Gündem

Profil Resminizi WhatsApp’taki Belirli Kişilerden Nasıl Gizlersiniz?

Son zamanlarda bir tatile, tatile, sosyal toplantıya veya başka bir etkinliğe gittiniz mi? WhatsApp’taki en son anılarınızı güncellemek isteyebilirsiniz. Bazı kişilerin gereksiz sorular sorduğunu veya en son WhatsApp profil resminize yorum yaptığını düşünüyorsanız, hesap resminizi onlardan gizleme seçeneğiniz vardır.

WhatsApp’ın gizlilik araçları, platformdaki kişisel bilgileriniz üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Son görülme, profil resmi, durum ve hatta WhatsApp’taki belirli kişilerden gelen bilgileri gizleyebilirsiniz. Kişi size normal mesajlarla ulaşmaya devam edebilir, ancak hesap resminizi ve diğer gizli ayrıntılarınızı göremez.

Profil Resmini WhatsApp’taki Belirli Kişilerden Gizlediğinizde Ne Olur?

Başlıkta belirtildiği gibi, profil resminizi seçili kişilerden gizlediğinizde, kişi WhatsApp’ta hesap resimlerinizden hiçbirini göremez. İyi haber şu ki, profil resimlerini sorunsuz bir şekilde görebilirsiniz.

Ancak, kişi son görülme ve çevrimiçi durumunuzu görebilir. Kişi WhatsApp durumunuzu görebilir. WhatsApp hikayelerinizi paylaşmak istemiyorsanız, seçili kişilerden WhatsApp durumunu gizleme kılavuzumuzu okuyun. Kişi sizi WhatsApp’ta taciz ediyorsa, engelleme seçeneğini kullanabilir ve bağları tamamen kesebilirsiniz. İşte WhatsApp’ta birini engellediğinizde olan şey.

Android ve iPhone için WhatsApp Gizlilik Seçeneklerini Etkinleştirin

Android ve iPhone’da WhatsApp için gizlilik seçeneklerini etkinleştirmek için telefonunuza v2.22.12.78 veya daha yeni bir uygulama yüklemeniz gerekir. Çoğu kişi telefonlarında yüklü uygulamaları sık sık güncellemez. Bunlardan biriyseniz, WhatsApp’ta yeni gizlilik ayarlarını (gönderinin sonraki ekran görüntülerinde gösterildiği gibi) görmezsiniz.

Bir iPhone’unuz varsa, App Store’u açın ve WhatsApp’ı arayın ve mevcut güncellemeyi yükleyin. Android kullanıcıları Google Play Store’a gidebilir ve bekleyen WhatsApp güncellemelerini yükleyebilir.

iPhone için WhatsApp

Hem iOS hem de Android için WhatsApp sürümlerini ele alacağız. iPhone uygulamasıyla başlayalım. Aşağıdaki adımları izleyin ve iPhone uygulaması için WhatsApp’ta seçili kişilerden profil resminizi gizleyin.

Aşama 1: iPhone’da WhatsApp’ı açın.

Adım 2: Sağ alt köşedeki Ayarlar menüsüne dokunun (dişli simgesine benzeyen).

Aşama 3: Hesap menüsüne gidin.

Adım 4: Gizlilik’i seçin.

Adım 5: Profil Fotoğrafı menüsüne dokunun. Aralarından seçim yapabileceğiniz aşağıdaki dört seçenek bulacaksınız.

  • Herkes: Profil resminizi, kişi listenizde olmayanlarla bile herkesle paylaşacaktır.
  • Kişilerim: Profil resminizi yalnızca kişilerle sınırlı tutma seçeneği.
  • Kişilerim Hariç: WhatsApp profil resminizi seçili kişilerden gizleyebilirsiniz.
  • Hiç kimse: Seçenek, profil resimlerini herkesten gizleyecektir.

Adım 6: Kişilerim Dışında’yı seçin.

Adım 7: Aşağıdaki menüden WhatsApp kişi listenizi kontrol edin. Profil resminizi gizlemek istediğiniz kişileri seçin.

Adım 8: Sağ üst köşedeki Bitti’ye dokunun.

Sizi bir önceki menüye götürecek ve profil resminizi zirveye çıkarmaktan kaç kişiyi hariç tuttuğunuzu kontrol edebilirsiniz. Aynısını Android için WhatsApp’ta nasıl yapacağımızı kontrol edelim.

Android için WhatsApp

Profil resminizi WhatsApp’taki belirli kişilerden de gizleyebilirsiniz. Değişiklik yapma adımları Android’de biraz farklılık gösterir (iOS’a kıyasla). Onları geçelim.

Aşama 1: Android’de WhatsApp’ı başlatın.

Adım 2: Sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun.

Aşama 3: Ayarları aç.

Adım 4: WhatsApp ayarları menüsünden Hesap’ı seçin.

Adım 5: Gizlilik’i açın.

Adım 6: Profil fotoğrafı’nı seçin.

Adım 7: Dört tanıdık seçeneğin tümünü iOS için WhatsApp olarak bulacaksınız (anlamlarını yukarıdaki ilk bölümden kontrol edebilirsiniz). Kişilerim dışındaki radyo düğmesine dokunun.

Adım 8: Aşağıdaki menüden kişilerin yanındaki radyo düğmesini seçin.

Adım 9: Sağ üst köşedeki onay işaretine dokunun.

Seçilen kişiler, WhatsApp’ta mevcut veya yaklaşan profil resimlerinizi göremez.

WhatsApp Profil Resminizi Güvende Tutun

WhatsApp’ın nihayet gizlilik seçenekleri konusunda Telegram’ı yakaladığını görmek güzel. Birisinin WhatsApp profil resminizi kötüye kullandığını fark ederseniz, yukarıdaki adımları uygulayın ve ekran resminizi seçili kişilerden gizleyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir