Gündem

Instagram’ın Ekleme Etiketini Düzeltmenin En İyi 7 Yolu Çalışmıyor

Instagram, daha etkileşimli hale getirmek için hikaye özellikleri üzerinde çalışmaya devam ediyor ve ‘Sizinkileri Ekleyin’ çıkartması da dikkate değer bir diğer eklenti. ‘Seninkini Ekle’ etiketi, takipçilerinizin hikayelerini hikayenize eklemelerine olanak tanır. Ancak, Sizinkini Ekle etiketi uygulamada birkaç kullanıcı için görünmüyor. Instagram ‘Kendini Ekle’ etiketinin çalışmamasını şu şekilde düzeltebilirsiniz.

Instagram’da Sizinkini Ekleme Etiketi Nedir?

Bir Instagram hikayesi oluşturup çıkartma eklemeye çalıştığınızda, çıkartma galerisinde yeni bir ‘Sizinkileri Ekle’ seçeneğini göreceksiniz. Bu yeni çıkartma, takipçilerinizin hikayelerini orijinal hikayenize eklemelerini sağlar. Çıkartmanın arkasındaki fikir, Instagram hikayenizin üstüne bir hikayeler zinciri oluşturmaktır.

Bu özellik, kişisel bir marka oluşturanlar ve hatta etkileyiciler için izleyicileri Instagram hikayelerine dahil etmek için oldukça kullanışlıdır. Dürüst olmak gerekirse, arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle bir hikayeler zinciri oluşturmanın eğlenceli bir yolu.

Örneğin, en sevdiğiniz kitap hakkında bir hikaye oluşturabilirsiniz ve takipçileriniz en sevdiklerini hikayenize eklemek için ‘Sizinkileri Ekle’ çıkartmasını kullanabilir. Benzer şekilde, kendinizinkini de birinin hikayesine eklemek istersiniz. Peki ya ‘Sizinkileri Ekleyin’ etiketi görünmüyorsa veya beklendiği gibi çalışmıyorsa? Bu sorunu çözmenin 7 yolu var.

1. Instagram Uygulamasını Güncelleyin

Intagram, yeni özellikler eklemek ve hataları düzeltmek için düzenli olarak yeni güncellemeler yayınlar. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey, Instagram için herhangi bir uygulama güncellemesini indirmek ve yüklemek için Google Play Store veya Apple App Store’u kontrol etmektir.

Uygulamayı güncelledikten sonra Instagram’ı açın ve bir hikaye oluşturun. En üstteki bir çıkartmaya dokunun ve ‘Sizinkileri Ekle’nin görünüp görünmediğine bakın.

2. Oturumu Kapatın ve Tekrar Oturum Açın

‘Sizinkileri Ekle’ etiketi, uygulamayı güncelledikten hemen sonra görünmeyebilir. Hesabınızdan çıkış yapabilir ve aynı kimlik bilgilerini kullanarak tekrar giriş yapabilirsiniz.

Aşama 1: iPhone veya Android’de Instagram’ı açın.

Adım 2: En alttaki Hesaplar sekmesine dokunun.

Aşama 3: En üstteki hamburger menüsünü seçin ve Ayarlar’a gidin.

4. Adım: Aşağı kaydırın ve mevcut hesabınızdan çıkış yapın.

Aynı Instagram hesap ayrıntılarını kullanarak oturum açın ve Add Yours etiketinin çalışıp çalışmadığını görün.

3. Profesyonelden Kişisel Hesaba Geçin

Instagram profesyonel hesapları için ‘Sizinkileri ekleyin’ etiketi yayınlanmamış olabilir. İşletme hesabınızdan kişisel hesaba geçmeniz ve tekrar denemeniz gerekir. İşte nasıl.

Aşama 1: Instagram uygulamasını açın ve Hesaplar sekmesine gidin.

Adım 2: En üstteki hamburger menüsünü seçin ve Ayarlar’ı açın.

Aşama 3: Hesap üzerine dokunun.

4. Adım: Aşağı kaydırın ve kişisel bir hesaba geçiş düğmesine dokunun.

4. Geçici Olarak Bir VPN Kullanın

Instagram’a ne zaman yeni bir özellik gelse, şirket bunu yalnızca birkaç bölgeyle sınırlı tutuyor. Instagram, ilk kullanıcılardan geri bildirim alır ve ancak o zaman şirket güncellemeyi dünya çapında yayınlar. ‘Sizinkileri Ekleyin’ çıkartması bölgenizde mevcut olmayabilir.

Anlık bir VPN hizmeti kullanarak IP konumunuzu değiştirebilir ve başka bir ülkenin sunucusuna bağlanabilirsiniz. Instagram uygulamasında ‘Add Yours’ etiketinin görünür olup olmadığını kontrol etmek için ABD sunucularından birine bağlanmayı deneyin. Değilse, şansınız kalmaz ve bir sonraki yöntemi kontrol etmelisiniz.

5. Instagram’ı Yeniden Yükleyin

Uygulamayı güncelledikten sonra Instagram Add Yours çıkartması çalışmıyorsa, uygulamayı telefonunuza yeniden yüklemeniz gerekir.

iPhone

Aşama 1: Instagram uygulaması simgesine uzun basın ve Uygulamayı Kaldır’ı seçin.

Adım 2: Aşağıdaki açılır menüden Uygulamayı Sil’i seçin.

Aşama 3: App Store’u açın ve Instagram uygulamasını indirin.

Hatırladığınız hesap ayrıntılarınızla oturum açın ve hikayeler oluşturmaya başlayın.

Android

Aşama 1: Uygulama simgesine uzun dokunun ve Uygulama bilgisi menüsünü açın.

Adım 2: Kaldır’ı seçin ve kararınızı onaylayın.

Aşama 3: Google Play Store’a gidin ve Instagram uygulamasını tekrar indirin.

6. Başka Bir Hesap Kullanmayı Deneyin

İkincil hesabınızda aynı sayıda takipçiye sahip olmayacağınız için bunun ideal bir çözüm olmadığını biliyoruz. Ama yine de Instagram’daki ‘Seninkileri Ekle’ çıkartma işlevine bir şans vermek istiyorsanız denemeye değer.

Instagram’ı açın ve mevcut hesabınızdan çıkış yapın. Başka bir hesabın oturum açma bilgilerini kullanarak oturum açın.

7. Instagram Beta’ya Katılın

Instagram beta programına katılmak, ‘Add Yours’ çıkartmasını test etmenize ve platforma gelecek tüm yeni işlevlere göz atmanıza olanak tanır.

Android’de, Google Play Store’daki Instagram sayfasına gidebilir ve ‘Betaya katıl’ başlığının altındaki Katıl düğmesine dokunabilirsiniz.

Instagram Hikayeleri ile Yaratıcı Olun

Instagram ‘Add Yours’ çıkartması, hesaplarına daha fazla katılım sağlamak isteyen herkes için olmazsa olmaz bir özelliktir. Yukarıda belirtilen çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, muhtemelen Instagram’ın hesabınız için etkinleştirmesini beklemeniz gerekecektir. Sorunu çözmek için hangi numara işe yaradı? Instagram’ın yeni eklentisiyle şimdiye kadarki deneyiminiz nasıl? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir