Gündem

DuckDuckGo E-posta Koruma Hizmeti Nasıl Kullanılır?

DuckDuckGo, kullanıcı mahremiyetini önemsediğini iddia eden büyük teknoloji şirketlerinin şarlatanlarını çürütme konusunda vokal olmuştur. Şirket, gizlilik odaklı internet ürünlerini zorlama konusunda tutarlı olmuştur. Son zamanlarda, kamu kullanımı için DuckDuckGo e-posta koruma hizmeti adı verilen yeni bir özellik sundular ve bu makale, onu kullanmak için bilmeniz gereken her şeyi açıklayacaktır.

Web sitelerinin gönderdiği önemsiz ve spam e-postalardan endişe duyan çok sayıda kullanıcı bu özelliği takdir edecektir. Ayrıca bu, e-posta gizliliğine yönelik oldukça büyük bir adım ve çevrimiçi gizliliği önemli ölçüde artıracağından eminiz. Ne olduğunu ve herhangi bir cihazda nasıl kullanılacağını öğrenmek için daha fazlasını okuyun.

DuckDuckGo E-posta Koruma Hizmeti Nedir?

Kayıt gerektiren bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, e-posta adresinizi vermelisiniz. Şimdi, bunu yaptığınızda, web sitesinin gelen kutunuza e-posta göndermesine izin vermiş olursunuz. Bu, bu tür web sitelerinin izleyicileri gelen kutunuza gönderme potansiyelini açar. Ancak, izleyiciler nelerdir?

İzleyiciler, çevrimiçi alışkanlıklarınız hakkında bilgi toplayan ve bu ayrıntıları üçüncü taraf web siteleriyle paylaşan ve ardından ilgili reklamları cihazlarınıza aktarmaya çalışan web tabanlı öğelerdir.

DuckDuckGo, e-posta koruma hizmeti aracılığıyla gelen kutunuzdaki izleyicileri önlemeyi amaçlar. Nasıl çalıştığını anlamak için makalemizin bir sonraki bölümünü okuyun.

DuckDuckGo E-posta Koruması Nasıl Çalışır?

DuckDuckGo, bir ara e-posta adresi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu e-posta adresinin uzantısı ‘@duck.com’ olacaktır. Bu nedenle, bir web sitesine kaydolmak için bu e-postayı kullandığınızda, tüm e-postalar ‘@duck.com’ adresinize gönderilecektir.

Şimdi, DuckDuckGo alınan e-postaları filtreleyecek ve hesabı kurarken verdiğiniz birincil adrese (Gmail, yahoo) temiz, güvenli ve izleyicisiz e-postalar gönderecek. Bu şekilde, birincil gelen kutunuzun güvende kalmasını ve verilerinizi istifleyebilecek izleyicilerden arınmış olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu hizmetin tüm cihazlarda kullanımı kolaydır. İşte bunu yapmak için adım adım bir prosedür.

DuckDuckGo Cihazınıza Nasıl Kurulur

Hizmeti cihazlarınızda kullanmak için gerekli DuckDuckGo aracını yüklemeniz gerekir. Bunu yaptığınızda, prosedür tüm cihazlar için aynı kalır. Makalenin sonraki birkaç bölümünde, DuckDuckGo’yu tüm cihazlarınıza yüklemek için bağlantılar sağladık.

DuckDuckGo’yu Windows ve Mac’e yükleyin

Windows ve Mac için prosedür, DuckDuckGo resmi tarayıcı eklentisinin kullanılmasını gerektirir. Şu anda Safari, Google Chrome ve Firefox için kullanılabilir. DuckDuckGo Uzantısını yüklemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

DuckDuckGo’yu Mobil Cihazlara Kurun

Android ve iPhone için resmi DuckDuckGo uygulamasını indirmek ve yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın. Hizmetleri yalnızca DuckDuckGo tarayıcısında kullanabileceğinizi unutmayın.

Cihazınızda DuckDuckGo E-posta Koruma Hizmeti Nasıl Kullanılır?

Cihazınıza/tarayıcınıza DuckDuckGo’yu yükledikten sonra, hizmeti kullanmak için adım adım bir prosedür aşağıda verilmiştir. Prosedürün, hizmeti DuckDuckGo’nun Windows, Mac, Android ve iOS sürümlerinde kullanmak için aynı olduğunu unutmayın.

Aşama 1: Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak DuckDuckGo e-posta koruma hizmetinin resmi web sitesini ziyaret edin.

Bağlantıyı yalnızca DuckDuckGo Eklentisi yüklü Chrome, Firefox veya Safari’de açabilirsiniz veya bir mobil cihaz kullanıyorsanız, bu bağlantıyı yalnızca DuckDuckGo Tarayıcısını kullanarak açabilirsiniz.

Adım 2: Web sitesine girdikten sonra, Başlayın’ı tıklayın.

Aşama 3: İleri’ye tıklayın.

Adım 4: ‘@duck.com’ adresi için kullanıcı adını girin. İkinci alana, filtrelenen e-postaların iletilmesini istediğiniz e-posta adresini girin.

Adım 5: Devam’a tıklayın.

Adım 6: Ayrıntıları doğrulayın ve ‘Bu doğru’ seçeneğini tıklayın.

Adım 7: İleri’ye tıklayın. Hizmeti kullanmak için yapmanız gereken tek şey bu.

Adım 8: Şimdi, bu aracın ana sayfasına gideceksiniz. Her seferinde yeni bir ‘@duck.com’ e-posta kimliği kullanmak istemeniz durumunda, altında özel bir Duck adresi de oluşturabileceğiniz Otomatik Doldur sekmesine sahipsiniz.

DuckDuckGo e-posta koruma hizmetini cihazlarınızdan herhangi birinde bu şekilde kullanabilirsiniz. Kullanmaya başladığınızda, gelen kutunuzda izleyiciler bulunmaz ve gizliliğinizin ihlal edilmeyeceğinden emin olarak herhangi bir e-postayı açabilirsiniz.

Gelen Kutunuz Artık İzleyici İçermez

DuckDuckGo’nun böyle bir hizmeti ücretsiz olarak geliştirmesi gerçekten harika bir girişim. Artık piyasaya sürüldüğüne ve beta sürümünden çıktığına göre, sonuçların iddialarını destekleyeceğini umuyoruz. Hizmetlerin kullanıcı verilerini istiflediği bir internet dünyasında, DuckDuckGo her zaman aksini yapıyor gibi görünüyor ve bir sonraki ürününün ne olduğunu görmek için her zaman heyecanlıyız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
apk indir