Gündem

Mobil ve PC’de YouTube’da Çalışmayan Sesi Düzeltmenin En İyi 9 Yolu

YouTube’a her gün binlerce video yükleniyor. Ancak, özellikle YouTube’da ses sorunları yaşadığınızda, bu videoları izleme deneyiminiz zaman zaman olumsuz etkilenebilir.

Ses eksikliği YouTube deneyiminizi mahvediyorsa doğru yerdesiniz. YouTube’daki ses sorunlarınızda size yardımcı olacak bir çözüm listesi hazırladık. Öyleyse başlayalım.

Bunun dışında, YouTube video oynatıcısının sesinin kapalı olmadığından da emin olmanız gerekir. YouTube videosunun sesini kapatmak veya açmak için ‘M’ klavye kısayolunu kullanabilirsiniz.

You Tube Videonun Sesini Açın
Tarayıcı Sekmesinin Sesini Aç

Ses düzgün çalışıyorsa, suçluyu izole etmek için tüm uzantıları devre dışı bırakmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. Google Chrome’da şunu yazın: krom://uzantılar adres çubuğunda ve Enter tuşuna basın. Tüm uzantıları kapatın ve YouTube’un düzgün çalışıp çalışmadığına bakın.

Chrome'da Uzantıları Devre Dışı Bırak

Microsoft Edge’de şunu yazın kenar://uzantılar/ URL çubuğunda ve Enter tuşuna basın. Tüm uzantıları kapatın ve YouTube’un düzgün çalışıp çalışmadığına bakın.

Edge'deki Uzantıları Devre Dışı Bırak

Aşama 1: Görev Çubuğundan Ara simgesine tıklayın, yazın aygıt Yöneticisi ve görünen ilk sonuca tıklayın.

Aygıt Yöneticisini Aç

Adım 2: “Ses, video ve oyun denetleyicileri”ni bulun ve genişletin. Ses aygıtına sağ tıklayın ve listeden Sürücüyü güncelle’yi seçin.

Windows'ta Sürücüleri Güncelleyin

Oradan, sürücüyü güncellemeyi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Sürücüyü güncellemek yardımcı olmazsa, sorunlu ses sürücüsünü kaldırmak için yukarıdaki adımları kullanın ve ardından Windows’un yeniden yüklemesine izin vermek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

You Tube Uygulama Bilgilerini Açın

Adım 2: Depolama ve önbelleğe gidin ve Önbelleği temizle düğmesine dokunun.

You Tube Depolama ve Önbellek
You Tube Önbelleğini Temizle
Tarayıcı Önbelleğini Temizle

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu