Gündem

Amazon Fire TV Stick’te Sinyal Yok Hatasını Düzeltmenin En İyi 7 Yolu

Birkaç Android tabanlı alternatifle bile, Amazon Fire TV Stick en çok satanlardan biri olmaya devam ediyor. Yeni kullanıcı arayüzü, güçlü işlemci ve zengin App Store, büyük ekranda tatmin edici bir deneyim sunuyor. Bazen, en yeni dizi veya filmi izlerken Fire TV Stick siyah ekranıyla veya sinyal yok hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Amazon Fire TV Stick’te sinyal yok hatasını düzeltmeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Amazon kısa süre önce en çok satan Amazon Fire TV Stick 4K’nın güçlü bir sürümünü piyasaya sürdü. Ama yine de, ilk etapta düzgün bir sinyal alamıyorsanız, binlerce saatlik içeriğin parmaklarınızın ucunda olmasının ne anlamı var? Sorunu giderelim.

1. Güç Kaynağını Kontrol Edin

Bu, Amazon Fire TV Stick ile ilgili en yaygın sorunlardan biridir. Fire TV Stick TV’ye bağlandığında, sabit bir güç kaynağına ve birlikte verilen adaptöre bağlanması gerekir.

Güç kaynağını kontrol edin

Güç kaynağını kontrol etmeniz ve açık olduğundan emin olmanız gerekir. Güç kaynağıyla ilgili herhangi bir sorun olursa veya bağlantı kesilirse Amazon Fire TV Stick’te güvenilir bir sinyal alamazsınız.

2. Fire TV Stick’i Başka Bir Donanımla Kontrol Edin

Bu, birçok kullanıcının Amazon Fire TV Stick 4K’yı denemesiyle oldu. Daha eski televizyonlar, minimum donanım gereksinimleri nedeniyle Fire TV Stick 4K’yı desteklemez.

Firestick'i başka bir TV ile kontrol edin

Fire TV Stick’i başka bir televizyonla ve ardından HDMI yuvasını kullanan bir monitörle aynı şekilde kullandık ve sorunsuz çalıştı. Siz de aynısını deneyebilirsiniz.

3. Güç Kablosunu Kontrol Edin

Amazon, Fire TV Stick’i bir güç kaynağına bağlamak için bir güç ve veri kablosu sunar. Bu kablo yıpranmışsa veya düzgün bağlanmamışsa, sinyal yok hatasıyla karşılaşmaya devam edeceksiniz.

Veri kablosunu kontrol edin

Veri kablosunun herhangi bir tarafında herhangi bir aşınma veya yırtılma fark ederseniz, başka bir kaliteli üçüncü taraf kablosuyla değiştirin.

4. HDMI Dongle’ı kontrol edin

Her televizyonda Amazon Fire TV Stick’i bağlamak için uygun bir HDMI yuvası yoktur. Bazı durumlarda, bağlantıyı kurmak için HDMI donanım kilidinden yardım almanız gerekebilir.

hdmi'yi kontrol et

Ancak, her HDMI dongle yüksek kalitede değildir. Bazı durumlarda, kalitesiz bir dongle ile karşılaşabilirsiniz ve bu, Amazon Fire TV Stick’teki sinyali bozar.

5. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Kusursuz bir Fire TV Stick yayın deneyimi için yüksek hızlı internet bağlantınızın olması gerekir. Sorunlu bir kablosuz bağlantıda, arabelleğe alma ve diğer sorunlarla karşılaşmaya devam edeceksiniz.

Daha hızlı internet kullanın

Çift bantlı bir Wi-Fi yönlendirici kullanıyorsanız, Fire TV Stick’inizi 2,4 GHz’lik değil, 5 GHz’lik bir Wi-Fi frekansına bağlayın. İnternet hızlarında iyileştirmeler göreceksiniz.

6. Amazon Sunucularını Kontrol Edin

Amazon Fire TV Stick, Android üzerinde çalışan Fire OS tarafından desteklenmektedir. İşlem, Amazon’un AWS sunucularında çalışır. Çalışma süresi ve genel güvenilirlik açısından altın standart olarak kabul edilmelerine rağmen, AWS kendi tarafında bazı sorunlarla karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda, Fire TV Stick’inizde herhangi bir sinyal hatası görmezsiniz.

Downdetector’a gidip AWS’yi arayabilirsiniz. Şiddetli öfke artışları fark ederseniz, bu Amazon tarafından onaylanmış bir sorundur. Amazon’un sorunu kendi tarafında çözmesini beklemekten başka seçeneğiniz yok.

7. Amazon Fire TV Stick’i Yeniden Başlatın

Amazon Fire TV Stick’te sinyal yok hatası nedeniyle, Fire TV Stick uzaktan kumandasını kullanarak yazılımı yeniden başlatamazsınız. Bunun yerine, TV’ye bağlı tüm cihazları çıkarmanız ve tekrar denemeniz gerekir.

ateş çubuğu

TV’yi kapatın ve HDMI çubuğunu HDMI bağlantı noktasından çıkarın. Amazon Fire TV Stick’i güç kaynağından ayırın ve 5 dakika bekleyin.

TV’yi açın ve Fire TV Stick’i yeniden bağlayın. Devam etmeden önce Fire TV Stick uzaktan kumandasındaki rastgele bir düğmeye birkaç saniye basın.

Amazon Fire TV Stick’te Geri Sinyal Alın

Sıcak bölgelerde yaşıyorsanız, Fire TV Stick ısınabilir ve çalışmayabilir. Fire TV Stick’i TV’den çıkarmanız ve soğumaya bırakmanız gerekir. Yeniden bağlanın ve Fire Stick’te sinyal almayı deneyin. Hangi numara senin için çalıştı? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
luxury tekel