Gündem

Instagram’da Şüpheli Giriş Girişimini Düzeltmenin En İyi 6 Yolu

Instagram uygulamasında sık sık şüpheli oturum açma girişimi pop-up’ları fark ediyor musunuz? Bu uyarılar, Instagram hesabınızı yetkisiz erişime karşı korumanıza yardımcı olmayı amaçlar. Ancak, özellikle Instagram için 2FA’yı (iki faktörlü kimlik doğrulama) etkinleştirmişseniz, büyük rahatsızlıklara yol açabilir. Instagram beslemenize göz atmak yerine çoğu zaman kimliğinizi doğrulamak için mücadele edersiniz. Instagram’da şüpheli giriş denemesi bildirimlerini düzeltmenin en iyi yolları burada.

Instagram olağandışı bir cihazdan, konumdan veya zamandan giriş denemesi algıladığında, kimlik doğrulamasını engeller ve başarılı bir giriş işlemi için doğrulama yapmanızı ister. Gerçekten de asıl hesap sahibiyseniz ve bu tür şüpheli giriş denemesi mesajlarından bıktıysanız, bunu sonlandırmak için aşağıdaki hileleri kullanmanız gerekir.

1. Kısa Sürede Çok Fazla Cihazdan Giriş Yapmayın

Kısa bir süre içinde PC, Mac ve mobil cihazlarda Instagram hesabınıza giriş yapmayı denediniz mi? Instagram bir kırmızı bayrak kaldırabilir ve bunu şüpheli bir giriş denemesi olarak etiketleyebilir.

Kısa sürede 4-5 cihazda Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalışmayın. Arada küçük bir mola verin ve giriş denemenize devam edin. Bir makine veya bot gibi değil, bir insan gibi davranın.

2. VPN’de Oturum Açmayın

Bu, Instagram’dan şüpheli giriş denemesi mesajları almanın arkasındaki en büyük faktördür. Web’de veya mobilde bir VPN hizmeti kullanırken, başka bir bölgedeki bir sunucuya bağlanırsınız.

Diyelim ki düzenli olarak New York’tan Instagram kullanıyorsunuz. Bir VPN hizmeti kullanarak İngiltere’deki bir sunucuya bağlanırsınız. ABD’de olsanız bile Instagram, başka bir ülkede konumunuzu tespit eder ve giriş girişimini engeller.

Telefonunuzda VPN uygulamasını açmanız ve bağlantıyı devre dışı bırakmanız gerekir. Instagram hesabınıza giriş yapmayı deneyin ve artık şüpheli giriş denemeleriyle karşılaşmayacaksınız.

3. Instagram Hesabınızı Facebook’a Bağlayın

Instagram hesabınızı Facebook’a bağladığınızda, insan olarak kimliğinizi güçlendirir. Şirket artık hesabınızı bir bot olarak kabul etmiyor ve giriş denemelerini de engellemiyor. İşte yapmanız gerekenler.

iPhone ve Android için Instagram aynı kullanıcı arayüzünü kullanır. Aşağıdaki adımlarda iPhone için Instagram kullanacağız ve aynısını Android uygulamasında da uygulayabilirsiniz.

Aşama 1: iPhone’da Instagram’ı açın.

Adım 2: Hesabınıza gitmek için sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun

Aşama 3: Üstteki hamburger menüsüne dokunun ve Ayarlar’a gidin.

4. Adım: Hesap üzerine dokunun. Diğer uygulamalarla paylaşma’yı seçin.

Adım 5: Aşağıdaki menüden Facebook’u seçin ve Instagram hesabınızla bağlayın.

Entegrasyon, kimliğinizi doğrulamanın yanı sıra, Instagram hikayelerini ve gönderilerini Facebook hesabınızda sorunsuz bir şekilde paylaşmanıza yardımcı olacaktır.

4. Instagram için 2FA’yı etkinleştirin

Birinin gerçekten Instagram’ınıza erişmeye çalışıyor olma ihtimali var. Yetkisiz erişimi önlemek için Instagram hesabınıza 2FA (iki faktörlü kimlik doğrulama) kurmalısınız. Diğer kişi 2FA uygulamasından bir doğrulama kodu eklemediği sürece hesabınıza erişim sağlayamaz.

Instagram hesabınızda 2FA kurulumuyla ilgili özel yazımızı okuyabilirsiniz. 2FA’yı kurduktan sonra, Instagram’da daha az şüpheli oturum açma girişimi mesajı göreceksiniz.

5. Instagram Hesabınıza Bağlı Üçüncü Taraf Uygulamaları Kaldırın

Instagram hesabınıza bağlı çok fazla uygulama ve web sitesi var mı? Bu uygulamalar, kendileriyle paylaşmayı seçtiğiniz herkese açık olmayan bilgilere erişebilir. Bu tür uygulamalar ve web siteleri hesap bilgilerinize erişmeye çalıştığında, Instagram bunu bir giriş denemesi olarak algılayabilir ve size aynı şeyi uyarabilir. Instagram hesabınızdan gereksiz üçüncü taraf uygulamaları kaldırmanız gerekiyor.

Mobil uygulamaları kullanarak Instagram hesabınıza bağlı üçüncü taraf uygulamaları kaldıramazsınız. Burada web sürümünü kullanmanız gerekiyor.

Aşama 1: Instagram sitesini bir web tarayıcısında açın ve hesap bilgilerinizle giriş yapın.

Adım 2: Üstteki dairesel hesap resmine tıklayın ve Ayarlar’ı açın.

Aşama 3: Yan menüden Uygulamalar ve Web Siteleri’ni seçin.

4. Adım: Etkin sekmesini kontrol edin ve hesabınıza bağlı uygulamaları ve web sitelerini görün.

Onları kaldırın ve gitmeye hazırsınız.

6. Instagram’ı Güncelle

Eski bir Instagram uygulaması, size alakasız şüpheli giriş denemesi mesajları bırakabilir. App Store’a (iOS) veya Google Play Store’a (Android) gidin ve bekleyen Instagram güncellemelerini telefonunuza .

Gereksiz Instagram Mesajlarını Kaldırın

Instagram, rahatsız edici ve kafa karıştırıcı olabilecek şüpheli oturum açma girişimi mesajları göstermeye devam ediyor. Aşağıdaki hileleri kullanın ve bu mesajlar yavaş yavaş hesabınızdan kaybolacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
luxury tekel