Gündem

WhatsApp Web Bildirimlerinin Çalışmamasını Düzeltmenin En İyi 6 Yolu

WhatsApp Web bilgisayar başındayken sohbetlerinizden haberdar olmanın harika bir yoludur. Konuşmaları yanıtlamak için telefonunuzu tekrar tekrar kontrol etme ihtiyacını ortadan kaldırarak dikkatinizin dağılmasını önler. Ancak, eğer oldukça uygunsuz olabilir WhatsApp Web senkronize edilmiyor veya yeni mesajlar için size bildirim göndermez.

Bildirimler çalışmıyorsa, bazı önemli mesajları kaçırabilirsiniz. WhatsApp Web’i kullanmaktan daha iyi olan WhatsApp bildirimleri için telefonunuza güvenmeniz gerekeceğinden bu ideal değildir. WhatsApp Web bildirimleri sizin için çalışmıyorsa, sorunu çözmek için bazı çözümler aşağıda verilmiştir.

1. Telefonunuzun ve Bilgisayarınızın İnternete Bağlı Olduğundan Emin Olun

WhatsApp yakın zamanda bağlantılı cihazları tanıttı; bu, bir bilgisayarda WhatsApp Web üzerinden oturum açtığınızda bağımsız olarak çalıştığı anlamına gelir. Böylece telefonunuzun internete bağlı kalması gerekmez. Ancak, özellikle bağlı cihazlar güncellemesini almadıysanız, bu her durumda geçerli olmayabilir.

Wi-Fi ve Bluetooth'u etkinleştirin

Bu nedenle, WhatsApp Web’in amaçlandığı gibi çalışması için telefonunuzun ve bilgisayarınızın her zaman aktif bir internet bağlantısına bağlı olduğundan emin olmanız önemlidir. WhatsApp Web çalışmıyorsa, bildirimler otomatik olarak çalışmayı durduracaktır.

2. WhatsApp Web aracılığıyla Bildirim Uyarılarını Aç/Kapat

Bildirimleri yapılandırmak için WhatsApp Web içinden erişebileceğiniz bir ayarlar paneli vardır. Bildirim uyarılarının etkinleştirildiğinden emin olun. İşte nasıl yapılacağı.

Aşama 1: Bilgisayarınızda WhatsApp Web’i açın.

Adım 2: Sol bölmedeki üç nokta menüsüne dokunun.

WhatsApp Web üç nokta menüsü

Aşama 3: Ayarlar’a tıklayın.

Ayarlar seçeneği

4. Adım: Şimdi, Bildirimler sekmesini seçin.

WhatsApp Web bildirim ayarları

Adım 5: Sesler, Masaüstü Uyarıları ve Önizlemeleri Göster’in yanındaki onay kutularını etkinleştirin. Hazır buradayken, ‘Tüm masaüstü bildirimlerini kapat’ seçeneğinin işaretini kaldırın.

Bildirimleri etkinleştir

Bu, tüm WhatsApp Web bildirimlerinizin gelmesine izin vermelidir.

3. Web Tarayıcınızda Bildirim Göndermek için WhatsApp Web’i Etkinleştirin

Önceki adımı izleyerek WhatsApp Web bildirimlerini etkinleştirmiş olsanız bile, tarayıcı bildirim ayarlarınız değişmediyse bildirimler size iletilmez. Web tarayıcınızda WhatsApp Web bildirimlerini şu şekilde etkinleştirebilirsiniz.

Adımları Google Chrome’da gösteriyoruz, ancak çoğu web tarayıcısında benzer olmalıdır.

Aşama 1: Web tarayıcınızda WhatsApp Web’i açın.

Adım 2: URL’den önce adres çubuğundaki küçük kilit simgesine dokunun.

Adres çubuğundaki kilit simgesi

Aşama 3: Bildirimler’in yanındaki geçişi etkinleştirin.

WhatsApp Web bildirimleri

Web tarayıcınızı yeniden başlatın ve WhatsApp Web bildirimleri artık normal şekilde çalışmalıdır.

4. Mac’teki Web Tarayıcınıza Bildirim İzni Verin

Bu adım, Mac’te WhatsApp Web kullanıyorsanız geçerlidir. Tarayıcınız aracılığıyla bildirimleri etkinleştirdikten sonra bile WhatsApp Web bildirimlerinin çalışmadığını varsayalım. Bu durumda, web tarayıcınızın Mac’inizde bildirimleri görüntüleme iznine sahip olmama ihtimali vardır. Bunu nasıl değiştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Ekranın sağ üst köşesindeki Apple logosuna tıklayın.

elma logosu

Adım 2: Sistem Tercihleri’ni seçin.

Sistem Tercihleri

Aşama 3: Bildirimler ve Odak bölümüne gidin.

Bildirim ayarları

4. Adım: Tarayıcınızı sol panelde arayın ve üzerine tıklayın.

Google Chrome bildirimleri

Adım 5: Bildirimlere İzin Ver’in yanındaki geçişi etkinleştirin.

Bildirimlere izin ver

6. Adım: Bildirimler için bir ses çalmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın Afişler/Uyarılar gibi ilgili seçenekleri seçin.

Bildirim ayarları

Tarayıcınızı yeniden başlatın ve WhatsApp Web bildirimlerinin şimdi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

5. Bağlı Cihazları Kaldırın ve Tekrar Giriş Yapın

WhatsApp kısa süre önce geleneksel WhatsApp Web seçeneği yerine Bağlantılı Cihazları tanıttı. Bu değişikliği yaptıktan sonra bildirim sorunlarıyla karşılaşırsanız, bağlı cihazlarınızı WhatsApp hesabınızdan kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin. İşte nasıl yapılacağı.

Aşama 1: Akıllı telefonunuzda WhatsApp’ı açın.

Adım 2: WhatsApp’ta Ayarlar sayfasına gidin.

WhatsApp Ayarları

Aşama 3: Bağlı Cihazlar’a dokunun.

Bağlı cihazlar

4. Adım: Burada, bağlı cihazlarınızın bir listesini göreceksiniz. WhatsApp Web’de senkronizasyon sorunlarıyla karşılaştığınız cihaza dokunun. Oturumu Kapat’ı seçin.

Adım 5: Şimdi önceki menüye dönün ve Bir Cihazı Bağla’yı seçin.

Bir cihazı bağla

6. Adım: Bilgisayarınızda WhatsApp Web’i açın ve QR kodunu tarayın.

WhatsApp Web için QR kodunu tarayın

6. WhatsApp Masaüstü Uygulamasına geçin

WhatsApp Web, web tarayıcınızla iyi oynamayabilir, bu nedenle bildirimlere veya senkronizasyon sorunlarına neden olabilir. WhatsApp Web’e bağlı kalmanız için özel bir neden yoksa, PC’nizde veya Mac’inizde WhatsApp masaüstü uygulamasını kullanmanızı öneririz.

WhatsApp, masaüstü uygulaması için sık sık güncelleme yayınlarken, yalnızca gelecekteki güncellemelerde bildirimlerle ilgili sorunların çözülmesini umabilirsiniz. WhatsApp Masaüstü uygulamasını şuradan indirebilirsiniz: Uygulama mağazası Mac kullanıyorsanız veya Microsoft Mağazası Windows PC kullanıyorsanız.

WhatsApp Web’den Hiçbir Bildirimi Kaçırmayın

WhatsApp Web bildirimlerinin çalışmama sorununu yalnızca birkaç tıklamayla düzeltmek için yukarıda belirtilen adımları izleyin. Artık arkadaşlarınız ve ailenizle yaptığınız önemli konuşmaları kaçırmanıza gerek yok, ayrıca telefonunuzu sık sık kontrol etmenize gerek yok.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
luxury tekel