Gündem

Instagram Kılavuzları Nasıl Kullanılır

Instagram yavaş yavaş kişisel bir sosyal medya deneyiminden markalar, pazarlamacılar ve etkileyiciler için bir platforma geçiyor. Artan kitle türünü ve taleplerini karşılamak için Instagram, platforma yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Böyle bir özellik Instagram rehberleridir. İşte Instagram kılavuzlarının ne anlama geldiği ve bunları nasıl kullanabileceğiniz.

Instagram kılavuzları, profilinizi platformdaki diğer hesaplardan ayırmak için faydalı olabilir. Bu gönderide, Instagram rehberlerinin bir marka oluşturmanıza tam olarak nasıl yardımcı olabileceğini ve bunları nasıl etkili bir şekilde kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Instagram Kılavuzları Nelerdir?

Kılavuzlar, Instagram’ın takipçilerle paylaşmak için metin tarzında kısa, paylaşılabilir içerik oluşturma yaklaşımıdır. Yaklaşan ürün koleksiyonlarının reklamını yapmak ve tüm portföyü anlaşılması kolay bir biçimde sergilemek için küçük blog gönderileridir.

Birçok marka, yaklaşmakta olan ürünlerin veya indirimlerin reklamını yapmak için Instagram Hikayeleri ve Makaraları oluşturmakla meşgul. Bazen bir resim veya video, mesajı net bir şekilde iletmek için yeterli olmayabilir. Her ayrıntıyı kapsayacak küçük bir kılavuz yazmanız gerekecek. Küçük gönderiler yazmak (ve daha sonra bunları Instagram’da paylaşmak) için WordPress, Medium veya başka bir web yayıncılık platformunu seçmek yerine, uygulama içinde içerik oluşturmak için kılavuzları kullanabilirsiniz.

Instagram kılavuzları profilinize düzgün bir şekilde entegre edilmiştir. Instagram hesabınızı ziyaret eden herkes onları kontrol edebilir.

Instagram Rehberleriyle Ne Tür İçerik Oluşturabilirsiniz?

Son kullanım durumu tamamen size bağlıdır. Örneğin, Instagram rehberini kullanarak bir filme küçük bir inceleme yazıp takipçilerle paylaşabilirsiniz. Benzer şekilde restoran sahipleri de hafta sonu açık büfe öğle yemeği menüsünü daha detaylı olarak rehberlerde paylaşabilirler. Instagram kılavuzlarını kullanmanın bazı popüler yolları şunlardır:

  • SSS kılavuzları yazın
  • Ürün lansmanları
  • Restoran yorumları
  • Hediye rehberleri
  • Ürün Açıklaması
  • Seyahat önerileri
  • Geçen yılki başarılarınız, çok daha fazlası.

Artık Instagram kılavuzlarının ne yaptığını ve nasıl yardımcı olabileceğini öğrendiğinize göre, bunları uygulamada nasıl kullanacağınızı size gösterelim.

Instagram Rehberi Nasıl Yapılır?

Sıfırdan bir Instagram rehberi yapmak için size adım adım talimatlar göstereceğiz. Başlayalım.

Not: Instagram iPhone ve Android uygulamaları aynıdır. Aşağıdaki ekran görüntülerinde iPhone için Instagram uygulamasını kullandık. Aynı adımları Android için Instagram uygulamasında da kullanabilirsiniz.

Aşama 1: iPhone’da Instagram uygulamasını açın.

Adım 2: Alt sekme çubuğundan hesabınıza gidin.

Aşama 3: Üstteki + simgesine dokunun.

4. Adım: Alt menüden Rehber’i seçin.

Instagram, aralarından seçim yapabileceğiniz yerleşik Kılavuz şablonları sunar.

  • Yer – Şehrinizde veya yakın bölgelerdeki yerleri önermek için.
  • Ürün:% s – Favori ürünlerinizi takipçilere sergilemek için.
  • Gönderiler – Önceki Instagram gönderilerinizi veya farklı hesaplardan kaydettiğiniz gönderileri önermek için.

Gönderileri seçelim.

Adım 5: Aşağıdaki menüden iki seçenek göreceksiniz – Tümü Kaydedildi ve Gönderileriniz.

6. Adım: Resmi kayıtlı gönderilerden veya yüklediğiniz gönderilerden seçebilirsiniz. Bir görüntünün altındaki radyo düğmesine dokunun ve üstte İleri’yi seçin.

7. Adım: Seçilen fotoğraf, gönderi için kapak resmi olarak kullanılır. Kılavuza bir başlık ekleyebilir, kapak fotoğrafını değiştirebilir ve daha fazla ayrıntı ekleyebilirsiniz.

İlginç bir şekilde, kılavuz başlığı zaten otomatik büyük harf kullanımını kullanıyor. Bu, tüm rehberler arasında tutarlılık sağlamak için Instagram’dan hoş bir dokunuş.

Adım 8: Alt kısımdaki Gönderi Ekle düğmesine dokunun ve Instagram rehberinize daha fazla resim (kaydedilmiş gönderilerden ve kişisel profillerden) ekleyin.

9. Adım: Her ürün için bir başlık eklemeniz (zorunlu) ve aynı hakkında küçük bir açıklama yazmanız (isteğe bağlı) gerekir.

Adım 10: Yönlendirmek ve en üstteki İleri düğmesine basmak için en az birkaç gönderi eklemelisiniz.

11. Adım: Kılavuzu taslak olarak kaydedebilir veya Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz.

Rehberinizin takipçilerinizin ana ekranında görünmesi biraz zaman alabilir. Bir ürün rehberi oluşturabilir, harika bir kapak fotoğrafı ayarlayabilir ve açıklamalı ürün resimleri ekleyebilirsiniz.

Aynı şekilde bir tatil rehberi oluşturabilir, kapak fotoğrafına ülke adını/bayrağını ekleyebilir, rehberde gezilecek yerleri ezberlemekten bahsedebilirsiniz.

Instagram rehberinin en büyük sınırlaması, resimleri doğrudan telefon galerisinden yüklemenize izin vermemesidir. Yüklenen veya kaydedilen gönderilerden fotoğraf seçmelisiniz.

Instagram Kılavuzları Nasıl Kontrol Edilir

İster bir kılavuz oluşturmuş olun, ister başka birinin kılavuzunu kontrol etmek isteyin, süreç oldukça basittir. Bir rehber oluşturduktan sonra hesabınızda görünmeye başlayacaktır.

Aşama 1: Instagram’ı açın ve hesabınıza gidin.

Adım 2: Tanıdık bir simgeyle yeni kılavuzlar bölümünü kontrol edin ve üzerine dokunun.

Aşama 3: Oluşturduğunuz tüm Instagram kılavuzlarına göz atın.

Herhangi bir kılavuzu açıp hesabınızdan kaldırabilir veya daha fazla içerikle düzenleyebilirsiniz.

Usta Instagram Kılavuzları

Instagram gönderilerine ve hikayelerine benzer şekilde, kullanıcılar Instagram rehberleri için beğenileri ve yorumları gizleyebilir. Instagram’da rehberleri nasıl kullanmayı planlıyorsunuz? Kullanım durumunuzu aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir