Gündem

Mobil ve Masaüstünde Spotify’da Şarkı Sözleri Nasıl Görüntülenir

Spotify, milyonlarca müzik sever için en popüler müzik akışı uygulamasıdır. Farklı dillerde yeni müzikler keşfetmenin yanı sıra, keşfettiğiniz yeni şarkıların sözlerini de öğrenmek istersiniz. Neyse ki, Spotify bunu görüntülemeni kolaylaştırdı.

Spotify’da en sevdiğiniz şarkıların sözlerini bilgisayarda veya mobil cihazınızda nasıl görüntüleyeceğinizi göstereceğiz.

Özelliği Kimler Kullanabilir?

Spotify ve Musixmatch, kullanıcıların şarkıların sözlerini görüntülemesini mümkün kılmak için birlikte çalışır. Spotify, bu özelliği çeşitli platformlarda Spotify Ücretsiz ve Premium hesap kullanıcıları için kullanılabilir hale getirir. Bu platformlar arasında Android, iOS, masaüstü, Android TV, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve üstü, Fire TV, Samsung’un TV’si, LG’nin webOS TV’leri, Roku akış çubukları, Sky ve Comcast için Spotify uygulaması yer alıyor.

Mobil için Spotify Uygulamasında Şarkı Sözlerini Görüntüle

Spotify’ı çoğunlukla Android veya iPhone’unuzda kullanıyorsanız, en sevdiğiniz şarkıların sözlerini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Ancak, telefonunuzun uygulamanın en son sürümünü çalıştırdığından emin olmanız gerekir, bu nedenle önce güncelleyin. Bundan sonra, şu adımları izleyin.

Aşama 1: Android veya iPhone’unuzda Spotify uygulamasını açın.

Adım 2: Şarkı sözlerini görüntülemek istediğiniz şarkıyı bulun ve şarkı sayfasını açmak için alttaki ‘Şimdi Yürütülüyor’ çubuğuna dokunun.

Aşama 3: Şarkı sayfasında, Şarkı Sözleri kartlarını getirmek için ekranın altından yukarıya doğru kaydırın.

4. Adım: Bazı şarkılar, şarkı çalarken kelimeleri gerçek zamanlı olarak (beyaz renkte) vurgulayacaktır.

Adım 5: Şarkının sözlerini tam olarak görmek istiyorsanız, genişletmek için karta dokunun. Şarkı sözlerini okumak için yukarı ve aşağı kaydırın. Diğer uygulamalarda arkadaşlarınızla paylaşmak için sağ alt köşedeki Paylaş düğmesine dokunun.

6. Adım: Belirli bir satırı paylaşmak istiyorsanız, seçimi başlatmak için bir satıra dokunun. İstediğiniz kadar satır seçin. Bundan sonra, sağ alt köşedeki ‘Paylaş’ düğmesine basın.

7. Adım: Otomatik olarak küçük bir kart oluşturulacaktır. Varsayılan rengi değiştirmek için üzerine dokunun. Şimdi paylaşmak için alttaki uygulamalardan birini seçin.

Adım 8: Şarkı sözü kartı, şarkıya Spotify bağlantısı bulunan sosyal medya uygulamalarından birinde paylaşılacaktır. İşte WhatsApp üzerinden paylaşıldığında nasıl görüneceğine dair bir örnek.

Hizmetin size şarkı sözlerini göstermek için Musixmatch kitaplığına güvenmesi nedeniyle Spotify’daki tüm şarkıların şarkı sözü özelliğini desteklemediğini unutmayın, birçok şarkıya şarkı sözü eklenmemiş olabilir. Sözler Musixmatch kitaplığında eksikse bu mümkündür.

Masaüstü veya Web Oynatıcı için Spotify İstemcisinde Şarkı Sözleri Nasıl Görüntülenir

Ayrıca, masaüstü için Spotify istemcisini veya tarayıcıda Spotify’ın Web Oynatıcısını kullanarak şarkı listenizi dinlerken şarkı sözlerini görüntüleyebilirsiniz. İşlem, aynı olmasa da, mobildeki ile oldukça benzer.

Aşama 1: Masaüstü için Spotify istemcisini açın ve bir şarkı çalın.

Adım 2: Söz konusu şarkının sözleri mevcutsa, alttaki ‘Şimdi Yürütülüyor’ çubuğunda küçük bir Mikrofon simgesi göreceksiniz. Üstüne tıkla.

Aşama 3: Sözleri ekranın üst kısmından görüntülemeye başlayabilirsiniz, ancak burada özellik biraz daha sınırlıdır. Mobil versiyonun aksine, şarkı sözlerinin tamamını görmeyi seçemezsiniz. Sadece şarkıyla birlikte görünmelerini beklemeniz gerekecek. Şarkı çalarken yukarı ve aşağı kaydıramıyorsunuz bile. Masaüstü istemcisinde veya web oynatıcısında yapamayacağınız başka bir şey de şarkı sözlerini sosyal medya uygulamaları aracılığıyla başkalarıyla paylaşmaktır.

Bu sınırlamaya rağmen, bilgisayarınızda Spotify’da şarkı sözlerini görüntüleme seçeneği, başkalarıyla paylaşmak için yararlı ve daha kolay olabilir.

Sevdiğiniz Sanatçılarla Daha Derin Bir Bağlantı Kurun

Spotify’ın yeni şarkı sözü özelliği, müzik tutkunlarının müzik tutkularının daha da derinlerine inmelerine ve sevmeye başladıkları her şarkının anlamlarını öğrenmelerine olanak tanıyor. Spotify’ın karaoke benzeri bir şarkı söyleme uygulaması olarak da kullanılabilir olduğundan bahsetmiyorum bile. bir Arkadaşlarla Spotify grup oturumu bir grupta müziğin keyfini çıkarmak için.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir