Gündem

Android ve iOS’ta Twitter Çemberi Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır

Twitter, kullanıcıların daha yakından bağlantı kurmasını sağlayan Instagram ‘Yakın Arkadaşlar’ benzeri bir özellik olan Twitter Circle adlı yeni bir özellik tanıttı. Başlangıçta ‘Sürü’ veya ‘Güvenilir Arkadaşlar’ olarak adlandırılan Twitter Circle, en az bir yıldır geliştiriliyor. Bir Twitter Çevresi’ni nasıl edineceğinizi bilmiyorsanız, bu makalede bu yeni özelliği keşfedeceğiz ve size nasıl kullanılacağını, düzenleneceğini, sesini kapatacağını ve hatta engelleyeceğinizi göstereceğiz.

Bu özellik, Twitter hesabınızı gizli hale getirmeden sınırlı sayıda kişiyle tweet paylaşma konusunda kontrol ve esneklik sağlar. Bu özellik, Facebook ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarında uzun süredir mevcuttu. Şimdi, Twitter sonunda size Tweet hedef kitlenizi seçme seçeneği sunuyor. Twitter Circle hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfedelim.

Twitter Çevresi Nedir?

En basit ifadeyle, bir Twitter Çemberi aslında bir gizlilik özelliğidir. oluşturmanıza olanak sağlar. ne olursa olsun grup Twitter kullanıcısını takip edip etmediğinizi ve herkese ifşa etmek istemediğiniz tweet’leri paylaşıp paylaşmadığınızı. Ancak, şimdilik yalnızca bir Twitter Çevresi oluşturabilir ve tweet’lerinizi bununla paylaşmayı seçebilirsiniz. grup.

Twitter Çevresi Nedir?

Twitter Çevrenize herhangi birini ekleyebilirken, korunmadıkları sürece tweetlerinizi ve yanıtlarını görebilirler. Ayrıca, Çevrenizdeki kişiler bu tweetleri retweetleyemez. Ancak yine de birine göstermek için ekran görüntüleri alabilirler. O yüzden ne paylaştığınıza dikkat edin. Ayrıca, Twitter Circle’ın, içerik oluşturucuların uzun vadede kendi Çevrelerinde özel bilgileri paylaşmaları için Patreon benzeri özel bir özellik olarak büyüdüğünü de görüyoruz. (Belki Twitter da bunu planlıyordur, kim bilir?).

Ama Circle tam olarak ne yapmanıza izin veriyor? Peki, yapabilirsin

  • 150 kişiye kadar bir grup oluşturun.
  • İstediğiniz zaman Çevrenize kişi ekleyin veya çıkarın.
  • Çevrenizle bir tweet paylaşın.

Çember özelliği, daha önce olduğu gibi profilinizi tamamen kilitlemeden daha küçük bir grup insanla bilgi paylaşmanın harika bir yoludur.

Not: Bu makalede bahsedilen adımlar Android ve iOS içindir. Ancak, web üzerinde bir Twitter Çevresi kurmak için aynı adımları takip edebilirsiniz.

Twitter Çevresi Nasıl Edinilir

Aşama 1: Telefonunuzda Twitter uygulamasını açın ve Oluştur düğmesine (+ simgesiyle işaretlenmiştir) dokunun. Şimdi Tweet’i seçin.

Adım 2: Üst kısımdaki Genel düğmesine dokunun.

Aşama 3: Hedef kitle seç altında Twitter Çevresi’ni seçin.

4. Adım: Önerilen ve c üzerine dokununHedef kitlenizi önerilen listeden seçin veya Arama aracını kullanın.

Adım 5: Şimdi Tweet sayfasına geri dönün.

Twitter Circle’ın tercih ettiğiniz hedef kitle olarak seçildiğini göreceksiniz.

6. Adım: Artık tweet’inizi oluşturabilir ve göndermek için Tweet’e dokunabilirsiniz.

Not: Yalnızca Twitter Çevresini oluşturan kişi, Çevrelerine eklenen kişilerin listesini görebilir. Ancak, insanlar Circle tweet’inize yapılan beğeni ve yorumlara bakarak eklenen üyeleri takip edebilirler.

Tweet, yalnızca Çevrenize eklediğiniz kişilerin zaman tünellerinde görünür. Ayrıca, gönderilen tweet’in yalnızca Twitter Çevrenizdekilerin görebileceğini belirten bir sorumluluk reddi beyanı içerdiğini fark edeceksiniz.

Çevrenize eklediğiniz kişiler, normal tweetler gönderseniz bile kalacaktır. Her tweet oluşturduğunuzda Twitter Circle ve Public arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca tweetinize kimlerin cevap verebileceğini de kontrol edebilirsiniz.

Twitter Çevrenizi Nasıl Düzenlersiniz?

Yukarıdaki yöntemleri izleyerek bir Twitter Çevresi oluşturduktan sonra, daha fazla kişi kaldırmak veya eklemek için de düzenleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Aşama 1: Twitter uygulamasını açın veya PC’nizde başlatın ve sol üstteki Profil resminize tıklayın.

Adım 2: Kenar çubuğundan Twitter Circle’a dokunun.

Aşama 3: ‘Twitter Çevrenizi düzenleyin’ bölümünde, daha fazla kişi eklemek için Önerilenler sekmesine dokunun.

Birini Twitter Çevrenizden çıkarmak için Twitter Çevresi sekmesine gidin ve çıkarmak istediğiniz kişinin yanındaki Kaldır’a dokunun..

4. Adım: Çevrenize eklemek istediğiniz hesabı seçin ve Ekle’ye basın.

‘Önerilen’ sekmesi eklemek istediğiniz hesabı göstermiyorsa, eklemek istediğiniz hesabı en üstteki Arama çubuğunu kullanarak arayabilirsiniz. Şimdi, Twitter Çevrenize 150 kişiye kadar eklemek için bunu tekrarlayın.

Öneriler Twitter’ın temel bir parçası olsa da bazen dikkat dağıtıcı olabiliyor. İyi haber şu ki, Twitter bildirimlerini kapatabilirsiniz.

Twitter Çevresinde Tweetler Nasıl Sessize Alınır

Çemberdeki sürekli tweetlerden rahatsız mısınız? Yazarı veya konuşmayı sessize alabilirsiniz. Bu, bir hesabın tweetini, takibi bırakmadan veya engellemeden zaman tünelinizden kaldırır. Ayrıca, sessize aldığınız hesap aynı şekilde bilgilendirilmeyecektir. Ve bunları istediğiniz zaman açabilirsiniz.

Bir hesabın nasıl sessize alınacağına bakalım.

Aşama 1: Twitter uygulamasını açın ve sesini kapatmak istediğiniz profile gidin.

Adım 2: Sağ üst köşedeki üç nokta menüsüne tıklayın.

Aşama 3: Şimdi, açılır menüden ‘Sessiz {kullanıcı adı}’nı seçin.

4. Adım: Onaylamak için komut isteminde ‘Evet, eminim’ seçeneğine dokunun.

Ve bu kadar. Takip etmeyi bırakmadan bu hesabın sesini kapattınız. Ancak durum aşırıysa, kendinizi Çemberden çıkarmak için onları takip etmeyi bırakabilirsiniz.

Twitter Çevresinden Nasıl Ayrılılır

Çemberden ayrılma seçeneği yok. Ancak, yaratıcıyı takip etmeyi bırakabilirsiniz, bu da sizi Çevrelerinden çıkaracaktır. Hesapları Herkese Açık olarak ayarlanmışsa, sadece profillerini ziyaret ederek normal tweetlerini görmek hala mümkündür.

Not: Birini takip etmemek, içerik oluşturucu, onu takip etmeseniz bile sizi istediği zaman tekrar ekleyebileceğinden, Çevresinden kalıcı olarak çıkarılacağınızı garanti etmez.

Tüm bunlar, Twitter Circle yaratıcısının takibini nasıl bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Aşama 1: Twitter uygulamasını açın.

Adım 2: Takip etmeyi bırakmak istediğiniz hesabın Twitter profiline gidin ve Takip Edilen’e dokunun.

Aşama 3: Şimdi, tap üzerinde Unfollow {username}.

Bu kadar! Bu basit değil mi? Aynı anda birden fazla hesabın takibini bırakmanız gerekiyorsa, Twitter kullanıcılarını toplu olarak nasıl takip etmeyi bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Sizi Twitter Çevresine Ekleyen Kişiyi Nasıl Engellersiniz?

istemiyorsan birisi sizi geri eklemek için tek seçeneğiniz Twitter Circle oluşturucusunu engellemek. Bu kişinin engellemesini istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz, ancak bu, onunla olan kişisel ilişkinizi bozabilir. Yani, eğer kendinize güveniyorsanız, bunun nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Telefonunuzda veya PC’nizde Twitter uygulamasını açın, kişinin profiline gidin ve üç noktalı menüye dokunun.

Adım 2: Menüden Engelle’yi seçin.

Aşama 3: Bir istem göreceksiniz. Onaylamak için Engelle üzerine dokunun.

Bundan sonra ne siz ne de engellediğiniz profil hesabınızı veya tweet’lerinizi göremez, bu da artık onların Çevresinin bir parçası olmayacağınız anlamına gelir.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Twitter Çevreme neden birini ekleyemiyorum?

150 kullanıcı sınırına ulaştıysanız, mevcut olanları kaldırmadığınız sürece başka kullanıcı ekleyemezsiniz.

2. Bir Twitter Çevresi için ayrılma düğmesi var mı?

Hayır. Şu anda Twitter, eklediğiniz bir Çevreden ayrılmanın bir yolunu sunmamaktadır. Ancak, Çemberin bir parçası olmak istemiyorsanız, Çember Oluşturucu’yu engelleyebilirsiniz.

3. Twitter Circle tweet’lerinizi düzenleyebilir misiniz?

Maalesef Twitter Circle’a gönderdiğiniz tweet’leri düzenleyemezsiniz.

4. Twitter Circle’ın Twitter Topluluklarından farkı nedir?

Twitter Toplulukları, Twitter’daki herkesle devam eden bir tartışmayı paylaşmak, ağ oluşturmak ve paylaşmak için kullanılan bir yerdir. Oysa Twitter Circle, tweet’lerinizi sınırlı sayıda kişiyle paylaşmanıza olanak tanır.

Daha İyi Kullanıcı Deneyimi ile Kişiselleştirme

Circle’ın amacı, Twitter’ı daha kişisel ve verimli bir deneyim haline getirmektir. Buna rağmen, kullanıcıların bir Çevrede kalıp kalmama konusunda bir seçeneği yoktur; bu, Çember’in tamamen kişiselleştirilmiş toplulukla ilgili olduğu düşünüldüğünde, mantık dışıdır. Umarım bu makaleyi faydalı bulursunuz. Twitter Circle’ı kullandıysanız, deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir