Gündem

Snapchat’te Snap Haritası Nasıl Kullanılır?

Snapchat, benzersiz ve kullanımı eğlenceli özellikler sunarak kendisini her zaman rakiplerinden ayırmıştır. Böyle bir özellik Snap Haritasıdır. Kullanıcıların Snap’lerinin konumunu göstermeyi ve etkileşimi kolaylaştırmayı amaçlayan bir haritadır. Bu gönderide, Snapchat’te Snap Map’i kullanma hakkında bilmeniz gereken her şeyi paylaşacağız.

Snap Haritası Nedir?

Snap Map, arkadaşlarınızın yerini belirlemek, dünyanın dört bir yanındaki hikayeleri görüntülemek, yeni yerler keşfetmek ve çok daha fazlasını yapmak için kullanabileceğiniz etkileşimli bir haritadır. Ayrıca, dünyanın görmesi için Snap Map’e kendi hikayelerinizi de ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Snap Map’i bir web tarayıcısında da keşfedebileceğiniz için, yalnızca telefonunuzla sınırlı değildir.

Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Snapchat’te Snap Map’i nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Snap Haritası Nasıl Kurulur

İlk olarak, Snapchat’te Snap Map’e nasıl erişebileceğinizi ve ayarlayabileceğinizi görelim.

Aşama 1: Android veya iPhone’unuzda Snapchat uygulamasını başlatın.

Adım 2: Ekranın sol alt köşesindeki Snap Map düğmesine dokunun. Snap Map’e ilk kez erişiyorsanız, Snapchat konumunuzu kullanmadan önce izninizi isteyecektir. Devam etmek için Konumu Etkinleştir’e dokunun.

Bundan sonra Bitmoji karakterinizi Snap Haritasında göreceksiniz.

Aşama 3: Ardından, Snap Map ayarlarına erişmek için sağ üst köşedeki dişli çark simgesine dokunun.

Adım 4: Varsayılan olarak, Hayalet Modu etkinleştirilir, yani arkadaşlarınızdan hiçbiri konumunuzu göremez.

Konumu arkadaşlarınızla paylaşmak için önce Hayalet Modu’nu kapatın. Ardından, konumunuzu tüm arkadaşlarınızla mı yoksa birkaç arkadaşlarınızla mı paylaşmak istediğinizi seçin.

Herhangi bir noktada konumunuzu paylaşmayı durdurmak isterseniz Hayalet Modu’nu tekrar açın. Hayalet Modu’nu 3 saat, 24 saat veya süresiz olarak etkinleştirmeyi seçebilirsiniz.

Snap Haritası Nasıl Kullanılır?

Snap Map’i kurduktan sonra, onunla şunları yapabilirsiniz.

Snap Map’te Arkadaşlarla Etkileşime Geçin

Snap Map’i açtığınızda, o anda konumlarını paylaşan arkadaşlarınızı göreceksiniz. Onlarla sohbet etmeye başlamak için arkadaşlarınızın Bitmoji’sine dokunabilirsiniz.

Bir arkadaşınızı Snap Map’te bulamıyorsanız, üst kısımdaki arama aracını kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak, arkadaşlarınızı aramak için Arkadaşlar Tepsisine de erişebilirsiniz. Burada ayrıca dünyanın dört bir yanından son aktivitelerini ve hikayelerini de göreceksiniz.

Etrafınızdaki Hikayeleri Görüntüleyin

Snap Map’te, belirli konumlarda küçük ısı haritaları göreceksiniz. Bunlar, o konumdan gönderilen anlık görüntü sayısını gösterir. Mavi yama, düşük aktivite anlamına gelirken, kırmızı yama veya daha yoğun ısı haritası, çok fazla içerik yayınlayan bir grup insanı temsil eder.

O konumdaki hikayeleri görüntülemek için ısı haritasına dokunabilirsiniz.

Snap Haritasına Hikayeler Ekleyin

Snap Haritasında diğer kişilerin hikayelerini görüntülemenin yanı sıra kendi hikayenizi de Snap Haritasında yayınlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir anlık görüntü yakalamak ve bunu Snap Haritasında paylaşmak.

Yeni Yerler Keşfet

Yerler tepsisine dokunmak, bulunduğunuz yerin çevresindeki en popüler yerlerden bazılarını sunar. Ayrıca, en sevdiğiniz veya yakın zamanda ziyaret ettiğiniz yerleri gösterir.

Ayrıca, adres, iletişim bilgileri, derecelendirmeler ve daha fazlası gibi ayrıntıları getirmek için bir yere dokunabilirsiniz.

Bitmoji’nizi Özelleştirin

Bitmoji’nizi beğenmediniz mi? Peki, Bitmoji’m seçeneğine dokunarak kolayca özelleştirebilirsiniz. Arkadaşlarınıza şu anda ne yaptığınızı bildirmek için bir aktivite seçin.

Benzer şekilde, karakteriniz için yeni kıyafetler bulmak için Kıyafet Değiştir’e de dokunabilirsiniz.

Snap Haritasında Canlı Konum Nasıl Paylaşılır?

Yukarıdakilerin yanı sıra, canlı konumunuzu bir arkadaşınız veya aile üyenizle belirli bir süre boyunca paylaşarak sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Bu, eve geç döndüğünüzde faydalı olabilir. İşte nasıl çalıştığı.

Aşama 1: Profilini ziyaret etmek için arkadaşınızın Snap Haritasındaki Bitmoji’sine dokunun.

Adım 2: Snap Map altında Canlı Konumumu Paylaş üzerine dokunun ve canlı konumunuzu paylaşmak istediğiniz süreyi (15 dakika, 1 Saat veya 8 Saat) seçin.

Aşama 3: Arkadaşınız, canlı konumunuzla birlikte bir sohbet mesajı alacak. Arkadaşınız konumunu sizinle paylaşmak için Canlı Konumumu Paylaş seçeneğine dokunabilir.

Herhangi bir noktada konumunuzu paylaşmayı durdurmak için arkadaşınızın profilini ziyaret edin ve Snap Map altındaki Paylaşımı durdur düğmesine dokunun.

Etkileşim Basitleştirildi

Snapchat, platformuyla her zaman yenilikçi olmuştur. Snapchat’i Facebook ve Instagram benzerlerinden ayıran, Snap Haritası, özel filtreler ve Yalnızca Gözlerim gibi özelliklerdir. Peki, Snap Map hakkında ne düşünüyorsunuz? Hoşuna gitti mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir