Gündem

Tüm Cihazlardan Amazon Prime Video Oturumunu Kapattığınızda Ne Olur?

Amazon Prime Video, aynı hesabı kullanan en fazla üç cihazın aynı anda akış yapmasına izin verir ve iki cihaz aynı içeriği aynı anda izleyebilir. Buna göre oturum açma bilgilerinizi aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Dağınıklığı azaltmak ve istenmeyen erişimi önlemek için cihazın kaydını silebilirsiniz.

Ama neden kişiden Prime Video hesabınızdan çıkış yapmasını istemiyorsunuz? Ve birisi ya da siz bunu yaptığında ne olur? Tüm cihazlardan Amazon Prime Video oturumunuzu kapattığınızda ne olacağını açıklayacağız.

Prime Video Hesabınızı Kimlerin Kullandığını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

İster Prime Video hesabınızın tek kullanıcısı olun, ister aile üyelerinizle paylaşıyor olun, hesabı kullanan tüm cihazları takip etmek zordur. Bu nedenle sorun gidermenin ilk adımı, Prime Video hesabınızı kimlerin hangi cihazdan kullandığını kontrol etmektir. Bilgisayarınızdaki bir tarayıcıda aşağıda belirtilen adımlar için.

Aşama 1: PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda tarayıcıyı açın, şu adrese gidin: primevideo.com, ve Amazon hesabınızda oturum açın.

Adım 2: Oturum açtıktan sonra, sağ üst köşedeki profil adınıza tıklayın.

Aşama 3: Seçeneklerden Hesap ve Ayarlar’a tıklayın.

Adım 4: Hesap ve Ayarlar sayfasında, Cihazlar sekmesine tıklayın.

Artık şu anda Prime Video hesabınızı kullanan tüm cihazların listesini görebilirsiniz. Cihazın/platformun kayıt tarihi ve adı görünür olacaktır.

Tanınmayan herhangi bir cihaz bulursanız, devam edip bunların kaydını silebilirsiniz. Bir cihazın kaydını sildikten sonra, kullanıcı cihazının ekranında bununla ilgili bir istem görecektir.

Amazon Prime Video’da Oturumu Kapatma ve Cihazın Kaydını Silme Karşılaştırması

Amazon Prime Video’da oturumu kapatmakla cihazların kaydını silmek arasında büyük bir fark yoktur.

Amazon Prime Video hesabınızı kullanan birinden oturumu kapatmasını istediğinizde, kişi e-posta adresinizi ve parolanızı kullanarak her zaman hesabınıza tekrar giriş yapabilir. Tekrar imzaladıktan sonra Amazon, satın alma geçmişini ve Son Eklenen başlıkları hesabınıza geri yükleyecektir. Bunun nedeni, cihazınızın Prime Video hesabınızla kayıtlı bir cihaz olarak görünmeye devam etmesidir.

Prime Video hesabınızdan bir cihazın kaydını sildiğinizde, satın alma geçmişiniz ve izleme listesi başlıklarınız dahil olmak üzere cihazdaki tüm verileriniz de kaldırılacaktır. Ve tekrar oturum açtıktan sonra, Amazon tüm verilerinizi ve tercihlerinizi geri yükleyecektir. Ancak kaydınızı iptal ettikten sonra cihaz adı artık Amazon hesabınızda görünmeyecek. Bu özelliği, özellikle hesabınız için izin verilen maksimum cihaz sınırını aştığınızda kullanabilirsiniz.

Fire TV Stick’inizin Kaydını Nasıl ve Ne Zaman Silmelisiniz?

Bir Fire TV Stick kullanıyorsanız, yalnızca Amazon hesabınızdan Kaydı Silme seçeneğine sahip olursunuz. Ancak kaydını sildikten sonra bile kişisel verileriniz, tercihleriniz, satın alma geçmişiniz ve izleme listeniz siz tekrar oturum açtıktan sonra geri yüklenecektir. Böylece kişisel verilerinize, oturum açma kimlik bilgilerinize sahip olan diğer kişiler erişebilir. Başka bir güvenlik katmanı eklemek için, Fire TV Stick’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamanız ve ardından PC veya dizüstü bilgisayarınızdan kaydını silmeniz gerekir.

Prime Video Hesabınızdan Nasıl Çıkış Yapılır?

Prime Video hesabınızdan çıkış yapmak istiyorsanız, bunu farklı cihazlarda gerçekleştirme adımından aşağıda bahsettik.

iPhone ve iPad için Prime Video uygulaması

Aşama 1: iPhone veya iPad’inizde Prime Video uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ alt köşedeki Öğelerim’e dokunun.

Aşama 3: Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun.

Adım 4: Ayarlar menüsünden, seçenekler listesinden Hesabım’ı seçin.

Adım 5: Oturumu Kapat’a dokunun.

Mac için Prime Video Uygulaması

Aşama 1: Spotlight Search’ü açmak için Command + Boşluk Çubuğuna basın, yazın Başbakan Videosu, ve Geri Dön’e basın.

Adım 2: Prime Video uygulaması Mac’inizde açıldığında, sol üst köşedeki Prime Video’ya tıklayın.

Aşama 3: Seçenekler listesinden Oturumu Kapat’ı tıklayın.

Android için Prime Video Uygulaması

Aşama 1: Android’inde Prime Video uygulamasını aç.

Adım 2: Sağ üst köşedeki profil simgesine dokunun.

Aşama 3: Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun.

Adım 4: Aşağı kaydırın ve Tüm Amazon Uygulamalarından Çıkış Yap’ı seçin.

Adım 5: Seçiminizi onaylamak için Oturumu Kapat’a dokunun.

Prime Time’ınızın Keyfini Çıkarın!

Amazon Prime Video, her hafta farklı dillerde altyazılı pek çok yeni film başlığı ve şov yayınlıyor. Altyazıların görünümünü ve verdiği hissi seçiminize göre özelleştirmek için birkaç seçeneğiniz vardır. Masaüstü ve mobil cihazlarda Amazon Prime Video’da altyazı rengini değiştirmek için kılavuzumuza bakın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir