Gündem

Instagram Profilinizden Etiketli Fotoğrafları Nasıl Gizler veya Gösterebilirsiniz?

Birisi sizi bir Instagram gönderisinde etiketlediğinde, o fotoğraf veya video otomatik olarak Instagram profilinizde görünür. Sorun, başkalarının bu tür gönderileri görmesini istemediğinizde ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda Instagram, etiketlenen fotoğrafları, kendinizi gönderiden çıkarmadan profilinizden gizleme seçeneği sunar. Bu gönderileri göstermeyi de seçebilirsiniz.

Bu gönderide, Instagram profilinizden etiketlenen fotoğrafları nasıl gizleyeceğinizi ve göstereceğinizi göstereceğiz. Ayrıca, gelecekte bu tür durumlardan nasıl kaçınabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız sonuna kadar bekleyin.

Instagram Profilinizden Etiketli Fotoğrafları Nasıl Gizlersiniz?

Etiketlenmiş bir fotoğrafı veya videoyu Instagram profilinizden gizlemek kolaydır. İşte nasıl yapılacağı.

Aşama 1: Telefonunuzda Instagram uygulamasını açın ve profilinizi açmak için sağ alt köşedeki profil resminize dokunun.

Adım 2: Tüm etiketlenmiş fotoğraflarınızı görüntülemek için Fotoğraflarınız sekmesine gidin. Profilinizden gizlemek istediğiniz gönderiye dokunun.

Aşama 3: Sağ üst köşedeki üç nokta menü simgesine dokunun ve Etiket seçeneklerini seçin.

4. Adım: Son olarak, profilimden gizle’yi seçin.

Ve bununla ilgili. Gönderi artık profilinizde görünmeyecek. Diğer etiketlenen fotoğrafları veya videoları gizlemek için yukarıdaki adımları tekrarlayabilirsiniz. Alternatif olarak, Instagram profilinizden birden fazla etiketlenmiş fotoğrafı gizlemek istiyorsanız, daha basit bir yol da var.

Aşama 1: Telefonunuzda Instagram’ı açın ve sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.

Adım 2: Sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun ve beliren menüden Ayarlar’ı seçin.

Aşama 3: Gizlilik’e gidin ve aşağıdaki menüden Gönderiler’e dokunun.

4. Adım: Etiketli Gönderiler altında, Etiketleri Manuel Olarak Onayla’ya dokunun.

Adım 5: Düzenle düğmesine dokunun ve Instagram profilinizden gizlemek istediğiniz gönderileri seçin. Seçildikten sonra, sağ alt köşedeki Gizle’ye dokunun.

6. Adım: Onaylamak için Profilden gizle’yi seçin.

Seçilen tüm fotoğraflar ve videolar profilinizden kaybolacak. Benzer şekilde, yukarıda gösterildiği gibi 5. Adımdaki Kaldır seçeneğini belirleyerek birden fazla gönderiden etiketinizi kaldırabilirsiniz.

Instagram Profilinizden Etiketlenen Fotoğrafları Nasıl Gösterebilirsiniz?

Herhangi bir önemli fotoğrafı yanlışlıkla profilinizden gizlediyseniz ve onları almak istiyorsanız, Instagram’da etiketlenmiş fotoğrafları göstermek de aynı derecede kolaydır. İşte yapmanız gerekenler.

Aşama 1: Instagram uygulamasını açın ve fotoğrafı yayınlayan kişinin profiline gidin. Ardından, seçmek için göstermek istediğiniz fotoğrafa dokunun.

Adım 2: Sağ üst köşedeki üç nokta menü simgesine dokunun ve ekranın altındaki Etiket seçeneklerini seçin.

Aşama 3: Profilimde göster’i seçin.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra etiketlenen fotoğraf tekrar profilinizde görünecektir. Fotoğrafları gizlemenin aksine, aynı anda birden fazla etiketli fotoğrafı göstermenin bir yolu yoktur. Bu nedenle, göstermek istediğiniz her fotoğraf için yukarıdaki adımları tekrarlamanız gerekecek.

Bonus: Bilinmeyen Kişilerin Instagram’da Sizi Etiketlemesini Nasıl Önlersiniz?

Instagram profilinizden etiketlenmiş fotoğrafları gizlemek basit olsa da, aynı şeyi birkaç haftada bir tekrarlamak sıkıcı olabilir. Neyse ki Instagram, bu tür durumlardan kaçınmanıza yardımcı olacak birkaç seçenek sunar. İşte bunlara nasıl erişebileceğiniz.

Aşama 1: Telefonunuzda Instagram’ı açın ve sağ alt köşedeki profil resminize dokunun.

Adım 2: Sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun ve listeden Ayarlar’ı seçin.

Aşama 3: Gizlilik’e gidin ve aşağıdaki ekrandan Gönderiler’e dokunun.

4. Adım: Etiketlere İzin Ver altında, istediğiniz seçeneği belirleyin. İnsanların sizi etiketlemesini tamamen engelleyebilir veya sadece takip ettiğiniz kişilere izin verebilirsiniz.

Alternatif olarak, Instagram’daki etiketler için manuel onayı da etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için Etiketleri Manuel Olarak Onayla’ya dokunun ve ‘Etiketleri manuel olarak onayla’ seçeneğinin yanındaki anahtarı etkinleştirin.

Bir dahaki sefere biri sizi bir fotoğrafta veya videoda etiketlediğinde, siz onaylayana kadar gönderi profilinizde görünmeyecektir. Bu gönderileri Bekleyen etiketler bölümünde bulabilirsiniz. Bir gönderiyi onaylamak için Düzenle seçeneğine dokunun, gönderiyi seçin ve ardından sol alt köşedeki Ekle’ye dokunun.

İyi tarafından bak

Etiketlenen fotoğraflar takipçilerinizin akışında görünmese de, çeşitli nedenlerle bazı gönderileri (utanç verici veya başka türlü) profilinizden gizlemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, her zaman birkaç gizlilik ayarını değiştirebilir ve Instagram profilinizde görünenleri kontrol edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir