Gündem

YouTube Videolarının Duraklatılmasını Durdurmanın En İyi 8 Yolu

Eğlence söz konusu olduğunda YouTube, sunduğu içeriğin hem miktarı hem de kalitesi sayesinde açık ara herkesin en sevdiği kaynaktır. Ve bu içeriği gözünüzü kırpmadan izleyerek kolayca saatler geçirebilirsiniz. Ancak en sevdiğiniz YouTube videoları duraklamaya devam ederse bu, deneyimi mahvedebilir. Son zamanlarda birçok kişinin şikayet ettiği şey bu.

YouTube’daki videolar sebepsiz yere duraklıyorsa, bazı sorun giderme işlemleri yapmanız gerekebilir. Bu gönderi, karşılaştığınız sorunu çözmesi gereken bazı sorun giderme ipuçları konusunda size yol gösterecektir. Öyleyse başlayalım.

1. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Cihazınızdaki interneti kontrol ederek başlayabilirsiniz. Bazen yavaş veya tutarsız internet bağlantısı, videoların duraklatılması veya beslemelerin YouTube’a yüklenmemesi gibi sorunlara yol açabilir. İnterneti kontrol etmek için başka bir web sitesini açın veya cihazınızda hızlı bir hız testi yapın.

2. Kulaklıkları Kontrol Edin

Kulaklık takılıyken bir YouTube videosu izliyorsanız uygulama, bağlantı kesildiğinde veya kaldırıldığında videoyu otomatik olarak duraklatır. Dolayısıyla, kulaklığınız arızalıysa veya gevşek bağlanmışsa bu, YouTube’un bunların sürekli olarak çıkarıldığına inanmasına ve videonuzu tekrar tekrar duraklatmasına neden olabilir. Emin olmak için YouTube’u farklı bir kulaklık veya hoparlör seti ile bir süre izlemeyi deneyebilirsiniz.

Kulaklıkları Kontrol Edin

3. Cihazınızı Yeniden Başlatın

Muhtemelen telefonlarımızın veya bilgisayarlarımızın en iyi yanı, arka planda birden fazla uygulama çalıştırabilmeleridir. Ancak bazen bu arka plan uygulamaları ve işlemleri de çakışmalara neden olabilir ve bunun gibi hatalara yol açabilir. Bu nedenle, her şeyi kapatmak için cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilir ve şimdi düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için YouTube’u tekrar kullanmayı deneyebilirsiniz.

4. Bana Mola Vermeyi Hatırlat’ı Devre Dışı Bırak

YouTube videolarını art arda izleme alışkanlığınız varsa, YouTube’dan size ara sıra mola vermenizi hatırlatmasını istemiş olabilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, “Bana ara vermemi hatırlat”, YouTube uygulamasında belirli bir aralıktan sonra videoyu otomatik olarak duraklatan bir özelliktir. Artık kesintiye uğramak istemiyorsanız, devam edin ve devre dışı bırakın.

Aşama 1: Telefonunuzda YouTube uygulamasını başlatın ve Ayarlar menüsüne gitmek için sağ üst köşedeki profil simgesine dokunun.

You Tube Uygulaması
You Tube'daki ayarlar

Adım 2: Genel ayarlar’ı açın ve ‘Bana ara vermeyi hatırlat’ seçeneğinin yanındaki düğmeyi kapatın.

You Tube Genel Ayarlar
Mola Vermeyi Hatırlat'ı Devre Dışı Bırak

5. Uzantıları Devre Dışı Bırak

Çoğu kişi, uzantıları farklı görevler için kullanır. Ancak bunları reklamları engellemek, YouTube altyazılarını çevirmek veya şifreleri yönetmek için kullansanız da, bu üçüncü taraf uzantılar YouTube oynatmaya müdahale ederek zaman zaman gizemli bir şekilde duraklamasına neden olabilir. Bunun yardımcı olup olmadığını görmek için uzantıları kalıcı olarak devre dışı bırakmayı veya kaldırmayı düşünebilirsiniz.

Google Chrome’da uzantıları devre dışı bırakmak için adres çubuğuna chrome://extensions yazın ve Enter’a basın. Tüm uzantıları kapatın ve YouTube’un düzgün çalışıp çalışmadığına bakın.

Chrome'da Uzantıları Devre Dışı Bırak

Microsoft Edge’de, üç noktalı menüye tıklayın ve bunları kapatmak için Uzantılar’a gidin.

Microsoft Edge'de Uzantıları Devre Dışı Bırak

6. Başka Bir Tarayıcıyı Deneyin

Uzantıları devre dışı bırakmanın yanı sıra, YouTube’u başka bir tarayıcıda veya gizli modda kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu işe yararsa, YouTube’un duraklatma sorunu hatalı bir tarayıcıdan kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda, tarayıcıyı basitçe güncellemek veya sıfırlamak sorunu çözmelidir.

7. Önbelleği ve Verileri Temizle

YouTube uygulaması, önceden oynatılan videolarınızı önbellek verileri biçiminde depolar. Uygulama çok fazla önbellek biriktirdiğinde, uygulamayı yavaşlatabilir veya buna benzer sorunlar yaratabilir. Bu nedenle, sorunu çözmek için önbellek verilerini temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Aşama 1: Android telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar ve bildirimler’e gidin. Listeden YouTube’u bulmak için aşağı kaydırın veya üstteki arama çubuğunu kullanın.

Uygulamalar ve Bildirim
Uygulama Listesi

Adım 2: Şimdi Depolama ve önbellek seçeneğine gidin ve Önbelleği temizle düğmesine dokunun.

Depolama ve Önbellek
You Tube'da Önbelleği Temizle

Sorun devam ederse YouTube uygulama verilerini temizlemek için yukarıdaki aynı adımları uygulayabilirsiniz. YouTube uygulaması için önbelleği kaldırma seçeneği olmadığından iPhone kullanıcıları YouTube uygulamasını yeniden yükleyebilir.

8. Uygulamayı Güncelleyin

Telefonunuzdaki uygulamaları sık sık güncellemezseniz, bu uygulamalar eninde sonunda güncelliğini yitirebilir. Bu, uygulama sorunlarına yol açabilir ve onu garip davranmaya zorlayabilir. Devam edin ve sorunu çözüp çözmediğini görmek için Play Store veya App Store’dan uygulamayı güncelleyin.

Artık Müdahale Yok

Bırakın en sevdikleri YouTube videolarını izlerken kimse kesintileri sevmez. Çoğu zaman, tutarsız bir internet veya hatalı bir tarayıcı durumudur. Umarız, yukarıdaki çözümler sorunu çözmek için yeterince etkili olmuştur. Aşağıdaki yorumlarda hangisinin sizin için hile yaptığını bize bildirin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
luxury tekel