Gündem

YouTube’da Küçük Resim Önizleme Nasıl Kapatılır

YouTube, yıllarca içerik taşıyan devasa bir çevrimiçi video akışı hizmetidir. Bir konu arayın ve bununla ilgili bir sürü video bulacaksınız. Ancak bir video seçmeye gelince, bir tanesine tıklamadan önce videonun Küçük Resimlerine güveniyoruz.

YouTube otomatik oynatmadaki videolar için Küçük Resim Önizlemeleri, fareyi bunun üzerine getirin. Ancak bu sizi rahatsız ediyorsa YouTube’da Küçük Resim Önizleme’yi kapatabilirsiniz, bu yazı tam size göre.

Android’de YouTube Küçük Resim Önizlemesini Kapatın

Diğer kullanışlı YouTube özelliklerinin yanı sıra Küçük Resim Önizleme, kullanıcıların platformda zaman geçirirken daha iyi kararlar almasına da yardımcı olur. Tamamen izlemeyi seçmeden önce bir videonun içeriğine göz atmanızı sağlar. Bazen, feed’lerinde gezinirken kullanıcılar için can sıkıcı olabilir. Ayrıca, özellikle veri limitleri olanlar için bir endişe kaynağı olan veri tüketimine yol açar.

Bu sorunu engellemek için Küçük Resim Önizleme özelliğini kapatabilirsiniz. Devam etmeden önce lütfen YouTube uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Bu adımları takip et.

Aşama 1: Android’de YouTube uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ üst köşedeki profil simgenize dokunun.

Aşama 3: Seçenekler listesinden Ayarlar üzerine dokunun.

4. Adım: Veri Tasarrufu’nu seçin.

Adım 5: Yalnızca Wi-Fi üzerinden Beslemelerde Sessiz Oynatma’yı kapatmak için açma/kapama düğmesine dokunun.

iPhone’da YouTube Küçük Resim Önizlemeyi Kapatın

iPhone kullanıcıları da uygulamayı kullanırken bu özelliğe erişebilir. Beğenmezseniz kapatmayı seçebilirsiniz. Ancak tıpkı Android’de olduğu gibi, lütfen YouTube uygulamasının en son sürümünü iPhone’unuza yüklediğinizden emin olun.

Bu adımları takip et.

Aşama 1: iPhone için YouTube uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ üst köşedeki profil simgenize dokunun.

Aşama 3: Ayarlar üzerine dokunun.

4. Adım: Genel üzerine dokunun.

Adım 5: Aşağı kaydırın ve Feed’lerde Oynat’a dokunun.

6. Adım: Kapalı üzerine dokunun.

Masaüstünde YouTube Küçük Resim Önizlemesini Kapatın

Küçük Resim Önizleme özelliği, YouTube’un Masaüstü kullanıcıları için de mevcuttur. Fare işaretçinizi bir video küçük resminin en üstüne getirebilirsiniz ve oynatma 2-3 saniye içinde başlayacaktır. Bu özelliği kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Aşama 1: Tarayıcınızı açın ve şuraya gidin: youtube.com.tr

Adım 2: YouTube ana sayfasında, sağ üst köşedeki profil simgenize tıklayın.

Aşama 3: Açılır menüden Ayarlar’a tıklayın.

4. Adım: Ayarlar sayfasında, sol taraftaki Oynatma ve Performans sekmesine tıklayın.

Adım 5: Satır İçi Oynatmayı kapatmak için geçiş düğmesine dokunun.

6. Adım: YouTube ana sayfasına geri dönün ve Küçük Resim Önizleme’nin devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol edin.

Android TV’de YouTube Küçük Resim Önizlemeyi Kapatın

Android TV için YouTube uygulaması, en sevdiğiniz içeriği büyük ekranınızın rahatlığında deneyimleme şansı verir. Ve şimdi, YouTube gibi biçimleri desteklediğinden HDR ve Dolby Vision, bu destek varsa bu videoları TV’nizde izleyebilirsiniz.

Küçük Resim Önizleme’yi Android TV’nizde de kapatabilirsiniz. Tercih ettiğiniz video küçük resmine gidin, önizleme 3 saniye sonra başlayacaktır. Ancak video otomatik olarak TV’nizde oynatılmaya başlayacağı için bu özellik aile üyelerinizi rahatsız edebilir.

Adımlara başlamadan önce uygulamayı Play Store’dan güncellediğinizden emin olun.

Bu adımları takip et.

Aşama 1: Android TV’nizde YouTube’u açın.

Adım 2: Sol üst köşedeki profil simgenize gidin.

Aşama 3: Sol alt köşedeki Ayarlar seçeneğini seçin.

4. Adım: Sesli Önizleme’ye gidin ve seçeneği belirleyin.

Adım 5: Özelliği kapatmak için Kapalı’yı seçin.

6. Adım: YouTube ana sayfasına geri dönün ve Küçük Resim Önizleme’nin devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol edin.

YouTube’da Küçük Resim Önizlemeyi Kapatın

YouTube artık her cihaz kategorisi için kullanılabilir. YouTube’un yardımıyla tüm sorularınızın yanıtlarını bulabilir ve her şey hakkında bilgi edinebilirsiniz. Platform, genel kullanıcı deneyimini iyileştiren yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Küçük Resim Önizleme böyle bir özelliktir. Ancak bazı kullanıcılar için can sıkıcı ve sorunlu olabilir. Bu durumda, cep telefonunuzda, masaüstünüzde veya TV’nizde kapatmak iyi bir seçimdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
apk indir