Gündem

Şirket Haberleri

Son dönemde şirket dünyasından dikkat çeken birkaç gelişme yaşandı. Örneğin, Bank of America, Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) hisselerine ilişkin tavsiye ve önerisini revize ederek hedef fiyatını düşürdü, ancak daha sonra Erdemir yönetiminin açıklamaları üzerine raporunu düzeltti​​. Türkiye İş Bankası, Genç Başarı Eğitim Vakfı ile iş birliği içinde GençBizzTech Projesi’ni başlattı, bu proje fen liselerinde eğitim gören öğrencilere teknoloji ve bilim odaklı iş fikirleri geliştirmeleri için imkan tanıyor​​.

Ayrıca, Tesla, ABD’deki yaklaşık 2,2 milyon aracını, ikaz lambalarındaki yanlış yazı tipi boyutu nedeniyle geri çağırdı​​. Bir diğer önemli haber ise Eczacıbaşı Topluluğu’na ait VitrA Karo’nun, Bozüyük Üretim Tesisi ile Dünya Ekonomik Forumu’nun Endüstri 4.0 alanında dünyada lider konumdaki üretim tesislerini içeren Küresel Deniz Fenerleri Ağı’na dahil olması oldu​​.

Finansal piyasalara bakıldığında, Morgan Stanley’in 2023 mali yılının son çeyreğinde 12,9 milyar dolar gelir elde ettiği ve %1,6’lık bir büyüme yakalayarak analistlerin beklentilerini aştığı görülüyor​​. Tesla ayrıca, Çin’de yerel olarak üretilen iki modelinin fiyatını düşürdü, bu hamle şirketin rekabetçiliğini artırma çabasının bir parçası olarak görülüyor​​. Bu gibi şirket haberleri için bizi tercih edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
apk indir