Gündem

Snap Gönderirken Takılan Snapchat’i Düzeltmenin En İyi 7 Yolu

Snapchat, günlük hayatımızın anlarını paylaşmayı eğlenceli ve kolay hale getirdi. Ve eminim siz de arkadaşlarınıza ve ailenize anlık görüntüler göndererek yüzlerce gün öncesine dayanan Snapchat serileri oluşturmaktan keyif almışsınızdır. Ne yazık ki, Snapchat uygulamasının fotoğraflarınızı gönderemediği ve Gönderme’de takıldığı zamanlar olabilir.

Büyük ölçüde, zayıf internet bağlantısı veya bir uygulama arızası, Snapchat mesajınızın izlerinde takılıp kalmasının başlıca nedenleri arasındadır. Her durumda, bu kılavuz, Snapchats sorunlarınızı sonsuza dek çözmenize yardımcı olacaktır. Öyleyse kontrol edelim.

1. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Zayıf veya tutarsız internet, Snapchat’in Gönderme’de takılıp kalmasının ana nedenlerinden biridir. Böylece internet bağlantınızı kontrol ederek işe başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için bir YouTube videosu açmayı deneyin veya telefonunuzda hızlı bir hız testi yapın.

Telefonunuzda bir VPN hizmeti kullanıyor musunuz? Cevabınız evet ise, Snapchat uygulamaya erişmenizi engelleyebilir ve bu nedenle anlık görüntü gönderemiyor olabilir. Böylece, işe yarayıp yaramadığını görmek için VPN bağlantısını devre dışı bırakmayı ve snap’i tekrar göndermeyi deneyebilirsiniz.

İnternet bağlantısı iyi görünüyorsa bir sonraki çözüme geçin.

2. Uygulamayı yeniden başlatın

Bazen, telefonunuzdaki uygulamalar hatalarla karşılaştığında bunun gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, Snapchat uygulaması sağlam bir internet bağlantısına rağmen Gönderme’de takılmaya devam ederse, Snapchat uygulamasını zorla kapatıp tekrar açmayı deneyebilirsiniz.

3. Snapchat’in Kapalı Olup Olmadığını Kontrol Edin

Facebook, WhatsApp ve Instagram’daki son kesinti herhangi bir şeyi kanıtladıysa, bu hizmetlerin kötü bir gün geçirmesinin alışılmadık bir şey olmadığıdır. Yani, bu listedeki biraz daha gelişmiş çözümlere geçmeden önce Snapchat’in kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bunu yapmak için Down Detector’ın Snapchat sayfasına gidin ve başkalarının da uygulamayla ilgili sorun bildirip bildirmediğini kontrol edin.

Kontrol Aşağı Dedektörü

4. Oturumu Kapatın ve Oturum Açın

Bu tür uygulama anormalliklerini düzeltmenin başka bir yolu da oturumu kapatıp tekrar oturum açmaktır. Bu, uygulamanın sunucuyla olan bağlantısının yenilenmesine yardımcı olur ve bu da sorunu çözebilir. İşte nasıl yapılacağı.

Snapchat oturumunu kapatmak için sol üstteki profil simgesine dokunun. Ardından, Ayarlar’ı açmak için sağ üstteki dişli çark simgesine dokunun.

Snapchat Uygulaması
Snapchat Ayarlarını Aç

Oturumu Kapat seçeneğine dokunmak için tamamen aşağı kaydırın. Şimdi anlık görüntü gönderip gönderemeyeceğinizi görmek için uygulamayı yeniden başlatın ve tekrar oturum açın.

Snapchat Oturumunu Kapat

5. Uygulama Önbelleğini Temizle

Snapchat uygulaması, zaman içinde önemli miktarda önbellek verisi toplamış olabilir. Bazen, bu eski önbellek verileri, uygulamayı sık kullanmıyorsanız uygulamayı güncellemek için kesintiye uğrayabilir. Bu nedenle, bu eski önbellek verilerini temizlemek yardımcı olabilir.

Snapchat, ayarlarında önbelleği temizleme seçeneği sunar. Böylece, aşağıdaki adımları izleyerek hem Android hem de iPhone’daki Snapchat önbelleğini temizleyebilirsiniz. Uygulama önbelleğini temizleyerek herhangi bir veri kaybetmezsiniz.

Aşama 1: Snapchat’te ayarları açın.

Adım 2: Hesap İşlemleri’ne kadar aşağı kaydırın ve Önbelleği Temizle seçeneğine dokunun. İstendiğinde Devam’ı seçin.

Snapchat Önbelleğini Temizle
Snapchat'te Önbelleği Temizle onaylayın

Temizlendikten sonra devam edin ve şimdi anlık görüntü gönderip gönderemeyeceğinizi görmek için uygulamayı yeniden başlatın.

6. Snapchat’i güncelleyin

Mobil veriden tasarruf etmek için telefonunuzda otomatik uygulama güncellemelerini devre dışı bıraktıysanız, artık uyumlu olmayan veya bunun gibi bazı hatalar taşıyan bir Snapchat uygulaması sürümü kullanıyor olabilirsiniz. Bunu düzeltmek için Snapchat uygulamasını App Store veya Play Store’dan güncellemeyi deneyebilir ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakabilirsiniz.

7. Uygulamayı Yeniden Yükleyin

Yukarıda belirtilen çözümler yardımcı olmadıysa, Snapchat’i temiz bir sayfa ile kurabilirsiniz. Bu, uygulamayı iPhone’unuzdan silmeniz ve App Store’dan yeniden yüklemeniz gerektiği anlamına gelir.

Artık takılıp kalmadım

Ne yazık ki, bu tür hatalar ve aksaklıklar kullanıcı deneyimini mahvedebilir. Umarım, yukarıdaki çözümler Snapchat sıkıntılarınızı şimdilik sonlandırmanıza yardımcı olur ve Snapchat çizgilerinizi korumaya geri dönersiniz.

Snapchat kullanmayı seviyor ama mahremiyetiniz konusunda endişeli misiniz? Snapchat hesabınızın güvenliğini sağlamanın bu basit yollarına göz atın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir