Gündem

Nest Hoparlörün Wi-Fi Ağına Bağlanamamasının En İyi 7 Yolu

Google’ın Nest hoparlörleri, Google Asistan’ı evinizin veya ofisinizin her köşesinden erişilebilir hale getirdi. Haber güncellemeleri alma, müzik çalma, hatırlatıcılar ve akıllı ev cihazlarını kontrol etme gibi birçok harika Google Asistan özelliği var. Ancak, hoparlörü internete bağlamanız gerekir.

Yuva cihazları, yerel Wi-Fi ağınıza bağlanırken görevleri gerçekleştirir. Bu nedenle, bir hoparlör internete bağlanamazsa, tam işlevselliğini kullanmayacaksınız. Nest Hoparlörünüz bir Wi-Fi ağına bağlanamıyorsa veya bağlantısı kesilmeye devam ediyorsa, sorunu çözmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler aşağıda verilmiştir.

1. Wi-Fi Yönlendiricinizi Yeniden Başlatın

Bu birincil adım, Wi-Fi yönlendiricinizle ilgili bir sorun olasılığını ortadan kaldırır. Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatın ve ağ tekrar açıldığında Nest hoparlörünüzü ona bağlamayı deneyin.

Ayrıca, iyi bir ölçüm için Nest hoparlörünüzü yeniden başlatabilir ve ağa bağlanıp bağlanmadığını kontrol edebilirsiniz.

2. Nest Hoparlörü Wi-Fi Yönlendiriciye Yaklaştırın

Nest hoparlörünü Wi-Fi yönlendiriciden çok uzağa yerleştirirseniz, hoparlör kapsama alanı dışında olabilir ve yönlendiriciye bağlanamaz. Bu, özellikle oturma odasında Wi-Fi yönlendiriciniz ve oturma odasından uzaktaki bir yatak odasında veya farklı bir katta hoparlör varsa geçerli olabilir.

kablosuz yönlendirici

Nest hoparlörünü Wi-Fi yönlendiriciye yaklaştırmayı deneyin veya büyük bir eviniz varsa bir Mesh Wi-Fi yönlendirici almayı düşünün. Ayrıca Wi-Fi sinyalinizi güçlendirmeyi deneyebilir ve bunun bir fark yaratıp yaratmadığını görebilirsiniz.

3. Bir 2.4GHz Ağına Bağlanın

2,4 GHz frekans bandı genellikle 5 GHz’den daha kalabalık olsa da bazı cihazlarda 5 GHz ağa bağlanma desteği olmadığı için akıllı ev cihazlarınızı buna bağlamanızı öneririz. Yönlendirici bandı desteklese bile, 2,4 GHz bandıyla daha uzun menzil elde edersiniz.

2.4GHz ağ

Bu nedenle, Nest hoparlörünüz Wi-Fi yönlendiriciden uzakta tutuluyorsa, daha iyi menzil için yönlendiricinizin 2,4 GHz bandına bağlamanız en iyisidir.

4. Ağı Unutun ve Hoparlörü Yeniden Bağlayın

Daha önce 5 GHz’lik bir ağa bağlandığınızı veya Nest hoparlörde çalışmayan işlevsel bir ağa bağlı olduğunuzu varsayalım. Bu durumda, ağı unutmak ve hoparlörle yeniden bağlantı kurmak iyi bir fikirdir. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Aşama 1: Nest hoparlörünü kurmak için kullandığınız akıllı telefonda Google Home uygulamasını açın.

Google Home uygulaması

Adım 2: Tüm bağlı cihazlarınızı ve hoparlörlerinizi telefonun ekranında göreceksiniz. Ağa bağlanmayan hoparlörü seçin.

Konuşmacı seç

Aşama 3: Ekranın sağ üst köşesindeki Ayar simgesine dokunun.

ayırıcı ayarları

4. Adım: Genel kategorisi altında, Cihaz bilgileri’ni seçin.

Cihaz bilgisi

Adım 5: Wi-Fi bilgilerinin yanında Unut düğmesine dokunun.

Ağı unut

6. Adım: İstemde Ağı Unut’u seçin.

Ağı unut

Telefon Wi-Fi ağınızı kaldıracaktır. Google Home uygulamasında ana ekrana döndüğünüzde Nest hoparlörünü tekrar kurma seçeneğini göreceksiniz. Seçtiğiniz Wi-Fi ağına bağlanın.

Not: Hoparlörü eşleştirdikten sonra Wi-Fi yönlendiricinizin parolasını değiştirdiyseniz, ağı unutmanız ve güncel parolayla yeniden kurmanız gerekir.

5. Hoparlörü Çıkarın ve Yeniden Ekleyin

Google Home uygulaması size bağlı herhangi bir cihazı kaldırma ve yeniden kurma seçeneği sunar. Ağı unutmak ve yeniden eklemek yardımcı olmadıysa, tekrar eklemeden önce cihazı kaldırmayı ve Google hesabınızla bağlantısını kesmeyi deneyebilirsiniz. İşte nasıl.

Aşama 1: Nest hoparlörünü kurmak için kullandığınız akıllı telefonda Google Home uygulamasını açın.

Google Home uygulaması

Adım 2: Tüm bağlı cihazlarınızı ve hoparlörlerinizi telefonun ekranında göreceksiniz. Ağa bağlanmayan hoparlörü seçin.

Konuşmacı seç

Aşama 3: Ekranın sağ üst köşesindeki Ayar simgesine dokunun.

ayırıcı ayarları

4. Adım: En alttaki Cihazı kaldır düğmesini seçin.

Aygıtı kaldır

Adım 5: Cihazı hesabınızdan ayırmak için Kaldır seçeneğine dokunun.

Kaldır seçeneği

Google Home uygulamasında ana ekrana döndüğünüzde Nest hoparlörünü sıfırdan kurmak için bir seçenek göreceksiniz.

6. Wi-Fi Yönlendiricinizin Cihaz Sınırını Kontrol Edin

Çoğu yönlendirici, ona bağlayabileceğiniz cihaz sayısını sınırlayabilir. Yönlendirici sınırına ulaştığında, yönlendiriciye yeni bir cihaz bağlayamazsınız. Bir limit belirlenip belirlenmediğini kontrol etmek için yönlendiricinizin yapılandırma sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Cihazı engelle

Yönlendiriciniz eşlik eden bir uygulamayı destekliyorsa, bu tür bir sınırı kaldırmak için onu kullanabilirsiniz. Ayrıca yönlendiricinin Nest hoparlörünü engellemediğinden emin olun.

7. Nest Hoparlörü Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Hiçbir şey işe yaramazsa, bu son çare. Nest hoparlörünüzü veya cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın ve sıfırdan kurun. Bu, ağ ve bağlantı ile ilgili karşılaştığınız sorunları çözmelidir.

Hangi Nest hoparlörüne veya cihazına sahip olduğunuza bağlı olarak, fabrika ayarlarına sıfırlama adımları farklıdır. Nest cihazınızı sıfırlamak için Google’ın resmi kılavuzunu takip edebilirsiniz. Sıfırladıktan sonra, Google Home uygulaması aracılığıyla baştan kurun.

Nest Hoparlörünüzü İnternete Bağlayın

Bu adımların izlenmesi, Nest hoparlörünüzdeki internet bağlantısını geri yüklemenize yardımcı olur ve tüm özelliklerini herhangi bir ağ hatasıyla karşılaşmadan kullanmanıza olanak tanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu