Gündem

Instagram’da Beğendiğiniz Gönderileri Nasıl Görebilirsiniz?

Ayda bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Meta’nın sahip olduğu uygulamanın, Hikayeler gibi yeni özellikler ekleyerek harika bir kullanıcı deneyimi sağlamaya odaklanması şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, Instagram’da etkileşimin temelleri gelenekseldir, yani bir kullanıcı beğenileri, yorumları ve paylaşımları kullanarak etkileşime geçer. Ancak daha önce beğendiğiniz gönderileri Instagram’da görebileceğinizi biliyor muydunuz?

Doğru. Facebook gibi, Instagram da beğendiğiniz tüm gönderilerin geçmişini saklar; bu, beğendiğiniz fotoğraf ve videolara geriye dönüp bakmanızı sağlayan şık bir özelliktir. Cep telefonunuzu ve bilgisayarınızı kullanarak Instagram’da beğenilen gönderileri nasıl göreceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Not: Instagram’a göre, bir kişi yalnızca en son beğendiği 300 gönderiyi görebilir.

iPhone veya Android’de Instagram’da Beğenilen Gönderileri Görüntüleme

Instagram, biraz nostaljiyi canlandırmanızı kolaylaştırdı. iPhone veya Android cihazınızı kullanarak Instagram’da önceden beğenilen gönderileri nasıl görüntüleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Aşama 1: Instagram uygulamasını açın.

Adım 2: Profil sekmesine gidin ve üç yatay çizgiye dokunun.

Aşama 3: Aktivitenizi seçin.

Etkinlik Sekmeniz

Adım 4: Etkileşimler üzerine dokunun.

Etkileşimler Etkinliğiniz

Adım 5: Beğeniler’e dokunun.

Beğeni kontrol sayfası Instagram

Adım 6: Artık Instagram’da beğendiğiniz en son 300 gönderiyi görebilirsiniz. Ayrıca görünür gönderileri yazarlara, başlangıç ​​tarihine ve bitiş tarihine göre ‘Sıralayabilir ve filtreleyebilirsiniz’.

Beğeni Sayfası Profil Instagram

PC’de Instagram’da Daha Önce Beğenilen Gönderileri Nasıl Bulursunuz?

Bu makaleyi yazarken Instagram, web’de beğenilen gönderileri görüntüleme desteğini eklemedi. Ancak, bunu yapmanıza izin veren bir geçici çözümle karşılaştım.

Bu amaçla, Layoutify adlı bir Chrome Uzantısı kullanacağız. Kulağa geldiği gibi, Instagram’ın web üzerindeki düzenini değiştiriyor. Ayrıca, biri Instagram’da beğenilen gönderileri görüntülemek gibi henüz resmi olarak yayınlanmayan bazı özellikler ekler. İşte nasıl çalıştığı;

Aşama 1: Aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin ve Layoutify Chrome uzantısını indirmek için Chrome’a ​​Ekle’yi tıklayın.

Chrome uzantısını düzenleyin

Adım 2: Onaylamak için açılır pencerede Uzantı ekle’ye tıklayın.

layoutify chrome uzantısını indirin

Aşama 3: İndirdikten sonra, uzantının yüklendiğini söyleyen bir bilgi istemi göreceksiniz. Ardından, Instagram’ın web sitesini ziyaret edin.

Instagram'ı Düzenleyin

Adım 4: Sağ üstteki üç noktayı tıklayın.

Instagram Düzeni

Beğendiğiniz tüm gönderileri bulabileceğiniz yeni bir pencere açılacaktır. Buradan beğendiğiniz fotoğrafları, videoları ve makaraları görüntüleyebilirsiniz. Şimdi, ilk beğendiğiniz Instagram gönderisini görmek isterseniz ne olur? Bunun için tüm yolu kaydırmanıza gerek yok.

Instagram Uygulamasında İlk Beğenilen Gönderi Nasıl Görülür?

Instagram’da ilk beğendiğiniz gönderiyi görüntülemek için yukarıda belirtilen bazı adımları tekrarlamanız gerekebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Aşama 1: Instagram uygulamasını açın.

Instagram Uygulamasını Aç

Adım 2: Profil sekmesine gidin ve üç yatay çizgiye tıklayın.

Aşama 3: Aktivitenizi Seçin.

Etkinlik Sekmeniz

Adım 4: Etkileşimler’e dokunun ve Beğeniler’e basın.

Adım 5: Şimdi, ‘Sırala ve filtrele’ye dokunun.

Beğeni Sayfası Profil Instagram

Adım 6: Sıralama ölçütü üzerine dokunun ve ‘En eskiden en yeniye’ seçeneğini belirleyin.

İşte gidiyorsun. Ancak, zaten 300’den fazla gönderiyi beğendiyseniz ilk beğendiğiniz gönderiyi görüntüleyemezsiniz çünkü daha önce de belirtildiği gibi Instagram yalnızca en son beğendiğiniz 300 gönderiyi görüntüler.

Şimdi, bu işin dışında, ya beğendiğiniz gönderilerden bazılarıyla ilgili kötü bir anınız varsa? Endişelenme. Hepsini tek seferde beğenmeyebilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için bir sonraki bölüme geçin.

Instagram Uygulamasında Aynı Anda Birden Fazla Gönderiyi Nasıl Beğenmeyebilirsiniz?

Aşama 1: Yukarıdaki adımları izleyerek Beğenilen gönderilerinizi görüntülerken, beğenmekten vazgeçmek istediğiniz gönderiye uzun basın.

Adım 2: Beğenmemek istediğiniz birden çok gönderiyi seçin ve alttaki Beğenmediğim seçeneğine dokunun.

Instagram gönderisini beğendim

Aşama 3: Onaylamak için Beğenmedim’e basın.

Instagram'dan farklı olarak

Beğenme geçmişiniz, Instagram’ın unutulmasına yol açar. Ama bu değil. Pek çok kişi bize başkalarının beğenilen gönderilerini kontrol edip edemeyeceklerini sordu. Pekala, cevabınızı almak için bir sonraki bölüme geçin.

İnsanların Instagram’da Beğendiği Gönderileri Kontrol Edebilir misiniz?

Eskiden Instagram’da, Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin faaliyetlerinin kaydını tutan bir ‘Takip Etme Sekmesi’ vardı. Ancak, Ekim 2019 itibariyle, gizlilik endişeleri nedeniyle özellik kaldırıldı. Dolayısıyla kolay yolu aştık. Ancak, onu bulmak için fazladan çaba sarf etmeye hazırsanız, bunu (manuel olarak) yapabilirsiniz. Sana yardım edeyim;

Aşama 1: Instagram uygulamasını açın.

Instagram Uygulamasını Aç

Adım 2: Kontrol etmek istediğiniz profile gidin.

Instagram Profil Takibi

Aşama 3: Takip ettikleri hesabı görmek için Takip Edilen’i seçin ve herhangi bir profile tıklayın.

instagram takipçisi

Adım 4: Şimdi kontrol et herhangi birini beğenip beğenmediklerini kontrol etmek için posta yoluyla.

Not: Bir kişi, Ayarlar’dan ‘etkinlik durumunu göster’i kapatarak etkinliğini gizleyebilir. Böyle bir durumda Instagram’da ne yaptıklarını göremezsiniz.

Instagram’da insanların beğendiği gönderileri bu şekilde kontrol edebilirsiniz, en kolay yol değil ama bu böyle. İşte yanıtlamanız gerekebilecek birkaç soru.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Instagram’da beğenileri gizleyebilir misiniz?

Evet yapabilirsin. Instagram uygulamasını açın > profile gidin ve sağ üstteki üç yatay çizgiye dokunun > Ayarlar’a dokunun > Gizlilik’e gidin ve Yayınla’yı seçin. ‘Beğenme ve görüntüleme sayılarını gizle’ seçeneğini açın. Artık hiç kimse (siz dahil) profilinizdeki beğeni veya yorum sayısını göremez. Alternatif olarak, gönderi yayınladığınızda bu özelliği etkinleştirmek için ‘Gelişmiş Ayarlar’a gidebilirsiniz.

2. Instagram’da beğendiğim gönderileri neden göremiyorum?

‘Beğendiğiniz gönderiler’ seçeneğini göremiyor olabilirsiniz çünkü bu seçenek hesap ayarlarından kaldırılmış ve Etkinliğiniz altındaki Etkileşimler’e taşınmıştır.

3. İnsanlar Instagram’da hangi gönderileri beğendiğimi görebilir mi?

Hesabınızın herkese açık veya özel olmasına bağlıdır. Herkese açık bir hesabınız varsa, beğenileriniz o gönderiyi görüntüleyebilen her kullanıcı tarafından görülebilir. Özel bir hesabınız varsa, gönderilerinizi, hikayelerinizi ve makaralarınızı yalnızca takipçileriniz görebilir. Yorumlarınızı okumak veya beğenilerinizi görüntülemek için hesabınızı takip etmeleri gerekir.

Umarım bu rehber, Instagram’da beğendiğiniz tüm gönderileri görmenize ve hafızanızı canlandırmanıza yardımcı olmuştur. Peki, Instagram’daki ilk gönderinizi ne zaman beğendiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
luxury tekel