Gündem

Android ve iPhone’da WhatsApp Reaksiyonları Nasıl Kaldırılır?

WhatsApp, mesajlara farklı emojilerle tepki vermenizi sağlar. Gelişmekte olan bu aşamada, bu özellik WhatsApp mesajları için yalnızca altı emoji tepkisini paylaşmanıza izin verdi. Ancak artık çok daha fazla emoji ile tepki verebilir ve çeşitli farklı tepkilerle kendinizi ifade edebilirsiniz.

Peki ya bir WhatsApp mesajından bir emoji tepkisini kaldırmak isterseniz? Bu kullanıcılardan biriyseniz, bu gönderi size Android ve iPhone’da WhatsApp reaksiyonlarını nasıl kaldıracağınızı gösterecektir.

Adımlara geçmeden önce, Android veya iPhone’unuzda WhatsApp’ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olmanızı öneririz. En iyi, hatasız deneyim için telefonunuzdaki bir uygulamanın güncellenmiş sürümünü kullanmak her zaman iyi bir uygulamadır.

WhatsApp Emoji Reaksiyonu Nasıl Kaldırılır

Diyelim ki WhatsApp’ta bir mesaja emoji kullanarak tepki verdiniz. Ama şimdi bu tepkiyi mesajdan çıkarmak istemediğinizi fark ediyorsunuz. Düşüncelerinizi bir emoji kullanarak iletmek yerine mesajı yanıtlamak istediğiniz durumlar olabilir. Bu durumda, WhatsApp emoji tepkisini mesajdan kolayca kaldırabilirsiniz.

Telefonunuzda WhatsApp’ı güncelledikten sonra, bir mesajdan WhatsApp emoji tepkisini kaldırmanın iki yolunu burada bulabilirsiniz. Android ve iPhone için adımlar aynı kalır.

Aşama 1: Android veya iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın.

Adım 2: Emoji tepkisini kaldırmak istediğiniz mesajı açın.

Aşama 3: Daha fazla seçeneği ortaya çıkarmak için bu mesaja uzun basın.

Adım 4: Mesajdan kaldırmak için seçtiğiniz emoji tepkisine tekrar dokunun.

Alternatif olarak, bir WhatsApp mesajından bir emoji tepkisini nasıl kaldırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Android veya iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın.

Adım 2: Emoji tepkisini kaldırmak istediğiniz mesajı açın.

Aşama 3: Bu WhatsApp mesajına ekli emoji tepkisine dokunun.

Adım 4: Açılır menüden Kaldırmak için Dokun’u seçin.

Emoji tepkinizin o WhatsApp mesajından kaldırıldığını fark edeceksiniz.

Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, WhatsApp’taki belirli kişilerden en son görülmeyi gizleme adımlarını da ele aldık.

Bonus İpucu – WhatsApp Emoji Tepkisini Nasıl Değiştirirsiniz?

Herhangi bir WhatsApp mesajındaki emoji tepkisini kaldırmak yerine değiştirmek istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır. Adımlar hem Android hem de iPhone için aynıdır.

Aşama 1: Android veya iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın.

Adım 2: Emoji tepkisini kaldırmak istediğiniz mesajı açın.

Aşama 3: Değiştirmek istediğiniz emoji tepkisini içeren mesaja uzun basın.

Adım 4: Artık 5 varsayılan emoji tepkisinden birini seçebilir veya daha fazla seçenek için Artı simgesine dokunabilirsiniz.

Adım 5: Yeni emoji tepkinizi seçin, WhatsApp mesajının altında görünecektir.

WhatsApp Tepki Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Çok fazla WhatsApp mesajı alırsanız, bildirim yağmuru bazen can sıkıcı olabilir. Ayrıca, kişisel veya grup sohbetlerinde çok fazla emoji tepkisi alırsanız, her tepki için bildirimler sıkıntıyı artırabilir. Yani, WhatsApp tepki bildirimlerini devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır. Adımlar, Android ve iPhone için neredeyse aynı kalır.

Aşama 1: Android veya iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın.

Adım 2: Sağ alt köşedeki Ayarlar simgesine (iPhone) dokunun veya sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve Ayarlar’ı (Android) seçin.

Aşama 3: Ayarlar menüsünde, Bildirimler üzerine dokunun.

Adım 4: Özelliği devre dışı bırakmak için Mesaj Bildirimleri altında, Tepki Bildirimleri’nin yanındaki açma/kapatma düğmesine dokunun.

Devre dışı bırakmak için Grup Bildirimleri altındaki Tepki Bildirimleri için de aynısını yapabilirsiniz.

Grup bildirimlerinizle ilgili başka bir sorununuz olması durumunda, WhatsApp’ta çalışmayan Grup bildirimlerini düzeltmek için bir çözüm listesi derledik.

Tepkilerinizi Kontrol Edin

WhatsApp Reaksiyonları, kişisel veya grup sohbetlerimizde kendimizi ifade etme şeklimize bir ektir. Görünüşe göre WhatsApp, çok mantıklı olan bu özelliği başlatırken Instagram’dan ipuçları almış. WhatsApp Tepkileri daha iyi ifade etmenize yardımcı olabilirken, bazen kişilerinizin Son Görülme bilgilerini göremeyebilirsiniz. Böyle bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız, WhatsApp’ta Son Görülme’yi neden göremediğinize ilişkin olası yanıtları bulmanıza yardımcı olacak bir gönderimiz var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir