Gündem

Instagram Profilleri, Gönderiler, Makaralar ve Konumlar için QR Kodları Nasıl Oluşturulur

Instagram, profilleri, gönderileri, Makaraları ve daha fazlasını paylaşmak için size çeşitli seçenekler sunar. Bağlantıları paylaşmak kolaydır. Ancak, garip görünüyorlar ve arkadaşlarınızın ve diğerlerinin, görüntülemelerini istediğiniz bağlantıya tıklamamasını istemezsiniz. Bunun yerine makaraları, gönderileri, profilleri ve konumları paylaşmak için QR kodlarını kullanabilirsiniz.

Hızlı Yanıt kodlarının kısaltması olan QR kodları, makine tarafından okunabilen kodlardır ve koda gömülü bilgileri görüntülemek için akıllı telefon gibi dijital bir cihaz kullanabilirsiniz. Instagram’ın mobil uygulaması, bir profil, gönderi, Makaralar ve konum için QR kodları oluşturmanıza olanak tanır. Bu gönderide, ilgili adımlarda size yol göstereceğiz. Öyleyse hemen konuya girelim.

Instagram Profili için QR Kodu Nasıl Oluşturulur

Öncelikle Instagram profilleri için QR kodlarının nasıl oluşturulacağını görelim. Bu, Instagram profilinizi diğer sosyal medya platformlarında veya web sitelerinde paylaşmak istediğinizde kullanışlı olabilir.

Aşama 1: Telefonunuzda Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gidin.

Adım 2: Sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun ve beliren menüden QR kodunu seçin.

Aşama 3: Instagram profilinizin QR kodu görünecektir. En üstteki Renk seçeneğine dokunarak özelleştirebilirsiniz.

4. Adım: QR kodunun ekran görüntüsünü alabilir veya başkalarıyla paylaşmak için sağ üst köşedeki paylaş simgesine dokunabilirsiniz.

Instagram ayrıca başka birinin profili için bir QR kodu oluşturmanıza da olanak tanır. Bu, favori Instagram profillerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız kullanışlıdır.

QR kodunu oluşturmak istediğiniz profile gidin. Sağ üst köşedeki üç nokta menü simgesine dokunun ve QR kodunu göster’i seçin.

QR kodu görüntüsünü telefonunuza indirmek için ‘QR kodunu kaydet’e dokunun.

Instagram Gönderileri ve Makaraları için QR Kodları Nasıl Oluşturulur

Daha önce yalnızca Instagram profilleri için QR kodları oluşturabiliyordunuz. Son güncelleme ile Instagram, Instagram gönderilerini ve Makaraları QR kodları aracılığıyla paylaşmayı mümkün hale getirdi. İşte izleyebileceğiniz adımlar.

Aşama 1: QR kodu ile paylaşmak istediğiniz Instagram gönderisine veya Makaraya gidin. Üç nokta menü simgesine dokunun ve QR kodu seçeneğini seçin.

Adım 2: Telefonunuza bir resim olarak kaydetmek için QR kodunu kaydet seçeneğine dokunun.

QR Kodları Hashtag’leri ve Konumları Nasıl Oluşturulur

Instagram, gönderileri ve makaraları paylaşmanın yanı sıra, hashtag sayfalarını QR kodu aracılığıyla paylaşmanıza olanak tanır. İşte nasıl yapılacağı.

Aşama 1: Telefonunuzda Instagram uygulamasını açın ve Keşfet sekmesine gidin. En üstteki arama çubuğunu kullanın ve bir hashtag arayın.

Adım 2: Sağ üst köşedeki üç nokta menü simgesine dokunun ve QR kodunu göster’i seçin.

Aşama 3: Telefonunuza kaydetmek için QR kodunu kaydet üzerine dokunun.

Instagram, Snapchat’in Snap Haritasına benzer aranabilir haritasını yayınladı. Restoranlar, kafeler, mağazalar ve diğer kuruluşlar gibi mahallenizdeki popüler yerleri bulmanızı sağlar. Dilerseniz bu konumları QR kodlar aracılığıyla da paylaşabilirsiniz. İşte nasıl:

Aşama 1: Instagram uygulamasını açın ve Keşfet sayfasına gidin.

Adım 2: Haritada görmek istediğiniz konumu arayın ve Tüm sonuçları gör üzerine dokunun. Yerler sekmesine geçin ve o yeri haritada görüntülemek için önerilen seçenekler arasından seçim yapın.

Aşama 3: Harita açıldığında, üç noktalı menü simgesine dokunun ve ortaya çıkan menüden QR kodunu seçin.

4. Adım: QR kodu göründüğünde, telefonunuza kaydedebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Instagram’da QR Kodları Nasıl Taranır?

Bir profil, gönderi veya konum için Instagram QR kodunu taramak için telefonunuzun kamera uygulamasını veya özel bir QR kod tarayıcı uygulamasını kullanmanıza gerek yoktur. Bu QR kodlarını doğrudan Instagram uygulamasının kendisinden paylaşabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

Aşama 1: Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gidin. Sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun ve QR koduna dokunun.

Adım 2: En alttaki QR kodunu tara seçeneğine dokunun. Ardından, taramak için telefonunuzun kamerasını QR koduna doğrultun.

Paylaşım Basitleştirildi

Restoran menülerinden dijital ödemelere kadar QR kodları hemen hemen her yerdedir. Doğrudan uygulamadan Instagram gönderileri ve profilleri için QR kodları oluşturmak, üçüncü taraf QR kod oluşturucu uygulamaları ve web sitelerini kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu özelliği faydalı buluyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
luxury tekel