Gündem

iPhone’da Çalışmayan Instagram Video Görüşmelerini Düzeltmenin En İyi 8 Yolu

Instagram, arkadaşlarınıza doğrudan mesaj göndermenin yanı sıra görüntülü görüşme yapmanıza da olanak tanır. Instagram’ın diğer harika özelliklerinin yanı sıra görüntülü aramalar, arkadaşlarınız ve takipçilerinizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Görüntülü görüşmeleriniz sırasında bazı eğlenceli efektler ve renk filtreleri ile de oynayabilirsiniz.

Ancak bu özellik bazen bazı kullanıcılar için düzgün çalışmaz. Aynı şeyle karşı karşıyaysanız, iPhone’da çalışmayan Instagram video görüşmelerini düzeltmek için çözüm listemiz burada.

1. ‘Daha Az Mobil Veri Kullan’ Seçeneğini Kapatın

Instagram, görüntülü aramalar sırasında size daha az mobil veri kullanma seçeneği sunar. Mobil veri planınızda günlük bir sınırınız varsa bu yararlıdır. Ancak Instagram’da görüntülü aramalar çalışmıyorsa, bu özelliği kapatmayı deneyebilir ve sorunun çözülüp çözülmediğini görebilirsiniz. Bu adımları takip et:

Aşama 1: iPhone’unuzda Instagram uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.

Aşama 3: Profil sayfanızın sağ üst köşesindeki Hamburger Menüsü simgesine dokunun.

Adım 4: Açılır menüden Ayarlar’ı seçin.

Adım 5: Ayarlar menüsünde Hesap’ı seçin.

Adım 6: Veri Kullanımı üzerine dokunun.

Adım 7: ‘Daha Az Mobil Veri Kullan’ seçeneğinin düğmesini kapatın.

Uygulamanın ana ekranına geri dönün, görüntülü arama başlatmak için bir sohbet açın ve aramaların sorunsuz yapılıp yapılmadığını kontrol edin.

2. Mobil Veriden Wi-Fi’ye Geçin

Instagram uygulamasını mobil veriden kullanıyorsanız, mümkünse Wi-Fi ağına geçmeyi deneyin. Nerede olursanız olun mobil veri bağlantısı yeterli olmayabilir, ancak Wi-Fi ağı, özellikle görüntülü görüşme yapmak istediğinizde kesinlikle işleri hızlandırmaya yardımcı olabilir.

3. İnternet Hızınızı Kontrol Edin

Wi-Fi’ye geçtiyseniz, bir İnternet hız testi yapmanızı öneririz. Bu, görüntülü görüşmeniz sırasında iyi kalite elde edip edemeyeceğinizin farkına varmanızı sağlayacaktır. İnternet Servis Sağlayıcınız bölgenizde bir süre kesinti yaşıyorsa veya bakım çalışması yapıyorsa, Instagram görüntülü görüşmeniz düzgün çalışmayacaktır.

4. 5GHz Frekans Bandına Bağlanın

Evde çift bantlı bir yönlendirici kullanıyorsanız, daha yüksek internet hızları için 2,4 GHz frekans bandından 5 GHz frekans bandına geçmek iyi bir fikirdir. Instagram görüntülü arama kalitenizi önemli ölçüde artıracak ve iPhone’unuzda düzgün çalışmasını sağlayacaktır. Ancak, yönlendiriciden çok uzağa gitmediğinizden emin olun, aksi takdirde iyi bağlantınızı kaybedebilirsiniz.

5. Instagram için Kamera ve Ses İzinlerini Kontrol Edin

Güçlü bir internet bağlantısı sağladıktan sonra, sizin için bir sonraki adım, iPhone’unuzdaki Instagram uygulaması için Kamera ve Ses izinlerini kontrol etmektir. Instagram’da görüntülü görüşme yapmak, sesli mesaj göndermek veya Hikayeler kaydetmek için uygulamanın iPhone’unuzun Kamerasını ve Mikrofonunu kullanmasına izin vermeniz gerekir. Bu adımları izleyerek bu ayarları kontrol etmenizi öneririz.

Aşama 1: iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: Aşağı kaydırın ve Instagram’ı seçin.

Aşama 3: Kamera ve Mikrofon seçeneklerinin yanındaki geçişlerin açık olduğundan emin olun.

Adım 4: Ayarlar uygulamasını kapatın, Instagram’ı açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

6. Çıkmaya Zorlayın ve Instagram’ı Yeniden Başlatın

Görüntülü aramalar Instagram’da hala çalışmıyorsa, iPhone’unuzdaki uygulamayı kapatıp yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Herhangi bir uygulama düzensiz davranmaya başladığında bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bu adımları takip et.

Aşama 1: iPhone’unuzun ana ekranında aşağıdan yukarıya doğru kaydırın ve basılı tutun.

Adım 2: Arka planda çalışan tüm uygulamaların pencereleri göründüğünde, Instagram uygulamasını arayın.

Aşama 3: Seçmek için dokunun ve arka plandan kaldırmak için Instagram uygulama penceresini yukarı kaydırın.

Adım 4: Instagram’ı yeniden açın ve görüntülü aramaların çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

7. Instagram Uygulamasını Güncelleyin

Instagram’da görüntülü aramalar hala çalışmıyorsa, uygulamanın arızalanmasına neden olan bir hata olabilir. Instagram’ın en son sürümünü iPhone’unuza indirip yüklemenizi öneririz. Bunu yaptıktan sonra görüntülü aramaların çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

8. Sorunu Instagram’a Bildirin

Uygulamayı güncellemek de size yardımcı olmadıysa, bu sorunu Instagram’a bildirmenizi öneririz. Uygulama size, uygulamayı kullanırken karşılaştığınız bir sorunu bildirme seçeneği sunar, böylece geliştiriciler sorunu inceleyebilir ve bir sonraki güncellemeyle düzeltebilir. Bu adımları takip et.

Aşama 1: Instagram’ı açın.

Adım 2: Sağ üstteki Messenger simgesine dokunun ve bir sohbet açın.

Aşama 3: Sohbet penceresinde sağ üstteki ‘i’ simgesine dokunun.

Adım 4: Aşağı kaydırın ve ‘Bir Şey Çalışmıyor’ üzerine dokunun.

Adım 5: Sorun Bildir’e dokunun.

Adım 6: Sorununuzu açıklamak için bir mesaj yazın. Ayrıca bir Ekran Görüntüsü ekleyebilir veya bunun bir görüntüsünü Yükleyebilirsiniz.

Adım 7: Sorununuzu belirttikten sonra sağ üst köşedeki İleri’ye dokunun.

Adım 8: En alttaki Rapor Gönder’e dokunun.

Instagram uygulamasının, rapor ve günlüklerin yanı sıra cihaz bilgileriniz gibi ayrıntıları da toplayacağını unutmayın.

Instagram’da Görüntülü Aramalarla Bağlanın

Instagram’da görüntülü aramalar, uygulamaya harika bir ektir. Instagram kullanmaya daha yatkınsanız, görüntülü görüşme için mutlaka başka bir uygulamaya geçmeniz gerekmez. Aşağıdaki yorumlarda sorunu veya sizi düzeltmek için hangi yöntemin işe yaradığını bize bildirin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir