Gündem

Netflix’in İzlenen Bölümlerini ve Şovlarını Kuyruktan Sıfırlama

Yıllar geçtikçe, Netflix bir ton özellik ekledi. Bu özellikler sezgiseldir ve akış platformuna değer katmıştır. Bununla birlikte, en sevdiğim şeylerden biri, bir TV şovunu yeniden izlerseniz, bölümlerin kaldığınız yerden hemen başlayacağıdır. Filmlerin aksine, Baştan Oynat seçeneği yoktur. Ve bütün bunlar sinir bozucu olabilir. Neyse ki, Netflix’in izlenen bölümlerini ve filmlerini sıradan sıfırlamanın bir yolu var.

Süreç kolay olsa da, zaman alıcı olabilir. Daha büyük bir ekran, izlenen bölümler ve şovlar arasında daha iyi manevra yapmanıza yardımcı olacağından, yapılacak en ideal şey bir dizüstü bilgisayar veya tabletten yardım almak olacaktır. Aynı zamanda, Android ve iOS için Netflix uygulamasının kapsamlı ayarları yoktur.

Netflix’te izlenen bölümleri ve dizileri nasıl sıfırlayacağınızı görelim.

Netflix’in İzlenen Bölümlerini Sıradan Sıfırlama

Aşama 1: Netflix web sitesini bilgisayarınızdaki bir tarayıcıda açın ve kimlik bilgilerinizle oturum açın.

Adım 2: Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede profilinizin yanında bulunan aşağı oka tıklayın ve Hesap’ı seçin.

Bu, tüm temel bilgilerinizi ve (varsa) farklı profilleri gösterecektir.

Adım 2: Tüm ayrıntıları görmek için profilinize dokunun ve Görüntüleme etkinliği seçeneğinin yanındaki Görüntüle düğmesine tıklayın.

Varsayılan olarak Netflix, görüntüleme etkinliğinizi tarihe göre düzenler. Bu nedenle, şovu son gördüğünüzden bu yana biraz zaman geçtiyse (veya aynı anda birkaç şov izlediyseniz), şov başlığının en alta doğru olma ihtimali yüksektir.

Şov başlığını göremiyorsanız, alttaki Daha Fazla Göster düğmesine tıklayın.

Aşama 3: Başlığı sıfırladıktan sonra, Gizle düğmesine tıklayın (Sorun bildir’in yanında). Belirli bir bölümü başlangıca sıfırlayacaktır.

Tüm diziyi sıfırlamak istiyorsanız, Diziyi gizle düğmesine dokunun; tüm dizi sıfırlanacak ve izleme geçmişinizden kaldırılacaktır. Modern Family veya The Big Bang Theory gibi uzun bir TV programı izlediyseniz, bu özellik ortaya çıkıyor. Ya da diziyi uzun süredir izlediyseniz.

TV şovunu birkaç ay önce izlediyseniz, özellikle bölümler için zaman çizelgesini temizlemek istemiyorsanız, verileri araştırmanız gerekeceğini unutmayın.

Telefonumu Kullanarak Netflix’in İzlenen Bölümlerini ve Şovlarını Sıfırlayabilir miyim?

Daha büyük bir ekrana erişme seçeneğiniz yoksa telefonunuzun tarayıcısından Netflix.com’u açabilirsiniz. Google Chrome’u örnek olarak kullanacağız.

Netflix sitesini Google Chrome’da açıp hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ alt köşedeki üç nokta simgesine ve ardından Masaüstü sitesi iste seçeneğine dokunun.

Sekmenin arayüzü değişecek ve şimdi tüm seçenekleri göreceksiniz. Dinlenin, izlenen bölümleri sıradan sıfırlamak için yukarıda belirtilen adımları uygulamanız gerekecek.

Şovları Netflix’te Tekrar İzle’den Kaldırma

Netflix’in Tekrar İzle, özellikle benim gibi eski şovları ve filmleri izlemeyi seven biriyseniz, şık bir eklentidir. Buna terapi bile diyebilirim.

Ancak belirli dizilerin ve filmlerin listede görünmesini istemiyorsanız, yukarıdaki yöntem dizileri Tekrar İzle listesinden silmenize de yardımcı olacaktır.

İzleme Etkinliğinizi temizlemeniz, Netflix’e şovların ve filmlerin arayüzde görünmesini istemediğinizi bildirir. Ve bu nedenle, Netflix size aynısını önermeyecektir. Şanslıysanız süreç anında olabilir. Veya 24 saate kadar sürebilir.

Bununla birlikte, bir şovu veya filmi izlemeniz arasında hatırı sayılır bir zaman geçtiyse, listeyi gözden geçirmek zaman alıcı (can sıkıcı değilse de) bir mesele olabilir. İdeal bir kısayol, alttaki Tümünü Gizle düğmesine tıklamaktır.

Ancak daha sonra, şu anda izledikleriniz de dahil olmak üzere tüm izleme geçmişiniz silinecektir.

Şovları ve Filmleri Listemden Nasıl Kaldırırım?

Neyse ki, TV şovlarını ve filmleri Listem’den kaldırmak kolaydır. Ve bunu Android veya iPhone’unuzdan da yapabilirsiniz.

Telefonda

Telefonunuzda Netflix uygulamasını açın, Kategoriler seçeneğine dokunun ve Listem’i seçin. Kaldırmak istediğiniz diziyi veya filmi seçin.

Şovu veya filmi listenizden kaldırmak için “Listem”in üzerindeki onay işaretine dokunun.

Masaüstünde

Masaüstü sitesi, birkaç programı kolaylıkla kaldırmanıza olanak tanır. Burada, başlıkları kolayca kaydırabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Kaldırmak için, ayrıntıları görmek üzere farenizi başlığın üzerine getirin. Ardından, Kaldır simgesine tıklayın.

Yayınla!

Eski bir diziyi ya da daha önce izlediğiniz dizileri izlemek istemenizin sayısız nedeni olabilir. Ve Sonraki Bölüm düğmesine bastığınızda ve bölüm %75’te devam ettiğinde, tüm havayı bozabilir.

Yukarıdaki adımlar size bu konuda yardımcı olacaktır. Peki hangi efsane diziyi tekrar izleyeceksiniz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
luxury tekel