Gündem

Discord’da Çevrimdışı Görünme

Başkalarının bilmesine izin vermeden Discord’a göz atmak istiyorsanız, durumunuzu uygulamada kolayca çevrimdışı olarak ayarlayabilirsiniz. WhatsApp ve Skype’tan farklı olarak, Discord’da nasıl göründüğünüz üzerinde tam kontrole sahipsiniz.

Discord’da nasıl çevrimdışı görünebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Discord Masaüstü Uygulamasında Çevrimdışı Görün

Size Discord masaüstü uygulamasında nasıl çevrimdışı görüneceğinizi gösterelim ve ardından aynısını Discord mobil uygulamalarından yapacağız.

Aşama 1: Windows veya Mac’te Discord’u açın.

Adım 2: Altta profil simgenizi bulun ve tıklayın.

Aşama 3: Seçme Görünmez ve yeşil göstergenin griye dönüştüğünü göreceksiniz.

Discord uygulamasındaki mevcut çevrimdışı durumunuzun bir göstergesidir. Yine de uygulama işlevselliği hakkında endişelenmeyin. Görünmez durumdaki tüm Discord özelliklerine tam erişime sahip olacaksınız.

Discord Mobil Uygulamalarında Çevrimdışı Görün

Hareket halindeyseniz ve Discord sunucusundaki en son güncellemeleri herhangi bir rahatsızlık olmadan kontrol etmek istiyorsanız, Discord mobil uygulamalarından da Görünmez durumunu ayarlayabilirsiniz.

Hem Discord iPhone hem de Android uygulamaları aynı kullanıcı arayüzünü kullanır. Discord iOS uygulamasını sergiliyoruz. Çevrimdışı görünmek için Discord Android uygulamasında aynı adımları takip edebilirsiniz.

Aşama 1: iPhone veya Android’de Discord uygulamasını açın.

Adım 2: Alt kısımdaki profil sekmenize gidin.

Aşama 3: Durumu Ayarla’yı seçin.

Adım 4: Alt menüden Görünmez’e dokunun.

Discord’daki Durum Türleri

Discord’da kullanılabilecek farklı durum türleri hakkında konuşalım.

Çevrimiçi: Bu, varsayılan Discord durumudur. Uygulamayı bir masaüstünde veya mobil cihazda açtığınızda, uygulama sizi çevrimiçi olarak gösterecektir. Discord’da adınızın yanında yeşil bir gösterge göreceksiniz. Bu durum, başkalarının Discord’u aktif olarak kullandığınızı ve sohbet için uygun olduğunuzu bilmesini sağlar.

Boşta: Adından da anlaşılacağı gibi, Boşta durumu, Discord’daki hareketsizliğinizi gösterir. Discord’u masaüstünde açtıysanız ancak masadan uzaktaysanız, uygulama çevrimiçi durumunuzu boşta olarak değiştirecektir.

Discord uygulamasını açıp başkalarıyla etkileşim kurmaya başladığınızda, hizmet durumunuzu tekrar Çevrimiçi olarak değiştirecektir. Discord profil resminin yanında sarı bir ay simgesi göreceksin.

Rahatsız etmeyin: Discord’un DND durumu, telefonlarımıza benzer şekilde çalışır. Discord uygulamasında DND durumunu etkinleştirdiğinizde yeni bildirim almayacaksınız. Uygulamada hesap resminizin altında kırmızı bir daire görünecektir. DND modunu etkinleştirdiğinizde, herkes meşgul durumunuzu görecek ve sizi rahatsız edecektir.

Görünmez: Bu temelde Discord’daki özel bir moddur. Uygulamadaki etkinliğiniz veya durumunuz hakkında kimseye bilgi vermeden Discord’a göz atmaya devam edebilirsiniz. Başkalarından gelen mesajlarla uğraşmadan Discord sunucu güncellemelerini takip etmek istediğinizde, Discord’da çevrimdışı görünebilir ve işinize devam edebilirsiniz.

Neden Discord’da Çevrimdışı Görünmek İstiyorsunuz?

Belki belirli bir göreve odaklanmak istiyorsunuz veya Discord’da biriyle önemli bir konuyu tartışıyorsunuz ve başkalarından gelen mesajlarla dövülmek istemiyorsunuz. Discord’da Görünmez durumunu etkinleştirebilir ve işinize devam edebilirsiniz.

Çevrimdışı mod, gelen mesajlara cevap verme zorunluluğu olmadan da oyun oynamanıza olanak tanır. Uygulamadaki çevrimiçi durumunuzu bilmedikleri için kimse cehaletinizi göstermeyecektir. Bu arada, alakalı konuşmalarla döngüde kalabilirsiniz.

Discord’da Özel Bir Durum Ayarlayın

Kullanıcılar ayrıca Discord’da özel durum belirleme seçeneğine de sahiptir. Belki tatildesiniz veya bir süreliğine masanızdan uzaktasınız. Belirli bir süre sonra temizlenecek ilgili bir otomatik özel durum ayarlayabilirsiniz. Bunu nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Masaüstünde Discord’u açın.

Adım 2: Profil resmine tıklayın ve Özel durumu ayarla’yı seçin.

Aşama 3: Duruma bir ad verin, ardından temizlemek istediğiniz bir zaman çizelgesi seçin.

Adım 4: Varsayılan bir durum seçin ve Kaydet düğmesine basın.

Discord’da Anonim Olun

Bazen başkalarının çevrimiçi durumunuzu bilmesini istemezsiniz ve Discord akışınızı uygulamadaki doğrudan mesajlar ve bahsetmelerle tıkıştırırsınız. Durumunuzu görünmez olarak ayarlayabilir ve uygulamayı tam erişimle kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
apk indir