Gündem

WhatsApp’ın iPhone’a Bağlanmamasını Düzeltmenin En İyi 8 Yolu

Apple’ın iMessage hizmeti etrafındaki yoğun baskısına rağmen, WhatsApp iPhone’da rakipsiz olmaya devam ediyor. Milyonlarca kişinin arkadaşları ve ailesiyle iletişim halinde kalması için tercih edilen yol budur. Facebook’a ait hizmet çoğu zaman iyi çalışsa da, uygulamayı açarken bağlantı durumu alabilirsiniz. Aynı şeyle karşı karşıyaysanız, WhatsApp’ın iPhone’a bağlanmamasını düzeltmek için okumaya devam edin.

iPhone’da WhatsApp’ı açtığınızda, bağlantı durumunu en üstte göstermeye devam edecektir. Yani, platformda herhangi bir mesaj gönderemez veya alamazsınız. Bu, medya göndermek veya almak için de geçerlidir. Özellikle WhatsApp’ta birine mesaj göndermek için aceleniz varken can sıkıcı olabilir.

Lafı daha fazla uzatmadan iPhone’da bağlanmayan WhatsApp sorununu çözelim.

1. Uçak Modunu Etkinleştirin ve Devre Dışı Bırakın

Belki de iPhone’unuzda birkaç ağ sorunuyla karşılaşıyorsunuzdur. Bu durumda, WhatsApp’ı iPhone’a bağlarken sorun yaşarsınız. Bu numara, ağla ilgili sorunlarda harikalar yarattı.

Face ID ile iPhone kullananlar, iPhone’da sağ üst köşeden aşağı kaydırarak Uçak modunu etkinleştirebilir. Bir süre sonra aynı menüden devre dışı bırakın.

i Phone'da uçak modunu etkinleştir

iPhone’u fiziksel bir ana düğmeyle kullanıyorsanız, Uçak modunu etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için alt kısımdan yukarı kaydırabilir ve Kontrol Merkezini ortaya çıkarabilirsiniz.

Alternatif olarak, Ayarlar’a gidip Uçak düğmesini kullanabilirsiniz.

2. WhatsApp için Mobil Verileri Etkinleştirin

WhatsApp için mobil veriyi devre dışı bıraktınız mı? iOS, telefonda yüklü uygulamalar için mobil verileri etkinleştirmenizi/devre dışı bırakmanızı sağlar. WhatsApp için mobil veriyi devre dışı bıraktıysanız, telefonda bağlantı hatasıyla karşılaşmaya devam edeceksiniz. WhatsApp için mobil verileri etkinleştirmek üzere aşağıdaki adımları izleyin.

Aşama 1: iPhone’da Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: WhatsApp uygulamasına ilerleyin.

Aşama 3: Üzerine dokunun ve iPhone için Mobil Veri geçişini etkinleştirin.

whatsapp menüsünü aç
Mobil verileri etkinleştir

3. WhatsApp Sunucularını Kontrol Edin

WhatsApp sunucuları kapalı bir gün geçiriyorsa, hizmete bağlanamazsınız. Bu durumda, iPhone’a WhatsApp medyası veya PDF indiremezsiniz.

WhatsApp bu tür rezaletler için yeni değil. Şirket kısa süre önce büyük bir aksilik yaşadı ve hizmetleri de birkaç saat kapalı kaldı. Downdetector’a gidip WhatsApp’ı arayabilirsiniz. Yoğun kapanma ani artışları fark ederseniz, bu WhatsApp’tan kaynaklanan bir sorundur.

WhatsApp’ın sorunu çözmesini beklemeniz gerekiyor. Bazı durumlarda birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir.

4. Tüm Ayarları Sıfırla

iPhone Ayarlarındaki yanlış bir ayar değişikliği, iPhone’da bağlantı sorununa yol açabilir. Genel menüsünden ayarları sıfırlamanız gerekir. Aşağıdaki adımlardan geçin.

Aşama 1: iPhone’da Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: Genel menüsüne gidin.

Aşama 3: iPhone’u Sıfırla veya Aktar’ı seçin.

i Phone'u Sıfırla
Bütün ayarları sıfırla

Adım 4: Ayarları Sıfırla’yı seçin ve hazırsınız.

5. Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

iPhone’unuzda sık sık ağ sorunları mı yaşıyorsunuz? Uçak modu hilesini kullanabilirsiniz, ancak bu işe yaramasa bile iPhone’da ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir. İşte nasıl.

Aşama 1: iPhone’da Ayarlar uygulamasına gidin.

Adım 2: Genel menüsünü açın.

i Phone'u Sıfırla
Ağ Ayarları Sıfırlama

Aşama 3: En alttaki Sıfırla’yı ve aşağıdaki menüden Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçin.

6. Düşük Veri Modunu Devre Dışı Bırak

Mobil ağlar için düşük veri modunun etkinleştirilmesi, iPhone’da WhatsApp bağlantı sorunlarına yol açabilir.

Ayarlar uygulamasını açın ve Mobil veri’ye gidin. Geçerli operatörünüzü seçin ve iPhone’da düşük veri modunu devre dışı bırakın.

Mobil veri menüsünü aç
Düşük veri modunu etkinleştir

7. WhatsApp’ı güncelleyin

iPhone’da WhatsApp’ın eski bir sürümünü kullanıyorsanız, onu en son sürüme güncellemenin zamanı geldi. WhatsApp, yeni işlevler eklemek ve güvenilirliği artırmak için uygulamayı düzenli olarak günceller.

whatsapp'ı güncelle

iPhone’da App Store’u açın ve hesabınıza gidin. WhatsApp’ı en son sürüme güncelleyin. WhatsApp’ı açın ve iPhone’unuzda bağlantı hatası almamalısınız.

8. TestFlight’ı Kullanarak WhatsApp Beta’ya Kaydolun

WhatsApp bağlantısı yaygın bir sorunsa, şirket uygulamaya bir güncelleme yayınlayabilir. Şirket, yeni sürümü genel kullanıma sunmadan önce beta test edicilerle test ediyor.

Bu bağlantıyı ziyaret edebilir ve iPhone’unuzda WhatsApp TestFlight’a kaydolabilirsiniz. iPhone’da WhatsApp’ın yeni bir sürümü olduğunda, TestFlight uygulamasından bir bildirim alırsınız.

iPhone’da WhatsApp Kullanmaya Başlayın

iPhone’da bağlanmayan WhatsApp, sizi alternatifler aramaya zorlayabilir. Verimsiz ve zaman alıcıdır. Yukarıdaki püf noktaları, iPhone’unuzda WhatsApp kontrolünü geri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
apk indir