Gündem

Instagram Eylem Engellendi Hatasını Düzeltmenin En İyi 5 Yolu

Instagram’da spam ve bot sıkıntısı yok. Şirket, platformda taciz ve kötüye kullanımı önlemek için büyük çaba harcıyor. Bazen agresif olabilir ve kişisel Instagram hesaplarını engellemeye başlayabilir ve eylem engellendi hatası atabilir. Aynı şeyle karşı karşıyaysanız, sorunu çözmenin yolları burada.

Belki tatil fotoğraflarınızı yayınlamaya veya arkadaşlarınızın düğün gönderilerine yorum yapmaya çalışıyorsunuz ve Instagram hesabınız için yapılan her işlemi engelliyor. Bu durumda diğer gönderileri de beğenemezsiniz. Instagram hesabınız salt okunur modda. Instagram eylem engellendi hatasını düzeltelim. Gelecekte aynı şeyi önlemek için bazı ipuçlarını da paylaşacağız.

1. Bir Süre Bekleyin ve Tekrar Deneyin

Yapabileceğiniz ilk şey sabırlı olmak. Çok fazla gönderiyi beğenmiş ve hızlı bir şekilde çok sayıda yorum eklemiş olabilirsiniz. Instagram, eylemlerinizi spam olarak algılar ve hesabınızda herhangi bir şey yapmanızı engeller.

Bir süre bekleyin (ideal olarak 48 saat) ve bir gönderiyi beğenmeyi veya yorum yapmayı deneyin. Bazı durumlarda, Instagram’dan sona erme tarihi olan bir bildirim alabilirsiniz, bunun ardından şirket hesabınızdaki engellemeyi kaldıracaktır.

2. Sorunu Instagram’a Bildirin

Instagram tamamen algoritmalar üzerinde çalışır. Instagram’da yakın zamanda yapılan bir algoritma değişikliğinin, eylem engellenmiş bir hatayla sonuçlanmış olma ihtimali vardır. Uygulamadan sorunları bildirmeniz gerekir. İşte nasıl.

Instagram, hem iPhone hem de Android’de aynı kullanıcı arayüzünü kullanır. Aşağıdaki ekran görüntülerinde Instagram iOS uygulamasını kullanacağız ancak aynısını Android uygulamasında da takip edebilirsiniz.

Aşama 1: Telefonunuzda Instagram’ı açın.

Adım 2: Sağ alt köşedeki profil sekmenize dokunun.

Aşama 3: Sağ üst köşedeki hamburger menüsüne dokunun.

4. Adım: Alt menüden Ayarlar’ı seçin.

Adım 5: Yardım’a dokunun.

6. Adım: Sorun Bildir’i seçin.

7. Adım: ‘Titremeden sorun bildir’ seçeneğine dokunun.

Adım 8: Hesabınızda neyin işe yaramadığını kısaca belirtin. Hatta eylem engellenen hatanın ekran görüntüsünü alabilir ve sorun raporuyla birlikte yükleyebilirsiniz.

En üstteki İleri düğmesine basın ve sorununuzu bildirin.

3. Çıkış Yapın ve Tekrar Giriş Yapın

Instagram’da işlem engellendi hatasını düzeltmek için Instagram hesabınızdan geçici olarak çıkış yapabilir ve aynı hesap bilgileriyle giriş yapabilirsiniz.

Aşama 1: Telefonunuzda Instagram’ı açın ve ayarlara gidin (yukarıdaki adımlara bakın).

Adım 2: Aşağı kaydırın ve hesabınızdan çıkış yapın.

Tekrar oturum açın ve bir gönderiye yorum yapmayı deneyin.

4. IP Adresini Değiştirin

Instagram, belirli bir IP adresinden olağan dışı trafik algılamış ve spam’i önlemek için hesabı engellemiş olabilir. IP adresinizi değiştirmek için başka bir Wi-Fi ağı kullanabilir veya bir VPN hizmeti seçebilirsiniz.

Telefonunuzda bilinen herhangi bir VPN uygulamasıyla gidin ve IP adresinizi değiştirmek için başka bir bölge sunucusuna bağlanın. Instagram’ı açın ve hesabınızı her zamanki gibi kullanmaya başlayın.

5. Başka Bir Cihaz veya Instagram Web Kullanın

Instagram algoritmaları, cihazınızdan anormal kullanım ve trafik tespit ettiğinde, kırmızı bir bayrak oluşturabilir ve bir eylem engellendi hatası göstermeye başlayabilir. Hesap ayrıntılarınızla oturum açmak için başka bir telefon kullanabilir veya Instagram web’i seçebilirsiniz.

Çoğu insanın ikinci bir telefona sahip olması pek olası değildir. En iyi seçeneğiniz, beslemeye göz atmak ve etkileşimde bulunmak için Instagram web’i kullanmaktır.

Instagram Neden Hesabım İçin Engellenen Eylem Gösteriyor?

Çekiş elde etmek (ve takipçi sayısını artırmak) için birçok kullanıcı Instagram’daki her gönderiyle etkileşime girmeye çalışır. Genellikle beslemelerindeki her gönderiyi beğenip yorum yaparlar. Uygulama Instagram’ın ilk günlerinde iyiydi, ancak şimdi platform olgunlaştığı ve belirli bir düzeye ulaştığı için spam olarak kabul ediliyor. Instagram algoritmalarını lehinize etkilemek için bir bot gibi davranıyorsunuz.

Şirket bunu öğrendiğinde, hesabınızla ilgili tüm işlemleri engelleyecek ve platformda paylaşım, beğenme veya yorum yapma yeteneğinizi sınırlayacaktır.

Gelecekte Instagram’da Eylem Engellendi Hatasını Nasıl Önlerim?

Instagram hesabınıza tekrar erişim sağladıktan sonra aşağıdaki kuralları takip edebilir ve gelecekte bu tür hataların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

  • Bir iki dakika içinde düzinelerce profili takip etmeyin.
  • Kısa sürede çok sayıda gönderiyi beğenmeyin veya yorum yapmayın.
  • Instagram’da otomasyon için üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktan kaçının.

Kısacası Instagram’da normal bir kullanıcı gibi davranmayı deneyin ve hatasız bir uygulama deneyiminin keyfini çıkarın.

Instagram Hesabınızı Geri Alın

Ayrıca yetki için Instagram hesabınızı kişisel Facebook hesabınızla ilişkilendirmelisiniz. Size Instagram’ın önünde daha fazla güvenilirlik verir ve bot olma ihtimalini ortadan kaldırır. Eylem engellenen hatayı çözmek için hangi numara işinize yaradı? Bulgularınızı aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir