın Sürekli Oturumunuzu Kapatmasını Düzeltmenin En İyi 7 Yolu

Spotify, grup oturumları, çevrimdışı mod ve yapay zeka tarafından oluşturulan çalma listeleri gibi özellikler sunarak müzik deneyiminizi mükemmelleştirmeyi başarsa da, ne yazık ki uygulama deneyimi için aynı şey söylenemez. Ve kullanıcılar genellikle web oynatıcısını da eleştirdiler. Tüm platformlarda tutarlı olan böyle bir sorun, Spotify’ın sebepsiz yere oturumunuzu kapatmaya devam etmesidir.

Spotify’ın neden çıkış yaptığını merak ediyorsan, doğru sayfaya geldin. Bu makalede, tekrar yolunuza devam etmenize yardımcı olacak bazı sorun giderme yöntemlerini paylaşacağız. Öyleyse başlayalım.

1. Tüm Cihazlardan Çıkış Yapın

Spotify hesabınla birden fazla cihazda oturum açtıysan, o cihazda başka biri senin hesabını kullanıyor olabilir. Bu nedenle, bunun yardımcı olup olmadığını görmek için Spotify’ın web sitesini kullanan tüm cihazlardan çıkış yapmayı deneyebilirsiniz. İşte nasıl.

Aşama 1: PC’nizdeki web tarayıcısını açın ve Spotify’ın web sitesine gidin. Henüz yapmadıysanız şimdi Spotify hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Sağ üstteki profil simgenize tıklayın ve listeden Hesap’ı seçin.

Spotify Hesap Ayarları

Aşama 3: Sayfanın sonuna kadar aşağı kaydırın ve ‘Her yerde oturumu kapat’ düğmesini tıklayın.

Spotify'da Her Yerde Şarkı Söyle

Şimdi devam edin ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Spotify uygulamasını kullanmayı deneyin.

2. Spotify Parolasını Sıfırla

Her cihazdan çıkış yapmak yardımcı olmazsa, Spotify şifreniz tehlikeye girebilir. Ve başka biri de aynı hesabı kullanmaya çalışıyor. Bu nedenle Spotify, bu her gerçekleştiğinde parolanızı sıfırlamanızı önerir. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Aşama 1: Tarayıcınızı açın ve Spotify’ın şifre sıfırlama sayfasına gidin.

Adım 2: Mevcut şifrenizi girin ve yeni bir şifre belirleyin. Son olarak, devam etmek için Yeni Parola Belirle düğmesine tıklayın.

Spotify Parolasını Sıfırla

3. Temizleme Uygulamalarını Kaldırın

Temizleme uygulamaları muhtemelen cihazınızdaki uygulamaların en büyük düşmanıdır. Ve bazen, uygulamaları bellek kullanımını azaltmak ve pil ömründen tasarruf etmek için sık sık kapatmaya zorladıkları için, bunları kullanmak yarardan çok zarar verir. Bu nedenle, telefonunuzda herhangi bir temizleme uygulaması varsa (yerleşik veya başka türlü), devam edin ve yardımcı olup olmadığını görmek için bunları anlık olarak kaldırın veya devre dışı bırakın.

4. Spotify’ı güncelleyin

Spotify uygulamasını bir süredir güncellemediyseniz şimdi tam zamanı. Geliştiriciler genellikle bu tür sorunlar bildirildiğinde uygulama güncellemelerini gönderir. En son sürüm, karşılaştığınız Spotify sorunlarını çözmüş olabilir. Bu nedenle, soruna yardımcı olup olmadığını görmek için telefonunuzdaki ve bilgisayarınızdaki Spotify uygulamasını güncelleyin.

5. Üçüncü Taraf Uygulama Erişimini Devre Dışı Bırakın

Herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını Spotify hesabınızla ilişkilendirdiyseniz, bu uygulamalar Spotify’ın oturumunuzu kapatmasının nedeni olabilir. Böylece, yardımcı olup olmadığını görmek için bu üçüncü taraf uygulamalara erişimi Spotify’dan kaldırmayı deneyebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

Aşama 1: Spotify’ın web sitesine gidin ve hesap bilgilerinizle giriş yapın. Şimdi sağ üstteki profil simgenize tıklayın ve listeden Hesap’ı seçin.

Adım 2: Bir sonraki sayfada, solunuzdaki Uygulamalar sekmesine geçin. Burada, Spotify hesabınıza erişimi olan uygulamaların bir listesini bulacaksınız. Erişimlerini iptal etmek için yanlarındaki Erişimi Kaldır düğmesine tıklayın.

Spotify'dan Üçüncü Taraf Uygulama Erişimini Kaldırma

Şimdi devam edin ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Spotify uygulamasını yeniden başlatın.

6. Uygulama Önbelleğini Temizle

Tıpkı telefonunuzdaki diğer tüm uygulamalar gibi Spotify da yükleme sürelerini kısaltmak ve bant genişliğinden tasarruf etmek için geçici dosyalar biriktirir. Önbelleğe alınan bu veriler, zamanla uygulama için sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, zaman zaman önbelleği temizlemeniz önerilir.

Aşama 1: Telefonunuzda Spotify uygulamasını açın. Ayarlar’a gitmek için sağ üst köşedeki Dişli simgesine tıklayın.

Spotify Ayarlarını Aç

Adım 2: Depolama bölümüne gidin. Burada, Spotify’ın zaman içinde ne kadar önbellek verisi biriktirdiğini göreceksin. Temizlemek için Önbelleği sil seçeneğine tıklayın.

Önbelleği Temizle Spotify
Spotify Önbelleğini Sil

7. Spotify’ı yeniden yükleyin

Yukarıdaki çözümlerle ilgili şansınız kalmadıysa Spotify uygulamasını cihazınıza yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Silindikten sonra, Spotify uygulamasını yeniden yüklemeden önce devam edin ve cihazınızı yeniden başlatın.

Müziğinize Bağlayın

Spotify’ın uygulama sorunları yeni bir şey değil. Çoğu durumda, tüm cihazlardan çıkış yapmak veya şifrenizi sıfırlamak işinizi görecektir. Değilse, bu listedeki diğer çözümlere geçebilirsiniz. Aşağıdaki yorumlarda sizin için hangi çözümün işe yaradığını bize bildirin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir