Gündem

Neden Instagram’da Birini Takip Edemiyorum?

Instagram, sosyal medya alanında hayati bir araç olmaya devam ediyor. Dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısı olan Instagram, kötüye kullanımı, tacizi ve platformun herhangi bir şekilde kötüye kullanılmasını önlemek için katı yönergelere sahiptir. Bazen Instagram uygulaması, hesabınızı birkaç işlevle sınırlayabilir. Instagram’da gönderileri beğenemez, yorum paylaşamaz ve hatta birini takip edemezsiniz. Bunun neden olduğunu ve buna nasıl son vereceğinizi bilmek isteyebilirsiniz.

Instagram hesabınızda bu tür sorunlara yol açan birkaç faktör vardır. Bir ağ bağlantısı arızası, kısa sürede aşırı Instagram kullanımı, kimlik doğrulama hatası ve daha fazlası olabilir. Onları kontrol edelim.

1. Limiti Aştınız

Spam ve botların platformu ele geçirmesini durdurmak için Instagram, bir saat veya bir gün içinde takip edebileceğiniz hesap sayısına bir sınır koydu. Saatlik limit 200 olup günlük 7500 adede kadar hesabı takip edebilirsiniz. Belirlenen limiti aştıysanız Instagram’da daha fazla hesap takip edemezsiniz. Bir veya iki gün bekleyin ve daha fazla hesabı sorunsuz bir şekilde takip etmeye başlayın.

Instagram’ın limiti kaldırmasını beklerken en az etkileşimde bulunduğunuz hesapları takip etmeyi bırakmalısınız.

2. Instagram Hesabınızı Engelledi

Instagram hesabınız, şirket eylemi onu engellediğinde etkili bir şekilde salt okunur bir moda dönüşür. Bir dakika içinde birkaç hesabı takip etmek, gönderileri kısa sürede beğenip paylaşmak veya Instagram hesabınıza çok fazla üçüncü taraf hizmeti bağlamak – bu tür tüm faaliyetler Instagram algoritmalarına kırmızı bayrak getirebilir. Hesabınızdaki bazı işlevler bu şekilde sınırlandırılmıştır. Aşırı durumlarda, Instagram da hesabınızı yasaklayabilir. Bu, Instagram’da birini takip edemez, bir gönderiyi beğenemez veya paylaşamaz veya yorum paylaşamazsınız demektir.

Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Instagram eylemi engellendi sorununu giderme kılavuzumuzu okuyun.

3. Ağ Bağlantısını Kontrol Edin

Telefonunuzda yarım yamalak bir ağ bağlantısıyla uğraştığınızda, beslemeyi yenileme, mesaj gönderme veya sosyal platformda başka bir hesabı takip etme ile ilgili sorunlarla karşılaşmaya devam edeceksiniz. Telefonunuzda Uçak modunu geçici olarak etkinleştirebilir ve ağ bağlantısını sıfırlamak için birkaç saniye sonra devre dışı bırakabilirsiniz.

Hala telefonunuzda internet bağlantısıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırladığınızda ne olacağını öğrenmek için kılavuzumuza bakın.

4. VPN’yi devre dışı bırakın

Instagram’ı bir VPN bağlantısında kullanmayı denediniz mi? Instagram, hesabınız için farklı IP adresleri algılayabilir ve bunu şüpheli etkinlik olarak işaretleyebilir. Şirket, hesabınızın başkalarını takip etmesini kısıtlayacaktır. Telefonunuzdaki VPN bağlantısını devre dışı bırakmalı ve bir süre sonra kullanmayı denemelisiniz.

5. Kullanıcı Sizi Engelledi

Biri sizi Instagram’da engelledi mi? Maalesef bu tür hesapları takip edemiyorsunuz. Arkadaşınız veya aile üyenizle işler kötüye gittiğinde, kişi sizi Instagram’da engelleyebilir. Ayrıca, biri sizi engellediğinde Instagram bildirim göndermez. Bir arama veya diğer sosyal medya uygulamalarındaki sorunları çözmeniz ve kişiden Instagram’da engelinizi kaldırmasını istemeniz gerekir.

6. Hesabınızı Yeniden Doğrulayın

Instagram’daki bir hesap doğrulama hatası nedeniyle, Instagram’da birini takip ederken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Uygulamadan çıkış yapma ve aynı hesap kimlik bilgilerini kullanarak tekrar giriş yapma zamanı.

Aşama 1: Android veya iPhone’da Instagram’ı açın (her iki uygulama da aynı kullanıcı arayüzünü kullanır).

Adım 2: Hesabınıza gidin ve sağ üst köşedeki hamburger menüsüne dokunun.

Aşama 3: Instagram Ayarlarını açın.

Adım 4: Hesabınızdan çıkış yapmak için aşağı kaydırın ve kararınızı onaylayın.

Adım 5: Instagram hesap bilgilerini kullanarak tekrar giriş yapın ve hesapları sorunsuz bir şekilde takip edin.

7. Instagram Sunucularını Kontrol Edin

Instagram sunucuları zor bir gün geçiriyorsa, uygulamadaki belirli işlevlerle ilgili sorunlarla karşılaşmaya devam edeceksiniz. Downdetector’a gidin ve sorunu onaylamak için Instagram’ı arayın. Büyük kesinti artışları ve sorunu onaylayan birkaç kullanıcı yorumu fark edebilirsiniz. Instagram sorunu kendi tarafından çözene kadar bekleyin ve uygulamayı tekrar kullanmayı deneyin.

8. Botlar veya Üçüncü Kişi Uygulamalar Kullandınız

Uygulamadaki belirli işlevleri otomatikleştirmek için botlar veya üçüncü taraf uygulamaları kullandığınızda, bu davranış Instagram’ın politikasını ihlal eder ve şirket sizi daha fazla hesabı takip etmekten men edebilir.

Instagram’da Etkileşiminizi Artırın

Instagram’ın birini takip etmenize izin vermemesi sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bir şikayette bulunmak için Instagram yardım merkezine gitmeden önce, yukarıdaki püf noktalarını deneyin ve hesabınızla ilgili sorunu giderin. Hesabınızı çalıştırmak için botlar, VPN’ler veya üçüncü taraf uygulamaları kullanırken dikkatli olmanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu