Gündem

iPhone ve Android’de Telegram Premium’a Nasıl Abone Olabilirsiniz?

Telegram Premium nihayet iPhone ve Android kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Uygulama, özel bildirim sesleri eklemek gibi yeni özellikler sunmaya devam etse de, Telegram, kullanıcılarının bazı harika yeni özelliklere erişmesi için abonelik tabanlı hizmet sunuyor.

Tabii ki, Premium bazı ekstra özelliklerin kilidini açacak ve bunun için her ay ödeme yapmanız gerekecek – henüz yıllık plan yok. Bu yeni abonelik hizmetini denemek istiyorsanız, bu gönderi iPhone ve Android’de Telegram Premium’a nasıl abone olunacağını gösterecektir.

Telegram Premium Nedir?

Telegram Premium, daha iyi bir deneyim için yeni özelliklerin kilidini açan aylık abonelik tabanlı bir hizmettir. Aylık 4,99 ABD doları ödeyerek, belge başına 4 GB’lık artırılmış yükleme boyutu, Sesli Mesajlar için Sesten Metne Dönüştürme, Reklamsız Herkese Açık Kanallar, yeni Telegram Uygulama Simgeleri ve çok daha fazlası gibi özelliklere erişebilirsiniz.

Telegram Premium kullanıcılarının alacağı en büyük yükseltme, Doubled Limits. Kullanıcılar 1000’e kadar Grup ve Kanala katılabilir, ana sohbet listenize 10’a kadar sohbeti sabitleyebilir, 20’ye kadar Genel Bağlantı rezerve edebilir ve daha fazlasını yapabilir. Yeni mevcut tüm Doubled Limits hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki resme başvurabilirsiniz.

iPhone’da Telegram Premium’a Nasıl Abone Olunur?

iPhone’da Telegram Premium’u denemek için Telegram uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Yeni başlayanlar için, en az Telegram uygulaması v8.8 veya üstünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. App Store’u açın ve güncellemeleri kontrol edin.

iPhone’da Telegram Premium’a abone olmak için bu adımları izleyin.

Aşama 1: iPhone’unuzda Telegram uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ alt köşedeki Ayarlar simgesine dokunun.

Aşama 3: Aşağı kaydırın ve seçenekler listesinden Telegram Premium’a dokunun.

Telegram Premium’un tüm özellikleri ekranınızda görünecektir. (Telegram Premium tutarının bölgenizin para biriminde görüneceğini unutmayın.)

4. Adım: Alt kısımdaki Abone Ol düğmesine dokunun.

App Store açılır penceresi ekranınızda belirecektir. Bu, uygulama başına sizden Apple Cüzdanınızdan ayda 4,99 ABD doları kesmenizi isteyecektir.

Adım 5: Aboneliğinizi onaylamak için Yan Düğmeye iki kez dokunun. iPhone 8 veya daha düşük bir sürüm kullanıyorsanız aboneliğinizi onaylamak için Touch ID’nizi kullanın.

Bundan sonra, Telegram Premium’a abone olduğunuza dair bir onay alacaksınız. Ekranınızda aynısı için bir onay göreceksiniz.

Telegram Ayarlarınızı açın ve profil adınızın yanında mavi bir yıldız logosu göreceksiniz. Bu, Telegram Premium kullanıcılarına atanan özel bir profil rozetidir.

Android’de Telegram Premium’a Nasıl Abone Olunur

Android’deki Telegram kullanıcıları için işler genellikle aynı kalır. Tıpkı iPhone kullanıcıları gibi, Android kullanıcıları da Telegram uygulaması v8.8’in en son sürümünü indirmelidir.

Uygulamayı Play Store’dan güncelledikten sonra aşağıdaki adımları izleyin.

Aşama 1: Android telefonunuzda Telegram’ı açın.

Adım 2: Sol üst köşedeki Hamburger Menüsü simgesine dokunun.

Aşama 3: Seçenekler listesinden Ayarlar üzerine dokunun.

4. Adım: Ayarlar menüsünde aşağı kaydırın ve Telegram Premium’a dokunun.

Telegram Premium’un tüm özellikleri ekranınızda görünecektir.

Adım 5: En alttaki Abone ol’a dokunun.

Tercih ettiğiniz ödeme yöntemini gösteren bir Google Play açılır penceresi göreceksiniz.

Ödeme yöntemini değiştirmek için fatura ayrıntılarınızın yanındaki oka dokunun.

Daha önce kaydettiğiniz kartlardan seçim yapabilir veya yeni bir kart ekleyebilirsiniz.

6. Adım: Ödeme yöntemini seçtikten sonra Abone ol’a dokunun.

Telegram Premium’a başarıyla abone oldunuz. Ekranınızda aynısı için bir onay göreceksiniz.

Ayarlar menüsüne döndüğünüzde profil adınızın yanında mavi bir yıldız logosu göreceksiniz. Bu, Telegram Premium kullanıcılarına atanan özel bir profil rozetidir.

Ücretsiz Telegram Kullanıcıları Hakkında

Telegram Premium’a abone olmak ve uygulamayı ücretsiz olarak kullanmaya devam etmek istemiyorsanız çok fazla bir şey kaçırmayacaksınız. Örneğin, Genel Gruplar, yöneticilerin üyeleri gruba katılmalarına izin vermeden önce inceleyebilmeleri için ‘Katılma İsteği’ düğmesini ekleyebilecektir. Telegram ayrıca grupları, kanalları ve botları için doğrulama programını genişletmeye başladı.

Android’deki Ücretsiz Telegram kullanıcıları, Sohbet Önizleme özelliğinden de yararlanacak. iPhone kullanıcıları üzerinde Free Telegram kullanıcıları, dosya paylaşım sürecini göstermek için yeni bir arayüz görecekler. Ayrıca uygulama artık 120 Hz yenileme hızına sahip ekranlara sahip iPhone ve iPad modelleri için ProMotion’ı destekleyecek. Bu, genel olarak daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlayacaktır.

Premium Telegram Deneyiminin Keyfini Çıkarın

Yeni Premium abonelik, Telegram hayranlarına en sevdikleri uygulamanın keyfini çıkarmaları için daha fazla seçenek sunacak. WhatsApp’tan Telegram’a geçmeyi düşünen kullanıcılar, bunu ilginç bir teklif olarak görebilir. Bu gönderiyi Telegram Premium hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen biriyle paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
luxury tekel