Gündem

WhatsApp’ta Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

WhatsApp, herhangi bir spam veya mesaj barajını önlemek için bir kişiyi engellemenizi sağlar. İster yeni çıkmaya başladığınız biri, ister sizi çok seviyeli bir pazarlama şemasına sokan bir okul arkadaşınız olsun. Böyle bir kişiyi engelleyebileceğiniz halde, WhatsApp gönderene bildirimde bulunmaz. Ancak mesaj gönderemiyorsanız veya birisine ulaşamıyorsanız, WhatsApp’ta engellenip engellenmediğinizi öğrenmek için bazı göstergeler vardır.

WhatsApp’ın Engelle seçeneği, engellendiklerinde kullanıcıları uyarmayan şık bir gizlilik özelliğidir. Ancak IM uygulamasında engellendikten sonra, tanıdığınızın, potansiyel müşterinizin veya randevunuzun sizi engelleyip engellemediğini öğrenmenin daha akıllı yolları vardır. İşte nasıl başlayacağınız.

Son görülmeyi kontrol et birisinin seni whatsapp'ta engelleyip engellemediğini öğren

Kişi WhatsApp’ta aktif olduğunda, son görülme ayarından bağımsız olarak normalde “Çevrimiçi” durumunu görürsünüz. Ancak birisi sizi engellediğinde çevrimiçi durumunu görmezsiniz.

Kişinin WhatsApp’taki “Son Görülme Yeri” seçeneğini devre dışı bırakması ve o anda WhatsApp’ta çevrimiçi olmaması ihtimali vardır.

Durum buysa, ekran resimlerini görmeniz pek olası değildir.

Profil resmini kontrol et birinin seni whatsapp'ta bloke edip etmediğini öğren

WhatsApp engelleme eklentisi hakkında daha geniş bir fikir edinmek için, WhatsApp’ta birini engellediğinizde ne olduğuyla ilgili özel yazımızı öğrenebilirsiniz.

Mesaj göndermeye çalıştığınızda sadece bir tik işareti göreceksiniz. Bu, mesajın WhatsApp sunucularına ulaştığını gösterir. Mesaj hiçbir zaman WhatsApp sunucularından ayrılıp alıcıların WhatsApp hesabına ulaşmadığından çift onay işareti görmezsiniz.

Whatsapp mesajı, birinin sizi whatsapp'ta engellediğini bilmeyecek

Mümkün olduğu kadar çok mesaj göndermeyi deneyin, ancak hiçbiri başka bir kişinin telefonuna ulaşmayacak ve konuşmalarda tek bir onay işareti görmeye devam edeceksiniz.

Whatsapp arama, birisinin sizi whatsapp'ta engelleyip engellemediğini öğrenin

Ancak kişi sizi engellediyse, yalnızca fark edeceksiniz arama WhatsApp’ta sesli veya görüntülü arama yaparken durum. Ancak bu doğru değil çünkü diğer kişinin WhatsApp’ı internete bağlı değilse, WhatsApp’ı görmeye devam edeceksiniz. arama telefonunuzdaki durum.

Yani mesajlarınız ve aramalarınız gitmiyorsa, bu kişinin sizi engellediğinin göstergelerinden biridir, ancak kesin bir kanıt değildir.

Aşama 1: Telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve bir isimle rastgele bir grup oluşturun.

Adım 2: WhatsApp grubuna gidin ve üst kısımdaki grup adına dokunun.

Aşama 3: Aşağı kaydırın ve Katılımcı Ekle’yi seçin.

Grup bilgilerini aç, birisinin seni whatsapp'ta engelleyip engellemediğini öğren
Gruba katılımcı ekleyin, birisinin sizi whatsapp'ta engelleyip engellemediğini öğrenin

Adım 4: Listeden kişiyi seçin ve en üstteki Ekle’ye basın.

Gruba kişi ekleyin, birisinin sizi whatsapp'ta engelleyip engellemediğini öğrenin
Birinin sizi whatsapp'ta bloke edip etmediğini bilmek için gruba kişi ekleyemiyorum

WhatsApp gruba bir kişi eklemeye çalışacak ve bunu başaramayacak ve ‘Katılımcı eklenemiyor’ hatasını göreceksiniz. Tekrar deneyebilirsiniz, ancak çabaya değmez. Hata, WhatsApp’ta engellenmiş durumunuzu gösterir.

WhatsApp’ta İlişki Durumunuzu Kontrol Edin

WhatsApp’ta herkes size cep telefonu numaranız aracılığıyla ulaşabilirken, belirli gizlilik özellikleri hesabınızı koruyabilir. Bununla birlikte, potansiyel bir ilgi veya bir arkadaşınızın sizi aniden engellediği yeri araştırırken, yukarıda belirtilen göstergeleri gözden geçirin. Bazıları kontrol etmiyorsa, diğer kişinin WhatsApp hesabını tamamen silmiş olması mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
apk indir