Gündem

Gul Sekilleri

Gul Sekilleri

Maksimum çiçek yüksekliği nedir? Dünyanın en büyük çiçeği adını bir buzağı ayağından almıştır. Yüksekliği tam olarak 3 metredir. Çok hoş olmayan bir kokusu vardır ve bu nedenle birçok ülkede “kadavra çiçeği” olarak adlandırılır.

Çin’de dünyanın en eski çiçeğinin fosili bulundu. Çiçek türünün doğada olmadığı ve artık büyümediği bilinmektedir. Bunun bir lotus çiçeğine benzeyen ve tam 125 milyon yıl öncesine ait bir fosil olduğu ortaya çıktı.

Daha önce yapıştırıcı üretimi yoktu. Bu nedenle insanlar, bluebell olarak bilinen bitkinin özünü yapıştırıcı olarak kullandılar.

En romantik gul sekilleri sorulsa birçoğunuz gül derdi. Ama romantizm için güllere rakip olabilecek bir ay sarmaşığı var. Çünkü bu çiçek sadece ay ışığında açar.

Orkide, ailedeki en büyük çiçeklerden biridir. Ülkemizde sadece birkaç tür olmasına rağmen, aslında dünyada 25 binden fazla orkide türü bulunmaktadır. Ayrıca yeni orkide türleri de keşfedilmeye devam ediyor. Öte yandan qol saati hakkında bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir