Gündem

iPhone ve Android için WhatsApp’ta Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Gönderilir

WhatsApp ve Messenger gibi IM (anlık mesajlaşma) platformlarının medya dosyalarını göndermek veya almak için tercih edilen yol haline geldiğini söylemek yeterli. WhatsApp, 2 GB’a kadar dosya sınırı için destek eklemeyi planlıyor ve mevcut durumunda, uygulamadaki kişisel bir sohbete veya gruba kolayca birden fazla fotoğraf gönderebilirsiniz. iPhone ve Android için WhatsApp’ta nasıl birden fazla fotoğraf gönderebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bir seferde 30 adede kadar fotoğraf paylaşabilirsiniz. Sınır, oradaki çoğu kullanıcı için yeterli olmalıdır. Ve daha fazlasını paylaşmak istiyorsanız, her zaman adımları tekrar gerçekleştirebilir ve daha fazla fotoğraf gönderebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyin ve tatil fotoğraflarınızı veya evlilik kitaplığınızı WhatsApp’ta paylaşın.

iPhone için WhatsApp’ta Birden Fazla Fotoğraf Gönderin

iPhone için WhatsApp’ta birden fazla fotoğraf göndermenin iki yolu vardır. Fotoğraflar uygulamasından veya WhatsApp görüşmesinden görüntü gönderebilirsiniz.

WhatsApp Konuşmasından Birden Fazla Fotoğraf Gönderin

Bir WhatsApp görüşmesinden birden fazla fotoğraf göndermeniz olasıdır. Sonuçta, pek çoğu medya dosyalarını göndermek için WhatsApp’ı kapatmayı ve Fotoğraflar uygulamasını açmayı tercih etmiyor. Aşağıdaki adımları takip et.

Aşama 1: Bir WhatsApp görüşmesi açın ve sol alt köşedeki + simgesine dokunun. Fotoğraf ve Video Kitaplığı’nı seçin.

Adım 2: Fotoğraflar uygulamasından bir resme dokunun, resim önizlemesini açacaktır. Daha fazla fotoğraf eklemek için ‘Başlık ekle’nin yanındaki + simgesine dokunun.

Aşama 3: Aşağıdaki menüden daha fazla fotoğraf seçin. Tek seferde 30 adede kadar görüntü seçebilirsiniz. En üstteki Bitti düğmesine basın, WhatsApp’ta bir resim önizlemesi açılacaktır.

Resimleri döndürebilir, çıkartmalar, metinler ekleyebilir ve hatta resimler üzerinde karalamalar yapabilirsiniz. Mavi gönder düğmesine dokunun ve anılarınızı başkalarıyla paylaşın.

iPhone’da Fotoğraflar Uygulamasını kullanın

Fotoğraflar uygulamasında büyük bir medya kitaplığında gezinirken, bir WhatsApp görüşmesi üzerinden 30 adede kadar görüntü seçip gönderebilirsiniz.

Aşama 1: iPhone’unuzda Fotoğraflar uygulamasını açın.

Adım 2: Üstteki Seç düğmesine dokunun ve birden fazla fotoğraf seçin. 30’dan fazla fotoğraf seçmeyin. Aksi takdirde, paylaşım sayfasında WhatsApp’ı görmezsiniz.

Aşama 3: Sol alt köşedeki paylaş simgesine dokunun ve önerilerden WhatsApp’ı seçin. WhatsApp kişileri veya gruplarından birini seçin ve İleri düğmesine basın.

4. Adım: Paylaş düğmesine dokunun ve görüntüleri gönderin.

Naber metin veya medya paylaşmanıza veya iletmenize izin vermez platformdaki spam ve yanlış bilgileri azaltmak için beşten fazla görüşme ile.

Android için WhatsApp’ta Birden Fazla Fotoğraf Gönderin

Android için WhatsApp, iOS sürümüne kıyasla tamamen farklı bir kullanıcı arayüzü kullanır. Birden fazla fotoğraf gönderme adımları Android’de farklılık gösterir. Aşağıdaki adımları takip et.

Aşama 1: Android telefonunuzda WhatsApp’ta bir sohbete gidin.

Adım 2: Mesaj menüsündeki küçük iğne simgesine dokunun. Galeri’yi seçin.

Aşama 3: Bir resim seçin ve aşağıdaki menüden galeri simgesine dokunun. Birden fazla görüntüye dokunun ve üstteki Tamam düğmesine basın.

4. Adım: Gönder simgesine dokunun ve bu fotoğrafları WhatsApp’ta paylaşın.

Benzer şekilde, Google Fotoğraflar uygulamasını (Android’deki varsayılan galeri uygulaması) kullanabilir ve WhatsApp’ta aynı anda birden fazla fotoğraf paylaşabilirsiniz.

Aşama 1: Android telefonunuzda Google Fotoğraflar uygulamasını açın.

Adım 2: Birden fazla resim seçin ve üst kısımdaki paylaş simgesine dokunun.

Aşama 3: Google Fotoğraflar’da varsayılan paylaşım kullanıcı arayüzünü açacaktır.

4. Adım: Paylaşım sayfasından WhatsApp uygulaması simgesine dokunun.

Adım 5: Bir konuşma seçin ve gönder simgesine basın.

Aynı WhatsApp paylaşım sınırı burada da geçerlidir. Artan yanlış bilgilerle mücadele etmek için WhatsApp, paylaşımı yalnızca beş sohbetle sınırlayacak.

WhatsApp’ta Kaybolan Medya Gönder

Bazen özel ve hassas medya dosyalarını WhatsApp’ta paylaşmak isteyebilirsiniz. Platform, kaybolan görüntüleri göndermenizi sağlar. Alıcı görüntüyü açtığında, WhatsApp onu sunucu tarafından siler. WhatsApp’ta kaybolan görüntülerin nasıl gönderileceğini öğrenmek için özel yazımızı okuyun.

Anılarınızı WhatsApp’ta Paylaşın

Bir mesajlaşma uygulaması üzerinden birden fazla fotoğraf göndermek standart bir işlevdir ve WhatsApp burada yürütmeyi çivilemiştir. UX (kullanıcı deneyimi) bazıları için kafa karıştırıcı olabilir. Yukarıdaki adımları kullanın ve herhangi bir sorun yaşamadan WhatsApp’ta birden fazla fotoğraf paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu