Gündem

Instagram’da Sessiz ve Kaybolan Mesajlar Nasıl Gönderilir?

Instagram, uygulamadaki genel mesajlaşma deneyimini geliştirmek için düşünceli DM (doğrudan mesajlar) özellikleri sunar. Örneğin karşınızdaki kişinin meşgul olduğunu veya bir toplantıda olması gerektiğini düşünüyorsanız, sessiz bir mesaj gönderebilir ve sürekli bildirimlerle karşınızdaki kişiyi rahatsız etmeyin. Instagram’da mesajları nasıl sessize alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Acil olmayan bir mesajsa ve yakında bir cevap beklemiyorsanız, sessiz mesajı kullanabilir ve alıcıyı rahatsız etmeyin. Gönderilen mesaj doğrudan mesajın gelen kutusuna gidecek ve diğer kişinin okunmamış mesajları kontrol etmek için Instagram’ı açması gerekiyor. Pop-up, bildirim merkezinde görünmeyecektir. Instagram, mesajlaşma üzerinde size daha iyi kontrol sağlar ve kullanıcıların DM’lerle uğraşırken görgü kurallarını belirler. Lafı fazla uzatmadan sessiz mesajları iş başında kontrol edelim.

Instagram’da Sessiz Mesaj Gönder

Alıcının telefonu DND’de (Rahatsız Etmeyin) olsun veya olmasın, sessiz mesajlar telefonlarında bir bildirim oluşturmaz. Artık sessiz mesajların ne kadar yararlı olabileceğini öğrendiğinize göre, onları nasıl kullanacağınızı gösterelim.

Aşama 1: Telefonunuzda Instagram’ı açın.

Adım 2: Mesajlar gelen kutusuna gidin.

Aşama 3: Sessiz mesaj göndermek istediğiniz bir konuşmayı açın.

4. Adım: Mesaj yazmadan önce @silent yazın. @ yazdığınızda, Instagram sessiz işlevini kullanmanızı önerir, üzerine dokunun, boşluk düğmesine basın ve mesajı başlatmaya başlayın.

Adım 5: Gönder düğmesine basın ve gitmeye hazırsınız.

Instagram’da rastgele mesajlar göndermek istediğimizde, konuşmadaki diğer kişiyi rahatsız etmemek için sessiz mesajı kullanırız.

Instagram Web’de Sessiz Mesaj Gönderebilir misiniz?

Evet, sessiz mesaj gönderme özelliği Instagram web’de mevcuttur. Sadece Instagram mobil uygulamaları ile sınırlı değildir. Uyarı olmadan mesaj göndermek için Instagram web’de aynı @silent komutunu kullanabilirsiniz.

Sessiz Mesajlar Instagram Gruplarında Çalışır mı?

Instagram grup konularına kolayca sessiz mesajlar gönderebilirsiniz. Sadece kişisel konuşmalarla sınırlı değildir.

Instagram’da Kaybolan Mesajlar Gönderin

Telegram’daki Gizli Sohbet gibi, Instagram’da kaybolan mesajlar gönderebilirsiniz. Şirket buna Vanish modu diyor ve herkes konuşmadaki mesajı okuduktan sonra mesajları otomatik olarak silecek. Bu, Instagram’ın sohbeti güvenli ve sorunsuz hale getirmek için yaptığı başka bir girişim. Size Instagram’da Vanish Mode’u nasıl etkinleştireceğinizi ve kaybolan mesajları nasıl göndereceğinizi gösterelim.

Aşama 1: Instagram’ı açın ve kaybolan mesajları göndermek istediğiniz konuşmayı seçin.

Adım 2: Kaybolma modunu etkinleştirmek için alttan yukarı kaydırın (mesaj kutusunun hemen üstünde).

Aşama 3: Hareketi bırakın, Instagram karanlık bir arka plana sahip kaybolma modunu etkinleştirecek ve sohbette bazı gizli emojiler yağdıracaktır.

4. Adım: Diğer kişi, Instagram DM’lerinde kaybolan bir mesajı gösteren noktalı bir daire görecektir.

Alıcı mesajı açıp okur okumaz, her iki taraftan da kaybolacaktır. Bu hile, hassas medya veya OTP’leri (tek kullanımlık şifre) Instagram üzerinden paylaşmak için kullanışlıdır.

Instagram Vanish Modu, siz onu konuşmadan kapatana kadar hareket halinde kalır. Bunu nasıl devre dışı bırakabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Vanish Mode’u etkinleştirdiğiniz Instagram’da bir konuşma açın.

Adım 2: Kaybolma modunu kapatmak için alttan yukarı kaydırın.

Instagram Vanish Modunda Akılda Tutulması Gerekenler

  • Birisi kaybolma modunda ekran görüntüsü almaya çalışırsa, Instagram diğer kişiyi eylem hakkında bilgilendirir.
  • Instagram kaybolma modunda metin kopyalayamaz, paylaşamaz veya iletemezsiniz.
  • Kaybolma modu yalnızca kişisel konuşmalarla sınırlıdır. Aynı şeyi grup sohbetlerinde yapamazsınız, bir Messenger veya Facebook hesabıyla sohbet edin.
  • Daha önce bir Instagram ile bağlantı kurmadıysanız, kişi kaybolma modunda size mesaj isteği gönderemez.
  • Kaybolma modunda diğer kişiye güvenirken emin olun. Alıcı, sohbet içeriğini kaydetmek için her zaman başka bir cihaz kullanabilir.

Instagram Sohbetlerini Faydalı Hale Getirin

Instagram’daki sessiz mesajlar, farklı bir saat dilimindeki birine mesaj yazarken de kullanışlıdır. Alıcı muhtemelen uykudadır ve sürekli açılan pencerelerle onları rahatsız etmek istemezsiniz. Instagram’da sessiz veya kaybolan mesajları nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz? Kullanım durumunuzu aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu