Gündem

iPhone ve Android’de Gösterilmeyen Facebook Messenger Hikayesini Düzeltmenin En İyi 9 Yolu

Facebook, Hikaye işlevini doğrudan Messenger uygulamasına entegre etti. Ancak, uygulamada en son hikayeler görünmediğinde böyle bir entegrasyonun amacı nedir? İşte iPhone ve Android’de görünmeyen Facebook Messenger hikayesini nasıl düzeltebileceğiniz.

1. Birinin Hikayesini Sessize Almadığınızdan Emin Olun

Facebook arkadaşlarınızdan bazıları aşırıya kaçabilir ve gün boyunca sayısız hikayeyle beslemenizi spam edebilir. Hikayelerini sessize aldıysanız, onları Hikaye sekmesinde görmezsiniz. Messenger ayarlarından onları sessize almanın zamanı geldi.

Aşama 1: Android veya iPhone’da Messenger uygulamasını açın.

Adım 2: Üstteki profil resmine dokunun.

Aşama 3: Öykü menüsünü seçin.

Adım 4: ‘Sesi kapattığınız Hikayeler’ menüsüne gidin.

Adım 5: Sessize aldığınız arkadaş listesini en üstte bulacaksınız. Bunların işaretini kaldırın ve Uygula düğmesine basın.

Bundan sonra, tüm arkadaşlarınızın hikayelerini görebilmeniz gerekir.

2. Veri Tasarrufu Modunu Devre Dışı Bırakın (Android)

Messenger uygulaması, mobil veri kullanımınıza bazı frenler uygulamak için yerleşik bir veri tasarrufu modu ile birlikte gelir. Veri tasarrufu modunu etkinleştirdiyseniz, Messenger hesabınızdaki hikayeleri yüklerken sorunlarla karşılaşabilir.

Aşama 1: Messenger’ı başlatın ve hesabınıza gidin.

Adım 2: Veri Tasarrufu’nu seçin ve aşağıdaki menüden geçişi devre dışı bırakın.

3. Messenger (iPhone) için Mobil Verileri Etkinleştirin

iOS, iPhone’daki tek tek uygulamalar için mobil verileri devre dışı bırakmanıza olanak tanır. iPhone’da Messenger için mobil veri erişimini devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Uygulamada mesaj gönderemeyecek ve hatta hikayeleri göremeyeceksiniz.

Aşama 1: iPhone’da Ayarlar’ı açın ve aşağı kaydırarak Messenger uygulamasına gidin.

Adım 2: Mobil veri geçişini etkinleştirin.

4. Diğer Kişi Hikayeyi Gizledi

Snapchat ve Instagram’a benzer şekilde, Facebook’ta birinden bir hikaye gizlenebilir. Diğer kişi hikayeyi Facebook’ta sizden gizlediyse, o kişinin hikayesini Messenger uygulamasında yapamazsınız.

Diğer kişi hikayeyi sizden gizlediğinde Facebook size bildirimde bulunmaz. (Facebook’ta düzenli olarak hikaye paylaşan) birinin hikayesini uzun süre görmediğinizde, Facebook’ta başkalarından saklandığınızı tahmin edebilirsiniz.

5. Messenger’ı Durdurmaya Zorla (Android)

Android’de, uygulamayı zorla durdurma ve tekrar deneme seçeneğiniz vardır. Bu şekilde, uygulamayı yeniden başlatıyor ve sıfırdan yeniden başlatıyorsunuz.

Aşama 1: Messenger uygulaması simgesine uzun basın ve uygulama bilgileri menüsüne gidin.

Adım 2: En alttaki Zorla durdurmaya dokunun.

Uygulama bilgileri menüsünü kapatın ve Messenger’ı tekrar açmayı deneyin. Hikayeler uygulamada görünmeye başlayacak.

6. Messenger Önbelleğini Temizle (Android)

Android, sık yapılan görevleri daha hızlı hale getirmek için arka planda önbellek toplar. Bu tür verilerin aşırı yüklenmesi Messenger’da gecikmeye neden olabilir ve bazı durumlarda uygulamada mesajları göremezsiniz. Android’de Messenger önbelleğini temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

Aşama 1: Messenger uygulaması simgesine uzun basın ve uygulama bilgi menüsünü açın.

Adım 2: Depolama seçeneğini seçin.

Aşama 3: Aşağıdaki menüden önbelleği temizleyin.

7. Messenger’ı güncelleyin

iPhone veya Android’de eski bir Messenger derlemesi mi kullanıyorsunuz? Uygulamada görünmeyen hikayelerle ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Play Store’a veya App Store’a gidin ve Messenger’ı en son sürüme güncelleyin.

8. Messenger Durumunu Kontrol Edin

Messenger sunucularının zorlu bir gün geçirdiği zamanlar olabilir. Uygulamada mesaj gönderip alamayacak, medya paylaşamayacak veya herhangi bir şey yapamayacaksınız.

Downdetector’a gidip sorunu Facebook Messenger ile onaylayabilirsiniz. Şirketin sorunu çözmesini bekleyin; uygulamada sizin için hikayeler görünmeye başlayacaktır.

9. Hikayeleri Görmek için Facebook’u Kullanın

Yüklenen hikayeleri Facebook uygulamasından da kontrol edebilirsiniz. Facebook’u açın ve en üstteki hikayeler arasında geçiş yapın.

Messenger’da Hikayeleri Görüntüle

Snapchat’ten tam bir soygun olmasına rağmen, Facebook her uygulamaya ve platforma hikayeler getirerek iyi bir iş çıkardı. Bazen Messenger uygulamasında yeni hikayeleri kontrol ederken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yukarıdaki adımlar, sorunu hemen çözmenize yardımcı olacaktır. Hangi numara senin için çalıştı? Bulgunuzu aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir