Gündem

Instagram’da Birini Şikayet Ettiğinizde Ne Olur?

Instagram’ın taciz, şiddet, suistimal, spam ve nefret söylemini ortadan kaldırmak için katı bir politikası vardır. Artık Instagram’ın günlük milyonlarca aktif kullanıcısı olduğuna göre, platformdaki her içeriği filtrelemeleri neredeyse imkansız. Şirket, bu tür hesapları, gönderileri ve yorumları bildirmek için kullanıcılara güvenmektedir. İşte Instagram’da birini nasıl şikayet edebileceğiniz ve Instagram şikayet işlevi hakkında bir SSS.

Instagram’da Birini Şikayet Etme

Instagram’da birini şikayet etmenin üç yolu vardır. Belki sahte bir hesapla, küfürlü bir yorumla veya uygunsuz bir gönderiyle karşılaştınız; Sorunu araştırmak için kolayca Instagram’a bildirebilirsiniz.

1. Bir Instagram Hesabını Bildirin

Bir Instagram hesabını şikayet etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Aşama 1: Instagram’da sahte bir hesapla karşılaşırsanız, uygulamadaki ana hesap menüsünü açabilirsiniz.

Adım 2: Hesabı açtıktan sonra, üstteki üç noktalı menüye dokunun.

Aşama 3: Alt menüden Rapor’u seçin.

Adım 4: Hesabı şikayet et’e dokunun ve Instagram’da bir hesabı şikayet etmek için uygun nedenlerden birini seçin.

Bir hesabı şikayet ettiğinizde artık sizin için görünmeyecek. Profili görüntüle düğmesine dokunabilir ve hesap içeriğini kontrol edebilirsiniz.

2. Yorum Bildir

Gönderinizin yorumlar bölümündeki kötü niyetli yanıtlardan veya istenmeyen postalardan bıktıysanız, hesabı seçerek Instagram’a şikayet edebilirsiniz. İşte nasıl.

Aşama 1: Gönderinin yorumlar bölümünü açın.

Adım 2: Bildirmek istediğiniz bir yorum üzerinde sola kaydırın.

Aşama 3: Rapor simgesini seçin ve alt menüden Bu Yorumu Bildir seçeneğine dokunun.

Adım 4: Instagram, yorumu bildirme nedenini soracaktır. İlgili bir neden seçin ve bildirin.

Her şey olabilir – yanlış bilgi, zorbalık, yasa dışı tavsiye, nefret söylemi ve daha fazlası.

3. Instagram’da Bir Gönderiyi Şikayet Et

Yasadışı mal satan veya takipçilere yanlış bilgi yayan bir gönderiye mi rastladınız? Gönderiyi doğrudan şikayet edebilirsiniz.

Aşama 1: Bir Instagram gönderisinin yanındaki üç noktalı menüye dokunun.

Adım 2: Bildir’i seçin ve bunu bildirmek için bir neden seçin.

Instagram’da Birini Şikayet Ettiğinizde Ne Olur?

Instagram’da bir gönderiyi, hesabı veya yorumu şikayet ettiğinizde, şirket bildirimi alır ve şikayetinizi inceler. Birkaç kişi de aynı şeyi bildirirse Instagram, bildiriminize öncelikli olarak bakar. Takipçilerinizden sorunlu bir hesabı veya gönderiyi bildirmelerini isteyebilirsiniz.

Instagram şikayetinizi doğruladıktan sonra, hesabı/gönderi erişimini sınırlamak için uygun önlemleri alacaktır. Instagram, şikayet edilen hesabı veya gönderiyi yasaklayabilir veya devre dışı bırakabilir.

Instagram’da Şikayet Ettiğinizi Birisi Söyleyebilir mi?

Instagram’da birini şikayet ettiğinizde şikayetiniz ve bunu yapma nedeniniz anonim kalır. Instagram şikayet edilen hesapla bu tür detayları paylaşmaz. Yalnızca hesabı sosyal ağdan engelleme nedenini alacaklar.

Şikayet Edilen Hesap Engellenir mi?

Instagram, bu tür şikayetler konusunda güçlü bir duruş sergiliyor. Bir hesabı, gönderiyi veya yorumu şikayet etme nedeniniz meşru ise, Instagram gerekli işlemi yapacak ve hesabı devre dışı bırakacak veya yasaklayacaktır.

Birisi Sizi Sebepsiz yere Instagram’da Şikayet Ederse Ne Olur?

Herhangi bir Instagram yönergesini ihlal etmediyseniz, başka birinin sizi sosyal ağda şikayet etmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Instagram şikayet edilen yorumunuza veya gönderinize bakar ve ekip uygunsuz bir şey bulamazsa herhangi bir eylemde bulunamazsınız.

Ya Yanlışlıkla Instagram’da Yanlış Hesabı Şikayet Edersem?

Instagram’da yanlışlıkla birini şikayet ettiyseniz, Instagram’ın hesabı yasaklaması veya engellemesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Şirket, bildirilen hesap, gönderi veya yorumla ilgili herhangi bir sorun bulamayacak ve hesap sahibine karşı herhangi bir işlem yapmayacak.

Instagram’da bildirimi geri almanın bir yolu yoktur.

Instagram Kısıtlama ve Şikayet Etme: Fark Nedir?

Instagram’da birini kısıtladığınızda, uygulama, kişinin gönderinize yorum yapmasını veya yeni yüklenen gönderileri kontrol etmesini engeller. Instagram’da birini kısıtladığınızda ne olacağına dair özel bir yazımız var. Karışıklığı gidermek için okuyun.

Instagram’ı Daha İyi Bir Yer Hale Getirin

Instagram milyonlarca kullanıcıyı platforma çekmek isterken aynı zamanda spam ve nefret içeriklerini de kaldırmak istiyor. Bu tür hesaplarla karşılaşırsanız Instagram’a bildirebilirsiniz. Şirketin gerekli adımları atmasını bekleyin ve bu arada takipçilerinizden, arkadaşlarınızdan ve ailenizden aynı hesabı şikayet etmelerini isteyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir