Gündem

Twitter’ın iPhone ve Android’de Çalışmamasını Düzeltmenin 12 Yolu

Tüm sosyal medya severler için Twitter kesinlikle önemli bir uygulama. Diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak, sonsuz bilgilendirici ileti dizilerini okumak veya en son haberleri yakalamak olsun – bu uygulama her şeyi yapar. Bu makaleye ulaştıysanız, gün için Twitter dozunuzu alamamaktan rahatsız olduğunuzdan eminiz. Bu nedenle, Twitter’ın iPhone veya Android’inizde çalışmamasını düzeltmenin birkaç yolu.

Telefonunuzda Twitter çalışmadığında boş bir ekran görebilirsiniz veya muhtemelen içerik cihazınızda yenilenmez. Bu makalede, Twitter uygulamanızı tekrar çalışır duruma getirmek için bir dizi ilgili düzeltmeyi inceledik. Ama önce, Twitter’ın telefonunuzda neden çalışmadığını anlayalım.

Twitter Neden Akıllı Telefonunuzda Çalışmıyor?

Twitter uygulaması çeşitli nedenlerle yüklenmeyebilir. Çoğu zaman, bunun nedeni uygulamanın doğru ağa bağlanamamasıdır. Ve sorunu çözmek için güçlü işleyen bir ağa geçmeniz gerekir.

Twitter Telefonda Kullanılıyor

Bazen cihazınızdaki Twitter uygulama paketinde birkaç sorun olabilir ve onu yeniden yüklemek veya güncellemek sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Bu makaledeki tüm bu sorunları gidermek için adım adım bir prosedür sağladık.

iPhone veya Android’de Twitter Yüklenmiyor Nasıl Onarılır

İşte Twitter’ın akıllı telefonunuza yüklenmemesini düzeltmenin bazı etkili yolları. Ayrıca, sorunun sizin tarafınızda olmaması için iyi bir şans olabilir. Twitter küresel bir kesintiyle karşı karşıya olabilir ve bu nedenle sosyal medya platformuna erişemezsiniz. Öyleyse, suçlu olup olmadığını kontrol ederek başlayalım.

1. Twitter’ın Kapalı olup olmadığını kontrol edin

Twitter birkaç kez çöktü. Daha yakın zamanda, 14 Temmuz’da yaklaşık kırk dakikalık bir kesinti ile karşı karşıya kaldı. Yapabileceğiniz hiçbir şey olmasa da Twitter’dakiler sorunu çözene kadar bekleyin.

Ancak, Twitter’ın kapalı olup olmadığını kontrol ederek diğer sorunları ekarte edebilirsiniz. Aynısını kontrol etmek için Down Detector’ı kullanabilirsiniz.

Twitter Kapalı mı

Ancak Twitter’daki kullanıcı hacmi göz önüne alındığında, başka bir sosyal medya uygulamasının beslemesinde gezinirken veya yalnızca Google’a girerseniz haberleri kesinlikle duyacaksınız.

2. Twitter’ı Kapatın ve Yeniden Açın

Uygulamayı kapatıp yeniden açmak, Twitter’ı ve tüm bileşenlerini yenilemenin iyi bir yoludur. Bunu yapmak, Twitter’ın telefonlarımızda çalışmaması sorunuyla karşılaştığımızda genellikle yardımcı oldu.

Aşama 1: Cihazınızdaki çoklu görev menüsünü açabilir ve uygulama tepsisinden temizleyebilirsiniz.

Adım 2: İyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için uygulamayı bir kez daha açın.

Bu işe yaramazsa, Twitter için veri tasarrufunu kapatmayı deneyebilirsiniz.

3. Twitter’da Veri Tasarrufunu Devre Dışı Bırakın

Twitter, hücresel ağda kullandığınızda verileri kaydetmek için yerleşik bir seçeneğe sahiptir. Bu özellik açıkken birkaç öğenin feed’inize yüklenmemesine neden olabilir. Özelliği nasıl devre dışı bırakabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Profil simgesine dokunun ve ‘Ayarlar ve Gizlilik’i seçin.

Adım 2: ‘Erişilebilirlik, görüntüleme ve diller’i seçin ve Veri kullanımı üzerine dokunun.

Aşama 3: Veri tasarrufu için geçişi kapatın. Artık geri dönüp Twitter’ın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ancak bunların hiçbiri işe yaramazsa, ağınızda bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

4. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Twitter’a erişmek için iyi bir Wi-Fi veya hücresel ağda kalmanız önemlidir. Öncelikle, iyi bir sinyal gücünde çalıştığınızdan emin olmanız gerekir. Bunların her ikisini de cihazınızdaki Ayarlar uygulamasında kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca, şu anda etkin olan ve Twitter’ı yüklemek için yeterli bant genişliğine sahip bir veri/Wi-Fi planınız olduğundan da emin olmanız gerekir. Ayrıca, daha fazla bilgi için servis sağlayıcınıza başvurabilirsiniz.

Ancak, hücresel verilerin Twitter’da devre dışı bırakılması ihtimali olabilir. Bunu nasıl kontrol edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

5. Twitter için Hücresel Verileri Etkinleştirin

Twitter’ın yüksek hıza ve aktif bir hücresel veri planına sahip olmasına rağmen neden çalışmadığını merak ediyorsanız, bunun nedeni muhtemelen Twitter uygulamasında hücresel veri erişimini devre dışı bırakmış olmanızdır. İşte nasıl tekrar etkinleştirileceği.

iPhone’da Twitter için Hücresel Verileri Etkinleştir

Aşama 1: Ayarlar uygulamasını açın.

iPhone Ayarlarını Aç

Adım 2: Hücresel’i açın ve Twitter’ı bulmak için aşağı kaydırın. Twitter’da geçiş yaptığınızdan emin olun.

Android’de Twitter için Hücresel Verileri Etkinleştir

Not: Adımları göstermek için bir MIUI cihazı kullandık. Ancak, benzer bir prosedür diğer Android cihazlar için de geçerlidir.

Aşama 1: Twitter uygulaması simgesine uzun basın ve bilgileri seçin.

Adım 2: ‘Veri kullanımını kısıtla’yı bulmak için aşağı kaydırın.

Aşama 3: Her iki kutunun da seçili olduğundan emin olun. Bu, Twitter’ın herhangi bir kısıtlama olmaksızın Wi-Fi ve hücresel veriler aracılığıyla internete erişebileceği anlamına gelir.

Her İki Kutuyu da Seçin

Bu işe yaramazsa, muhtemelen Twitter’ı en son sürümüne güncellemeniz gerekir. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

6. Twitter Uygulamasını Güncelleyin

Twitter, uygulamasının her yinelemesinde hataları düzeltmeyi sağlayacaktır. Bu nedenle, Twitter’ın çalışmasını engelleyen bir sorunla karşılaşıyorsanız uygulamayı en son sürümüne güncelleyin. Tek yapmanız gereken Play Store veya App Store’u açmak ve Güncelle düğmesine dokunmak.

Twitter'ı güncelle

Başka bir olası neden, cihazınızda bir VPN kullanmaktır. Nasıl bir soruna neden olabileceğini ve iPhone ve Android’de nasıl kapalı tutulacağını anlayalım.

7. VPN’yi devre dışı bırakın

VPN, özel bir sunucu aracılığıyla hem gelen hem de giden internet trafiğini gönderen özel bir bağlantıdır. Ancak, kullandığınız VPN yavaş olabilir veya bir kesinti yaşıyor olabilir. Ve bir VPN kullanıyorsanız ve Twitter yüklenmiyor gibi görünüyorsa, en iyi yaklaşımınız herhangi bir VPN’e bağlı olmadığınızdan emin olmaktır.

iPhone’da VPN’i devre dışı bırakın

Aşama 1: Ayarlar uygulamasını açın ve Genel’i seçin.

Adım 2: ‘VPN ve Cihaz Yönetimi’ üzerine dokunun.

Aşama 3: Durumun, bir VPN hizmetine bağlı olmadığınız anlamına gelen ‘Bağlı Değil’ yazdığından emin olun.

Android’de VPN’i devre dışı bırakın

Aşama 1: Ayarlar uygulamasını açın ve “Bağlantı ve paylaşım”ı (veya kullandığınız cihaza bağlı olarak ayarlarda benzer bir paneli) açın.

Adım 2: VPN’e dokunun. Geçişin kapalı olduğundan emin olun; bu, herhangi bir VPN hizmetine bağlı olmadığınız anlamına gelir.

8. Cihazınızı Yeniden Başlatın

Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Cihazınızı yeniden başlatmak genellikle cihazınızdaki çoğu sorunu çözer. Açık bir yöntem gibi görünse de yine de denemenizi öneririz. Cihazınızı yeniden başlattığınızda, Twitter’ın şimdi çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

iPhone’u yeniden başlatın

Aşama 1: Öncelikle, cihazınızı kapatmanız gerekir.

  • iPhone X ve üzeri sürümlerde: Sesi kısma ve yan düğmeyi basılı tutun.
  • iPhone SE 2. veya 3. nesil, 7 ve 8 serisinde: Yan düğmeyi basılı tutun.
  • iPhone SE 1. nesil, 5s, 5c veya 5’te: Üstteki güç düğmesini basılı tutun.
iPhone'u yeniden başlatın

Adım 2: Cihazı kapatmak için güç kaydırıcısını sürükleyin.

Aşama 3: Ardından, iPhone’unuzdaki güç düğmesini basılı tutarak cihazınızı açın.

Android Cihazı Yeniden Başlatın

Güç düğmesine uzun süre bastığınızda hemen hemen tüm Android cihazlar güç açma/kapama menüsünü gösterir. Cihazınızı yeniden başlatmak için Yeniden Başlat seçeneğini kullanabilirsiniz.

Cihazı Yeniden Başlatın

Bu da işe yaramazsa, oturumu kapatıp tekrar Twitter’a giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

9. Twitter’dan Çıkış Yapın ve Giriş Yapın

Twitter’dan nasıl çıkış yapıp tekrar giriş yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Profil simgenize dokunun ve ‘Ayarlar ve Gizlilik’i seçin

Adım 2: Hesabınıza dokunun ve Hesap Bilgileri’ni seçin.

Aşama 3: Oturumu Kapat’a dokunun.

4. Adım: Oturumu kapattığınızda, oturum açma sayfası gösterilecektir. Oturum aç üzerine dokunun.

Adım 5: Şimdi, bir sonraki ekrana yönlendirilirken kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Uygulamanızı ve beslemenizi yenilemenin bir yolu olarak Twitter’dan bu şekilde çıkış yapabilir ve oturum açabilirsiniz.

10. Önbelleği ve Uygulama Verilerini Temizle (Yalnızca Android)

Android’in iyi bir özelliği, önbelleği ve uygulama verilerini temizleyebilmesidir. Bu, zaman içinde Twitter tarafından toplanan tüm verileri siler. Uygulamalar, uygulamayı açtığınızda öğeleri tekrar indirmek yerine hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek adı verilen bazı yerel, geçici verileri depolar.

Önbellek verilerini temizledikten sonra, Twitter’ın cihazınızda çalışmamasını düzeltebilirsiniz. Ancak, uygulama verilerini temizlemenin sizi uygulamadan çıkaracağını unutmayın.

Aşama 1: Twitter uygulaması simgesine uzun basın ve bilgi simgesine dokunun.

Adım 2: Şimdi, Twitter’ın altındaki Verileri Temizle’ye dokunun.

Aşama 3: ‘Önbelleği Temizle’ ve ‘Tüm Verileri Temizle’ seçeneklerini bulacaksınız. Uygulamadan istenmeyen gereksiz dosyaları kaldırmak için bunları kullanın ve uygulamayı bir kez daha çalıştırmayı deneyin.

11. Twitter Uygulamasını Yeniden Yükleyin

Twitter’ı yeniden çalıştırmanın bir başka etkili yöntemi de Twitter uygulamasını yeniden yüklemektir. Öncelikle uygulamayı kaldırıp App Store veya Play Store’dan tekrar indirmeniz gerekiyor.

Twitter’ı iPhone’a yeniden yükleyin

Aşama 1: Uygulama simgesine uzun basın ve Uygulamayı Kaldır’a dokunun.

Adım 2: Şimdi Twitter’ı Kaldırmak için Uygulamayı Sil üzerine dokunun.

Aşama 3: Şimdi, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak uygulamayı indirmek için App Store’daki Twitter uygulama sayfasını ziyaret edin.

Android için Twitter’ı yeniden yükleyin

Aşama 1: Twitter uygulaması simgesine uzun basın ve bilgi düğmesine dokunun.

Adım 2: En alttaki Kaldır’ı seçin.

Aşama 3: Uygulama kaldırıldıktan sonra Play Store’u ziyaret edin ve aşağıdaki bağlantıdan Twitter’ın en son sürümünü indirin.

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, iPhone ve Android için alternatif bir Twitter uygulaması indirmeyi deneyebilirsiniz.

12. Alternatif Twitter Uygulamasını İndirin

Twitter, geliştiricilerin iPhone ve Android için üçüncü taraf uygulamalar ve istemciler oluşturmasına olanak tanır. Bu şekilde, birçok kullanıcı Twitter’ı resmi Twitter uygulamasında bulunmayan ek özelliklerle kullanabilir. Twitter cihazınızda çalışmıyorsa, alternatif bir Twitter uygulaması kullanmak sorundan kurtulma şansı sağlar.

iPhone ve Android için Twitter için pek çok iyi uygulama olsa da bizim önerimiz Android için Fenix ​​ve iPhone için Tweetbot. Uygulamaları indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bunlar, Twitter’ın iPhone için çalışmamasına yönelik tüm düzeltmelerdi. Ancak yine de herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki SSS bölümünü okuyabilirsiniz.

Yanıt Vermeyen Twitter Uygulamasında Sıkça Sorulan Sorular

1. Twitter verilerini temizlersem ne olur?

Hesabınızdan çıkış yapacaksınız ve tüm uygulama ayarlarınız varsayılana döndürülecek.

2. Twitter size engellendiğinizi söyler mi?

Evet. Twitter’da biri sizi engellerse, engellendiğinizi söyleyen mesajı görebilirsiniz.

3. Twitter neden ‘Hata Bir şeyler ters gitti, daha sonra tekrar deneyin’ diyor?

Bu, Twitter’da silinmiş bir tweet’i görüntülemeye çalıştığınızda olur.

Twitter’ın Bu Yöntemlerle Çalışmamasını Düzeltin

Yukarıdaki yöntemler, Twitter’ın iPhone ve Android’de çalışmaması sorununu çözmenize yardımcı olacaktır. Bu adımları uygulayabildiğinizi ve Twitter’ın tekrar çalışmasını sağlayabileceğinizi umuyoruz. Ancak, yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, yerinde kalmanızı ve zamana bırakmanızı öneririz; Twitter yakında tekrar çalışmaya başlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir