Gündem

Mucize kız Aleyna enkaz altında geçen 11 günü anlattı

Depremin 248’inci saatinde enkazdan kurtarılan Aleyna Ölmez, Ankara’da tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Ankara’da fizik tedavi görecek olan Aleyna, taburcu olmadan önce enkaz altında geçirdiği 11 günü anlattı, duygularını paylaştı.

Depremin 248’inci saatinde Türkiye’nin mucizelerinden biri oldu.

Aleyna Ölmez, Kahramanmaraş’ta enkazda 11 gün boyunca verdiği yaşam mücadelesini ilk kez anlattı.

"Depreme ben odamda yakalandım. Onun için pek hareket etme şansım olmadı. Herhangi bir açlık veya susuzluk hissettiğim zaman uyudum. Genelde uyuduğum için de pek bir şey hatırlamıyorum.

 

"Ankara’da kalmayı düşünüyoruz"

Aleyna Ölmez, günler sonra onu merak edenlere bir kez daha "iyiyim" mesajı verdi.

"O kadar ilgiliydiniz ki hiç yabancılık çekmedim, bunun için teşekkür ederim. Teyzemle beraber yaşayacağım. Ankara’da kalmayı düşünüyoruz şu an kesin değil ama fizik tedavi süreci boyunca buradayız."

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, "Çok rahat bir hastaydı. Hiç bir şikayetini duymadık. Biz onların sadece tıbbi yönünü değil her türlü ihtiyaçlarını yakından takip ettik, bundan sonra da devletimiz takip edecek" dedi.

 

Psikolog olmak istiyor

11’inci sınıf öğrencisi Aleyna’nın yaşadığı bu zorlu süreç, onun meslek seçimini de etkiledi. Aleyna, psikolog olmak istediğini açıkladı.

17 yaşındaki Aleyna Ölmez’in Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki tedavisi tamamlandı, hastaneden taburcu oldu.

 

Fizik tedavi süreci başlayacak

Mucize kız Aleyna’nın fizik tedavi süreci Ankara’da devam edecek.

 

Haber: Züleyha Cebeci

Kamera: Yasin Güngör
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir