Gündem

Instagram Makaraları için En İyi 6 Video Düzenleme Uygulaması

Makaralar, Instagram’ın en popüler özelliklerinden biridir. TikTok videolarından esinlenerek oluşturulan bu kısa videolar, ister köpeğinizin zum yaptığı eğlenceli bir video, ister hızlı bir dans eğitimi olsun, eğlence amaçlıdır. Instagram, temel özelliklere sahip yerleşik bir video kaydediciye sahip olsa da, eğlenceli Instagram makaraları oluşturmak için yeterli değildir. Neyse ki, Instagram makaraları için yeterince üçüncü taraf video düzenleme uygulaması var.

İlgi çekici makaralar oluşturmanıza izin veren geçişler, filtreler, şablonlar ve çerçeveler gibi şık özelliklerle birlikte gelirler. Ve bu özellikler buzdağının sadece görünen kısmı.

Bu nedenle, videolarınıza renk katmak istiyorsanız, Instagram makaraları için en iyi video düzenleme uygulamalarına yönelik önerilerimiz burada. Hadi gidelim, olur mu?

1. Hayat

Makara yapma işinizi kolaylaştırmak istiyorsanız, Vita alabileceğiniz en iyi uygulamalardan biridir. Bu uygulamanın en önemli özelliği, kısa sürede eğlenceli ve ilgi çekici videolar oluşturmanıza izin veren şablonlardır. En popüler şablonlara üstteki butondan hemen erişebilirsiniz. Bittiğinde, birini seçin ve ardından videoyu seçin.

Ve hepsi bu değil. Vita ayrıca videolarınıza şevkli müzik ekleme seçeneği sunar. Çoğu video yapım uygulamasının sınırlı parçalarla geldiği bir dünyada Vita, şarkı parçalarından oluşan devasa bir kitaplığı bir araya getirerek diğerlerinden sıyrılıyor.

Son olarak, kırpma, müzik ekleme veya videolara efekt ekleme gibi temel video düzenleme işlemlerini de yapabilirsiniz. Bir projeyi yarı yolda bırakırsanız, daha sonra alabilmeniz için Proje klasörü altına kaydedilir.

2. VN Düzenleyici

Videolarınızı cilalamak istiyorsanız, VN editörü ile yanlış gidemezsiniz. Kırpma ve kesme üzerinde size daha hassas kontrol sağlar. Düzenlemek için klibi yakınlaştırabilirsiniz. Ancak dikkatimizi çeken özellik Cool Shift oldu. Bunu kullanarak, videonun hızını parçalar halinde kontrol edebilirsiniz. Doğal olarak, özellikle düzenleme konusunda yeniyseniz, tüm özelliklerle oynamak, bu özelliklerde ustalaşmadan önce biraz sabır gerektirecektir.

İlginç bir şekilde, sıradan videolara hareketlilik eklemek için bir dizi efekt içerir.

Ve evet, Vita gibi hazır şablonları da kullanabilirsiniz. Kolay bir süreç olsa da, Vita uygulamasındaki kadar sezgisel değil.

Yine de, ev yapımı videolarınıza ince ayar yapmak istiyorsanız ve geçişler ve efektlerle aşırıya kaçmak istemiyorsanız, bu uygulama iyi bir seçimdir.

3. InShot

InShot, yukarıdaki video düzenleme uygulamaları kadar gelişmiş değildir, ancak sade ve basit videolarla harikalar yaratmanıza olanak tanır. Şablonlar veya çerçeveler gibi süslü özelliklere sahip değildir, ancak Kes, Birleştir, Yakınlaştır, Hız vb. gibi temel video düzenleme araçlarıyla birlikte gelir. Aynı zamanda, müzik payınızı ekleyebilir veya yerleşik kütüphane. Ancak müzik kütüphanesi o kadar zengin değil ve birkaç ay sonra aynı parçalardan sıkılabilirsin.

Artı tarafı, harika reaksiyon videoları oluşturmanıza olanak tanıyan PIP (resim içinde resim) gibi şık özelliklere sahiptir. Doğru videoların yanınızda olması gerekir ve InShot işin geri kalanını sizin yerinize halleder.

InShot ile ilgili en iyi şeylerden biri, videolara Filigran eklemenizi sağlar. Yanınızda bir filigran dosyası olması gerekir. Filigranlardan bahsetmişken, InShot tüm videolarınıza kendisininkini ekler. Kaldırmak için ücretli sürüme yükseltebilir veya kaldırmak için kısa bir reklam izleyebilirsiniz.

4. Müzik Ekleyin

Evet, uygulamanın adı bu. Ancak Müzik Ekle uygulaması, videolarınıza şevkli müzik eklemekten daha fazlasını yapabilir. Videolara renkli bir dokunuş eklemek için bir dizi yapay zeka tabanlı animasyona sahiptir. Ve bize güvenin, animasyonlar muhteşem.

Şablonları veya biçimleri yoktur ve orijinal biçimle yetinmek zorunda kalacaksınız. Bununla birlikte, renkli filtreler ve animasyonlar, Instagram makaraları için güzel videolar oluşturmak için yeterlidir. Daha da önemlisi, uygulamayı kullanmak kolay ve basittir.

Müzik Ekle ücretsiz bir uygulamadır. Ancak, bazı özel filtreler ve efektler bir ödeme duvarının arkasında kilitlidir. Ancak videolar oluşturuyorsanız ve iyi bir dokunuş eklemek için bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, bu denemeye değer.

5. GoPro Quik

GoPro Quik, yukarıdaki muadillerinden bazıları kadar zengin özelliklere sahip olmayabilir, ancak en sezgisel kullanıcı arayüzlerinden birine sahiptir. Eğlenceli Instagram makaraları için gereken temalar ve müzik gibi şık özellikleri bir araya getirir. Seçilen tüm ortamlar doğrusal bir biçimde düzenlenmiştir ve siz sadece gerekli düzenlemeyi yapabilir ve videoyu kaydedebilirsiniz.

Şimdilik, uzunluğu değiştirebilir, müzik ekleyebilir ve videonun biçimini değiştirebilirsiniz. Büyük olasılıkla 9:16 en boy oranını kullanacak olsanız da, Instagram veya Facebook için kısa videolar oluşturmak için diğer oranları da kullanabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi Quik, hızlı videolar oluşturmak için hızlı bir çözüm sunuyor. Temalar, çoğu uygulamanın bir araya getirdiği genel temalardan ferahlatıcı bir kopuştur. Ancak, oldukça sınırlıdırlar. Ancak ücretli plana yükseltirseniz bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Quik’in videonun sonuna bir filigran eklediğini belirtmekte fayda var.

6. Sinemaya Git

Son olarak, Filmora Go’muz var. Instagram Reels için iyi bir video düzenleme uygulamasıdır ve tonlarca şablonu keşfetmenizi sağlar. Doğal olarak bu, hızlı videolar oluşturmanıza olanak tanır. Tüm şablonlar, işinizi kolaylaştırmak için kategoriler halinde düzenli bir şekilde düzenlenmiştir.

Şablonlardan bir video oluşturmak için fotoğrafları seçmeniz yeterlidir; uygulama, onları bir araya getirme ve gerekli müzik ve filtreyi ekleme işinin geri kalanını yapacaktır.

Filmora Go ücretsiz değildir ve 3 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir. Ücretli sürüme yükselttikten sonra, özel filigranlar gibi özelliklere erişebilir, tüm filtrelerin ve çıkartmaların kilidini açabilir ve diğerleri.

Yaratıcı Makaralar Yapın

Makaralar, piyasaya sürüldüklerinden beri listelerden çıktı. Ve yukarıdaki uygulamalar, videolarınıza gerekli baharatı eklemenize yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir