Gündem

Aw Snap’i Düzeltmenin En İyi 9 Yolu! Google Chrome’da Sayfa Kilitlenme Hatası

Google Chrome çoğu zaman düzgün çalışsa da bazen web sayfalarını yükleyemez. Ve “aw, snap!” sayfa kilitlendi hatası. Bu, masaüstünüzdeki mükemmel Chrome kurulumunu ortadan kaldırmak için küçük bir nedendir, sayfa kilitlenme hatasını düzeltmek için bazı basit yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Birden çok faktör, masaüstündeki Chrome tarama deneyiminizi mahvedebilir. Belki de Chrome’da sayfa kilitlenmesi hatalarına neden olan, güncel olmayan uzantı, bozuk önbellek veya yarım yamalak internet bağlantısıdır. Chrome’da sorunu çözmek için çözümlere bakalım.

1. Web Sayfasını Yeniden Yükle

Gelişmiş sorun giderme püf noktalarından geçmeden önce, sorunu çözmek için web sayfasını yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Chrome’da adres çubuğunun yanındaki yeniden yükle simgesine tıklayın ve web içeriğini kontrol edin. Bu, geçici bir aksaklık olup olmadığını teyit ederdi.

2. VPN’yi devre dışı bırakın

Bilgisayarınızda veya Mac’inizde bir VPN bağlantısı kurduğunuzda, başka bir bölgenin sunucusuna bağlanırsınız. Göz atmaya çalıştığınız içerik bağlı sunucunun bölgesinde mevcut değilse, web sayfasını kontrol edemezsiniz. Bazen bir sayfa kilitlenme hatasıyla da karşılaşabilirsiniz.

VPN hizmetlerini kullanırken web sayfasını yüklerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Chrome’da bir VPN uzantısı kullanıyorsanız, üzerine tıklayın ve bağlantısını kesin.

Bazıları PC veya Mac’te de yerel bir VPN kullanmayı tercih edebilir. VPN uygulamasını açın ve VPN bağlantısını geçici olarak devre dışı bırakın.

3. İnternet Bağlantısı Güvenilirliğini Kontrol Edin

Bilgisayarda VPN bağlantısını devre dışı bıraktıktan sonra internet bağlantı hızlarını kontrol etmelisiniz. Web sayfalarını yüklemek için güvenilir bir internet bağlantısıyla çalıştığınızdan emin olun. Bilgisayardaki mevcut internet hızını kontrol edin. Wi-Fi çalışmıyorsa, Windows’ta Wi-Fi sorunlarını düzeltmek için özel yayınımıza bakın.

4. Gizli Modu Kullanın

Eğer ‘aw snap!’ ile karşılaşırsanız normal bir Chrome’da sayfa kilitlendi hatası, aynı web sayfasını Gizli modda açabilirsiniz.

Üstteki üç noktalı menüyü tıklayın ve Yeni Gizli modu seçin. Web sayfası bağlantısını yapıştırın ve yüklemeyi deneyin.

İçeriğe Gizli modda göz attığınızda, tarayıcı tüm uzantıları devre dışı bırakacaktır. Web sayfası Gizli modda düzgün çalışıyorsa uygulama, sorunu yüklü Chromium uzantılarından biriyle doğrular. Bunları devre dışı bırakalım veya tamamen kaldıralım.

5. Sorunlu Uzantıları Kaldırın

Eski ve güncel olmayan Chrome uzantıları, genellikle daha yeni Chrome derlemeleriyle uyumsuzluk sorunlarına neden olur. Bu tür uzantıları Chrome tarayıcısından devre dışı bırakmanız veya kaldırmanız gerekir. İşte nasıl.

Aşama 1: Masaüstünde Google Chrome tarayıcısını açın.

Adım 2: Üstteki üç noktalı menüyü tıklayın ve Diğer araçlar’ı seçin.

Aşama 3: Aşağıdaki menüden Uzantılar’ı seçin.

4. Adım: Listeden alakasız uzantıları devre dışı bırakın veya kaldırın.

6. Tarama Verilerini Temizle

Bu, Chrome uzman kullanıcılarına yöneliktir. Tarayıcıya çok fazla önbellek verisi ve diğer bilgiler bulaştırmış olabilirsiniz. Tarama verilerini temizlemeniz ve Chrome’daki sayfa kilitlenme hatasını düzeltmeyi tekrar denemeniz gerekir.

Aşama 1: Chrome ana sayfasında, üstteki üç noktalı menüyü tıklayın ve Diğer araçlar’ı seçin.

Adım 2: Tarama verilerini temizle’yi seçin ve Gelişmiş sekmesine gidin.

Aşama 3: En alttaki Verileri temizle düğmesini seçin.

7. Zararlı Yazılımları Google Chrome’dan Kaldırın

Google Chrome, bilgisayarınızdaki zararlı yazılımları bulup kaldırmak için yerleşik bir araçla birlikte gelir. Aşağıdaki adımlardan kullanalım.

Aşama 1: Google Chrome’u başlatın ve sağ üst köşedeki üç dikey noktayı tıklayarak Ayarlar’a gidin.

Adım 2: Gelişmiş menüsünü genişletin ve ‘Sıfırla ve temizle’ bölümünde Bilgisayarı temizle seçeneğini seçin.

Aşama 3: Bilgisayarı temizle seçeneğine gidin ve kötü amaçlı ve sahte dosyaları kaldırmak için Bul düğmesini seçin.

8. Google Chrome’u Yeniden Başlatın

Bazen basit bir yeniden başlatma harikalar yaratır. Chrome ile tamamen kapatmanız ve ardından yeniden başlatmanız gerekir.

Aşama 1: Windows tuşuna basın, Görev Yöneticisi’ni arayın ve Görev Yöneticisi’ni açmak için Enter’a basın.

Adım 2: Uygulamalar menüsünden Google Chrome’u bulun ve seçin. En alttaki Görevi sonlandır düğmesine tıklayın.

9. Google Chrome’u Güncelleyin

Genellikle, Google Chrome tarayıcıyı arka planda günceller. Eski bir Chrome yapısıyla çalışıyorsanız, sayfa çökmeleriyle ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Aşama 1: Google Chrome ana sayfasından üç noktalı menüyü tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.

Adım 2: Kenar çubuğundan Chrome Hakkında’yı seçin ve mevcut güncellemeleri kontrol edin.

En son Chrome derleme güncellemesini yükleyin ve uygulamayı yeniden başlatın.

Chrome’da Sorunsuz Web Taramasının Keyfini Çıkarın

Hilelerin hiçbiri çalışmıyorsa, masaüstünde bir Google Chrome alternatifine geçebilirsiniz. Web sitesi başka bir tarayıcıda iyi çalışıyorsa, sorunu Google Chrome ile ilgili olarak bilgilendirmek için yöneticiyle iletişime geçmeniz gerekir. Chrome’daki sayfa kilitlenmelerini çözmede hangi numara işinize yaradı? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu