Gündem

Instagram Gönderilerinde Arkadaşlarınızla Nasıl İşbirliği Yapabilirsiniz?

Instagram, gönderileri ve Reels’i paylaşırken arkadaşlarınızla ekip oluşturmanıza olanak tanıyan, çok beklenen Ortak Çalışma özelliğini nihayet tanıttı. Bu, aynı gönderiyi iki ayrı hesaptan paylaşmanıza gerek olmadığı ve aynı zamanda daha geniş bir kitleye ulaşmanızı sağladığı için kesinlikle işleri kolaylaştırır.

Etiketlemenin aksine, sizden başka yalnızca bir kişiyle daha işbirliği yapabilirsiniz. İşbirliği özelliğinin nasıl çalıştığını ve Instagram’da İşbirliği davetlerini nasıl gönderebileceğinizi, kabul edebileceğinizi ve alabileceğinizi göstereceğiz. O halde, daha fazla uzatmadan, hemen konuya girelim.

Instagram’da İşbirliği Davetiyesi Nasıl Gönderilir?

Instagram’da İşbirliği daveti göndermek için herkese açık bir hesap kullanıyor olmanız gerekir. Bununla birlikte, hesabı gizli olsa bile kişiyle işbirliği yapabilirsiniz.

Bunun dışında, telefonunuzdan Instagram’da davet etmek için nasıl ortak çalışma göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Android veya iPhone’unuzda Instagram uygulamasını başlatın ve yeni bir gönderi oluşturmak için sağ üst köşedeki + artı simgesine dokunun.

Yeni posta

Adım 2: Şimdi işbirliği içinde yüklemek istediğiniz medyayı seçin ve Sağ Ok’a dokunun. Gönderinizi her zamanki gibi düzenleyin ve tekrar Sağ Ok’a dokunun.

Yeni Gönderi Instagram
Instagram Gönderisini Düzenle

Aşama 3: Şimdi Kişileri Etiketle seçeneğine gidin.

İnsanları etiketle

Adım 4: Ortak Çalışanı Davet Et seçeneğine dokunun ve Ortak Çalışmaya davet etmek istediğiniz kullanıcıyı bulmak için görünen arama kutusunu kullanın.

Instagram'da Ortak Çalışanı Davet Et
Instagram'da Ortak Çalışan Ekleme

Not: Hesabınız gizliyse, ‘Ortak Çalışan Davet Et’ seçeneğini görmezsiniz.

Adım 5: Eklendikten sonra, adlarının Ortak Çalışan olarak göründüğünü göreceksiniz. Yanlışlıkla yanlış hesabı seçtiyseniz, Ortak Çalışanı Düzenle düğmesine dokunabilirsiniz. Son olarak, gönderi ayrıntılarınızı gözden geçirin ve gönderinizi yayınlamak için sağ üstteki sağ onay işaretini tıklayın.

Ortak Çalışanı Düzenle
Instagram'da yayınla

Gönderi yayınlanır yayınlanmaz, diğer kişi Ortak Çalışma davetini Direkt Mesaj yoluyla alır ve gönderilen İşbirliği davetini buradan kabul edebilir.

Instagram’da Ortak Çalışma Davetini Kabul Etme veya Reddetme

İşbirliği davetini aldıktan sonra, Instagram’da İşbirliği davetini nasıl görüntüleyeceğiniz ve yanıtlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Instagram’da aldığınız Direkt Mesajı açın. İşbirliği isteği aldığınız gönderiyi görmek için Daveti Görüntüle düğmesine dokunun.

Ortak Çalışma İsteği Instagram
Instagram'da İşbirliği Davetiyesini Görüntüle

Adım 2: Şimdi bu davete yanıt vermek için İncele düğmesine dokunun. İsteği buradan Kabul veya Reddedebilirsiniz.

İşbirliği İsteğini İnceleyin
İşbirliği İsteğini Kabul Et

İsteği kabul ettiğinizde, gönderi tüm takipçilerinizle paylaşılacak ve ayrıca profilinizde görünecektir.

Instagram’da Ortak Çalışma Daveti Nasıl İptal Edilir?

Bu kişiyle artık ortak çalışma yapmak istemiyorsanız veya ortak çalışma isteğini yanlış kişiye gönderdiyseniz, Instagram’da ortak çalışma isteğini gönderiden etiketini kaldırarak da iptal edebilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Aşama 1: Instagram’da ortak yaptığınız gönderiye gidin. Sağ üstteki üç noktalı menü simgesine dokunun ve çıkan menüden Düzenle’yi seçin.

Ortak Çalışma Gönderisini Düzenle

Adım 2: Burada, sol alttaki ‘N Kişi’ seçeneğine dokunun. Şimdi, etiketini kaldırmak ve ortak çalışma davetini iptal etmek için davetlinin adının yanındaki çarpı simgesine dokunun.

Instagram'da Ortak Çalışanı Kaldır
Ortak Gönderiden Kişinin Etiketini Kaldırma

Aşama 3: Son olarak, değişiklikleri kaydetmek için sağ onay işaretine dokunun.

Instagram'da Gönderiyi Kaydet

Bu kadar. Davet edilen kişi artık daveti görmeyecektir. Bununla birlikte, davetiyeyi doğrudan mesaj olarak gönderdiğiniz gönderiyi göreceklerdir.

Instagram’da Ortak Çalışma Yapılan Gönderilerden Kendinizi Nasıl Çıkarırsınız?

Ortak çalışmanızı sonlandırmak ve gönderiyi profilinizden paylaşmayı durdurmak isterseniz, ortak yapılan gönderiden kendinizi kolayca kaldırabilirsiniz.

Kendinizi Instagram’da ortak yapılan gönderiden çıkarmak için ortak yapılan gönderiye gidin. Şimdi sağ üstteki üç noktalı menü simgesine dokunun ve listeden Paylaşımı Durdur seçeneğini seçin. İstendiğinde Paylaşımı Durdur’a tekrar dokunun.

Paylaşmayı durdur
Kendinizi Instagram'da İşbirliğinden Çıkarın

Tamamlandığında, Instagram adınızı ortak çalışmadan kaldıracak ve gönderiyi profilinizden silecektir.

İşbirliği Yapın ve Oluşturun

Instagram’ın ortak çalışma özelliği memnuniyetle karşılanan ve çoğumuzun takdir edeceği bir özellik oldu. Ve artık bir gönderide kolayca ortak olabilen ve etkileşimi artırabilen içerik oluşturucular için harika. Aşağıdaki yorumlarda bu özellikle ilgili düşüncelerinizi bize bildirin.

Instagram için göz alıcı gönderiler oluşturmak ister misiniz? Instagram gönderilerinizi bir profesyonel gibi düzenlemek için Canva’yı nasıl kullanacağınızı öğrenin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir