Gündem

Mavi Yolculuk

Deniz tutkunlarının vazgeçilmezlerinden olan mavi yolculuk aslında ilgi çekici bir geçmişe dayanıyor. 3 önemli edebiyatçımız tarafından literatüre kazandırılmış mavi yolculuk kavramı Halikarnas Balıkçısı olarak da bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın bir sürgün hikayesi olarak başlamıştır. Sürgün yıllarında Bodrum’un eşsiz doğası ve tarihi ile tanışan ünlü yazar ilerleyen yıllarda yazar arkadaşları Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Azra Erhat’ı da bu maceraya dahil etmiştir. Bu değerli isimlerin hepsi eserlerinde mavi yolculuğa yer vermiştir. Özellikle Azra Erhat’ın ilk olarak 1957 yılında yayınladığı ve 1962, 1979 yıllarında kapsamını genişlettiği eseri mavi yolculuk, bu kavramın kaynağı olarak kabul edilmektedir.

Günümüzde turizm sektörünün lokomotifleri arasına giren mavi yolculuk, ülkemizde nisan ayı sonundan ekim ayı sonuna kadar gerçekleştirilmektedir. Bodrum, Datça, Marmaris, Bozburun, Göcek, Fethiye, Kaş, Kalkan, Kekova, Antalya limanlarından başlayarak onlarca farklı rota seçeneği ve yüzlerce farklı yapıya sahip tekne kiralama ile sektörde hizmet vermektedir.

Kiralık tekneler ile her bütçe ve kaliteye göre, belirlenen tarih aralığında, kalabalık bir grup veya tek aile olarak yat kiralama yapabilirken aynı zamanda büyük bir gulet ile birbirini tanımayan birçok misafirimize kabin kiralama imkanı sunulmaktadır.

Mavi Yolculuk Organizasyon Yatçılık Turizm İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 25 yıldan bu yana yatçılık ve turizm sektörlerinde hizmet vermiş deneyimli bir ekip tarafından Fethiye merkezli olarak 2021 yılında kurulmuştur.

Misafir memnuniyeti esas alınarak, fiyat – kalite endeksi doğrultusunda ilerlediğimiz bu yolda sahibi olduğumuz filomuza ait gulet kiralama yanı sıra mavi yolculuk hizmeti veren birçok tekne ile de iş birliği içinde bulunmaktayız.

Dünyada ve ülkemizde pandemi sonrası oluşan ekonomik zorluklar ve yeni virüs endişeleri yaşayan misafirlerimizi bölge olarak çok daha şanslı olmamıza rağmen gayet iyi anlamaktayız. Bu süreçte misafirlerimizin fırsat yaratıp planladıkları tatillerini mutlu, kusursuz ve güzel anılarla tamamlamalarını hedefleyerek yolumuzda ilerlemekteyiz.

Eğer sizler de doğayla iç içe, huzurlu, dingin ve mutlu bir tatil geçirmek istiyorsanız, mavi yolculuğu deneyimlemenizi öneririz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir